תגובות מעורבות בציונות הדתית להחלטת עיריית תל אביב: "יחס המבזה את קודשי ישראל"

בימינה הגיבו בכעס על ההחלטה שלא לאפשר לדוכנים להיות על יד בתי ספר: "בושה שמתייחסים לתפילין כאל דבר שצריך להגן מפניו". חיים גורן חבר העירייה מטעם הבית היהודי מסביר לכיפה: " כל עוד האיסור הוא על כל סוג של דוכן, אינני מתנגד"

עדיאל שביט, חדשות כיפה
טז בשבט התשפ
,
11 בפברואר, 2020 13:07
עיריית תל אביב

עיריית תל אביבצילום: Matt Hechter/Flash90

בציונות הדתית התעוררה סערה בעקבות החלטת עיריית תל אביב, לא לאפשר לדוכנים להיות במרחק של 100 מטרים ממוסדות חינוך. ההחלטה נכונה על כל סוג של דוכן לרבות דוכני תפילין. במסמך רשמי שהוציאה לאחרונה עיריית תל אביב לנציג שפנה לקבלת אישור שימוש במרחב הציבורי להצבת דוכני תפילין נקבע כי"אין להציב את הדוכן במרחב הקטן מ-100 מ"ר מבית ספר, גן ילדים, מרכז קהילתי או מוסד מוכר אחר אשר משרת בעיקר קטינים". 

במפלגת ימינה זעמו והגיבו: "בושה שעריית תל אביב מתייחסת לתפילין כאל דבר שצריך להגן על ילדי ישראל מפניו. היחס המבזה אל קודשי ישראל ממשיך את הניתוק של מדינת תל אביב מהקונצזוס הישראלי שמחובר ומכבד את הזהות היהודית שלו. ימינה תמשיך לפעול למען חיזוק הזהות היהודית של ישראל".

מטה הציונות הדתית למען יהדות התורה לשר החינוך הרב רפי פרץ: "התערב באופן מיידי בהחלטת עיריית ת"א. היהדות היא חלק בלתי נפרד מחינוך ילדינו. העיר תל אביב הופכת יותר ויותר לאקס טריטוריה במדינת ישראל. התחבורה הציבורית בשבת פועלת בחודשים האחרונים בעיר ללא הגבלה כששר התחבורה בצלאל סמוטריץ מסרב לחתום על תקנות שיעצרו את פעילות התחבורה הציבורית בשבת בעיר- ועכשיו עיריית ת"א החליטה להילחם שוב בקודשי היהדות ולאסור הצבת דוכני תפילה ותפילין בסמוך לבתי הספר".

בשיחה עם כיפה הגיב גם חבר העירייה, חיים גורן, חבר מפלגת הבית היהודי בעיר: " ההחלטה היא שכל דוכן, מכל סוג לא יוכל להיות ליד בתי ספר. המטרה היא ששום גורם לא משנה האג'נדה יתפוס את הילדים מיד עם צאתם מהלימודים" מבהיר גורן. "אני הודעתי שאני לא אתנגד רק אם ההחלטה תהיה נכונה על כל סוג של דוכן או הסברה, ולא רק על יהדות. ברמה האישית אני מסכים עם ההחלטה בגילי היסודי אך תיכוניסטים מספיק אינטליגנטים כדי להתמודד עם מסרים של הסברה מכל סוג". 

11.02.2020

1. מה הבעיה שיהיה דוכן מכל סוג? מדינה חופשית. (יהל)

דווח על תגובה לא ראויה
11.02.2020

2. תפסיקו להשתלט וליילל.מקום הדת בבית הכנסת. (יגאל)

.

דווח על תגובה לא ראויה
11.02.2020

3. אם אפשר (המעניש)

רוצה לפתוח דוכן חילון ליד בתי ספר דתיים וחרדיים שמחלק עלונים על המפץ הגדול ודרוויניזם.
כמו כן האמת שאין כל פסול בעירבוב של גבינה ובשר.

אפשר?

דווח על תגובה לא ראויה
11.02.2020

4. יפה אמר חיים גורן. (אני)

דווח על תגובה לא ראויה
11.02.2020

5. ישנה סכנה שחלק מהבטלנים בדוכנים הם פדופילים - לא רוצה שיפנו לילדים שלי. (יאיר)

הגיוני. לא?

דווח על תגובה לא ראויה
11.02.2020

6. דתיים נאלחים גונבי נפשות צאו מחיינו (יהודי)

סרטן בגוף האומה, גייס חמישי!

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אילוסטרציה צילום: shutterstock

תחזית מזג האוויר: שרבי ויבש, מתקרר בהמשך

קרא עוד