סגור

קושנר מבהיר: "ישראל התחייבה שלא להחיל ריבונות עד לאחר הבחירות"

יועצו הבכיר של טראמפ מפרזל את הערפל סביב הריבונות וטוען כי צעד כזה לא יתרחש בטרם הבחירות. במידה וגנץ ירכיב את הממשלה הבאה, החלת הריבונות תתגלגל לפתחו

משה סלע, חדשות כיפה
יב בשבט התשפ
,
07 בפברואר, 2020 8:57
קושנר ונתניהו. לא יהיה צעד דרסטי

קושנר ונתניהו. לא יהיה צעד דרסטיצילום: פלאש 90. מתי שטרן

יועצו הבכיר של דונלד טראמפ, ג'ארד קושנר, טוען בשיחה עם כתבים כי ישראל התחייבה שלא לבצע החלת ריבונות בשטחי יהודה ושומרון עד לאחר הבחירות. קושנר הוסיף כי לתוכנית שתי מטרות עיקריות: לאפשר לפלסטינים הזדמנות לחיים טובים יותר, והבטחת ביטחונה של ישראל. נזכיר, כי ראש ההמשלה בנימין נתניהו התחייב עת שהה בוושינגטון כי יחיל את הריבונות בהזדמנות הראשונה שתקרה בדרכו, אך נראה כי זה לא צפוי לקרות בחודשים הקרובים. במידה ובני גנץ ירכיב את הממשלה הבאה, ההחלטה בנושא תתגלגל לפתחו.

נזכיר, כי השבוע הגיעו ראשויות יהודה ושומרון לירושלים בכדי לדרוש מראש הממשלה להחיל ריבונות בהקדם האפשרי, אך נתניהו הבהיר להם כי הדבר לא תלוי לגמרי בו, וכי יש להביע להבנה תחילה עם הממשל בוושינגטון. עוד יצויין, כי מיד לאחד הצגת תכנית המאה גורמים בממשל האמריקני ביקשו הן מהצד הישראלי והן מהצד הפלסטיני שלא לבצע צעדים דרסטיים, זאת במטרה לתת לדברים להתעכל ולבדוק היתכנות לקיום התכנית.

תכנית המאה לא התקבלה בעין יפה ברשות הפלסטינית. נשיא הרשות מחמוד עבאס הודיע כי יפסיק את התיאום הביטחוני עם ישראל, ויצא במסע הסברה בינלאומי בו ביקש להשיג תמיכה ממדינות העולם בכדי לגרום לארצות הברית לקבל את עמדת הפלסטינים, שדורשים שלא לקבל את התכנית. מי שסייע במאמצים של אבו מאזן הוא ראש ממשלת ישראל לשעבר אהוד אולמרט, שקיים עמו מסיבת עיתונים והביע תמיכה בעמדתו.

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט

אולמרט. סייע לאבו מאזןצילום: פלאש 90

יש להוסיף, כי תכנית המאה איננה פתרון מושלם לישראל שכן היא מבקשת לכונן מדינה פלסטינית לצד ישראל, במידה והפלסטינים יודיעו כי פניהם לשלום. יחד עם הדרישה הישראלית להחיל ריבונות מיידית, דבר שלא צפוי לקרות, קיימת גם דרישה שלא לאפשר לפלסטינים להקים מדינה. בכל אופן, כרגע נראה שהדברים תלויים בצעדים שהרשות הפלסטינית תנקוט. 

בתגובה לדבריו של ג'ראד קושניר המתפרסמים היום, אומר ראש מועצת גוש עציון, שלמה נאמן:
"המקור הבכיר ביותר בממשלת ישראל הוא העומד בראשה, בנימין נתניהו, והוא אומר לנו אחרת מג'ראד קושניר. הסתירה הזו זועקת. הציבור ביהודה ושומרון, ובישראל כולה, מבקש לדעת מה האמת ומה התכנית. מבחינתנו אין אפשרות אחרת מאשר סיומו של הממשל הצבאי והחלה מיידית של החוק הישראלי ביהודה ושומרון. ולא רק שמותר לעשות זאת לפני הבחירות, אלא חובה היא. אזרחי ישראל רוצים לדעת למי ולמה הם מצביעים- לראש ממשלה מחולל ריבונות או לאמירותיו של קושניר שבדחיותיו המסוכנות של ההצעה שלו עצמו, מנציח את הסכסוך במזרח התיכון".

07.02.2020

1. קושנר לא ידעת ?... (שמעון)

שיש לך עסק עם שקרן רמאי ונוכל נתניהו .
גם טראמפ נוכל כמוהו .

דווח על תגובה לא ראויה
07.02.2020

2. טרמפ גמור!!! לחלק את הארץ, להקים מדינה של רוצחים (מאיר - עברי אנכי)


רק פיפי נתניהו ואווז גנץ הסכימו, לא עם ישראל.

אתה COURT JEW של טראמפ וגמור עם החוצפה וגסות רוחך.


משלה ט"ז יח: לִפְנֵי־שֶׁ֥בֶר גָּא֑וֹן וְלִפְנֵ֥י כִ֜שָּׁל֗וֹן גֹּ֣בַהּ רֽוּחַ:
.
דניאל פרק ב כא: וְהוּא מְהַשְׁנֵא עִדָּנַיָּא, וְזִמְנַיָּא, מְהַעְדֵּה מַלְכִין, וּמְהָקֵים מַלְכִין;

דווח על תגובה לא ראויה
07.02.2020

3. נתניהו (המעניש)

בונא איזה גדול הנתניהו הזה, פשוט גאון מדיני, כל דבר שהוא מבטיח לפני בחירות מתפוצץ ונופל כמו הבלונים של חמאס.
אבל! עדיין מצביעים לו, עדיין תומכים בו, עדיין מאמינים לו, עדיין סוגדים לו, עדיין מפארים אותו... והוא? מחר*ן לכולנו על הראש פעם אחר פעם אחר פעם אחר פעם.

תאמינו לי לא צריך שכל, רק תצביעו לנתניהו (הוא לא מייצג את הליכוד יותר) וזה מספיק

דווח על תגובה לא ראויה
07.02.2020

4. לא תהיה עוד ממשלת ערב רב (מאיר - עברי אנכי)

לא תהיה עוד ממשלת ערב רב

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

איתמר בן גביר צילום: כיפה

בן גביר: "איילת שקד רצה אלינו בקריאות הצילו"

קרא עוד