צה"ל שוב מזייף | המפקד שפיקד על הפיילוט הלוחמות בשריון מעיד: "הנתונים שונו, לא היו פערים"

סגן אפיק שמע, שפיקד על הפיילוט שבחן את יכולתן של הלוחמות לשרת בטנקים, טוען כי הנתונים שהעביר למפקדיו שונו וזויפו על מנת להכשיל את הבדיקה: "ראינו בעיניים שלנו אותן עושות את התרגולות. אלו לא הזמנים שאנחנו הצגנו לצה"ל. איפה שהוא היה שינוי בנתונים שהגיעו"

חדשות כיפה
ז בשבט התשפ
,
02 בפברואר, 2020 13:01
חיילות בשיריון. אילוסטרציה

חיילות בשיריון. אילוסטרציהצילום: דובר צה"ל

הטענות על זיופיי נתונים בצה"ל שוב עולים לכותרות. יום לפני שיכריע בג"ץ בשאלת שילוב נשים בחיל השריון, טען הבוקר (א') סגן אפיק שמע, שפיקד על הפיילוט שבחן את יכולתן של הלוחמות לשרת בטנקים, טוען כי הנתונים שהעביר למפקדיו שונו וזויפו על מנת להכשיל את הבדיקה. 

"הנתונים שהצבא מציג, על פערים כביכול בין לוחמות ללוחמים, הם לא נכונים. לא היו פערים כאלה", קבע שמע. "אני הייתי המפקד בשטח, מפקד הפיילוט, ויחד עם הקצינים שלי פתחנו להן בעצמנו זמנים. ראינו בעיניים שלנו אותן עושות את התרגולות. אלו לא הזמנים שאנחנו הצגנו לצה"ל. איפה שהוא היה שינוי בנתונים שהגיעו".

שמע הסביר כי כשהעלה את טענותיו בפני הדרג הבכיר, נתקל בהסברים לא מספקים: "זה לא היה ברור. התשובה שקיבלתי זה ש'אולי יש אי-דיוקים ונצא להמשך התנסות', למרות שהן עברו את הבוחן כמו כל לוחם. יצאנו לעוד התנסות רק בגלל שמישהו שינה את הנתונים". גם בבוחן הנוסף שבוצע, הציגו הלוחמות זמנים זהים לזמני הלוחמים. "לשמחתי - מעז יצא מתוק, כי הן עברו עוד בוחן שהוכיח עוד פעם שהן מסוגלות", הסביר שמע.

הכשרת לוחמות השריון הראשונות

הכשרת לוחמות השריון הראשונותצילום: דובר צה"ל

לאחר פרסום הנתונים שהצביעו על יכולות ירודות של הלוחמות, הודיע צה"ל כי יקיים פיילוט נוסף. "אין שום טעם בניסוי נוסף", טוען שמע. "הפיילוט היה מאוד מקצועי, מאוד מושקע. התוצאות מדברות בעד עצמן - הן יכולות".

בתגובה להאשמות של שמע ושל מפקדים נוספים שיצאו בפומבי נגד הנתונים שפורסמו, הסבירו בצבא כי הטענות נבדקו וכי לא נמצאו להן ראיות. "בניגוד לטענות העולות בפרסום, סיכום פיילוט לוחמות הטנקים נעשה על ידי כלל המפקדים והגורמים הרלוונטים, בצורה מעמיקה ועל סמך שיקולים מקצועיים בלבד", נמסר מדובר צה"ל. "כפי שהוסבר, בסיכום הפיילוט נמצאו פערים בזמן טעינת הפגזים ובפריסת זחל כמו גם במספר תרגולות אחרות. בחלק מהן זמני הביצוע היו ארוכים פי שניים ויותר. עם זאת, הפיילוט הצביע על פוטנציאל לשילוב נשים בטנקים במשימת הגנת הגבולות ועל כן צה"ל ימשיך לשלב הבא בתהליך בחינת שילוב הנשים. נבקש להבהיר כי תרומתן הנשים בצה"ל הייתה ותמשיך להיות משמעותית ביותר. שילוב נשים בצבא בכלל, לרבות פעילות מבצעית, הוא חשוב ומתבקש, זאת בכפוף להכרח בשמירה על דרישות מקצועיות לכל תפקיד".

02.02.2020

1. פסדר... (רם)

על מי אתה עובד.

דווח על תגובה לא ראויה
02.02.2020

2. חובת ההוכחה (בן יהודה)

או שהצבא משקר, או שהמפקד משקר. בכל מקרא, יש פה שקרן.
חובת ההוכחה על המפקד או על הצבא?
האמת: שניהם משקרים. או שלא.

דווח על תגובה לא ראויה
02.02.2020

3. לא מאמין לו. (אברהם)

מישהו באמת רוצה לומר לי שנשים יפרסו ויקצרו זחל באותו קצב כמו גברים? או שיטענו פגז באותה מהירות?

על מי אתם עובדים?

דווח על תגובה לא ראויה
04.02.2020

4. זו טענת "נוגע בדבר" מי יאמין לך? (מרא דאתרא)

א. היו שני מסלולים כבוד הקצין שמע היה מפקד בשני הפיילוטים שהיו בהפרש של שנתיים?? תמהני ב. ברור שהקצין הנכבד נוגע בדבר וחפץ בהצלחת עבודתו שעליה טרח זמן רב. וכבר אמרו "אין הנחתום מעיד על עיסתו". ג. כולם שקרנים בצבא מקום המדינה ועד היום. אין תרבות אמירת אמת (למעט אולי תחקירים של טייסים של חיל האוויר.

דווח על תגובה לא ראויה
04.02.2020

5. איפה שהדתיים מתערבבים (אלון)

שם מתפשטת שחיתות ושקרים

דווח על תגובה לא ראויה
05.02.2020

6. על מה הדביל השמאלן מדבר?? אם משהו "שונה", זה הנתונים המפוברקים שהראו שהנערות האלה עומדות בקריטריון כלשהו, קריטריונים שגם ככה שונו לטובתם. (אחד)

על מי אתם מנסים לעבוד כשאתם מספרים סיפורים על זה שבנות מצליחות (לדוגמא) לסחוב את הפגזים שכולנו יודעים שהן לא מצליחות אפילו להרים?? זה לא קל אפילו לגברים!

דווח על תגובה לא ראויה
06.02.2020

7. תגובה ל 6 (משה)

למרות הפוסט נוטף השנאה שלך, אני מאחל לך רק טוב. שתהיה בריא, שתגדל ותחכים וגם שתכבד את הבריות, ימניםם ושמאלנים, גברים ונשים, באותה מידה.
אוי לך ולשכמותך שחושבים וכותבים דברים כאלה על האחים והאחיות שלהם. בשביל מלחמת אחים צריך שני צדדים ואתה ממלא את תפקידו של צד אחד מהשניים האלו בהצטיינות. תתבייש

דווח על תגובה לא ראויה
06.02.2020

8. בהחלט יתכן (ש)

לכל אלה שלא מאמינים. אין כאן טענה על תוצאה ממוצעת של כל הגברים לעומת תוצאה ממוצעת של כל הנשים. אני בהחלט מאמין למפקד. יש נשים מסוימות שיכולות לטעון פגזים ולפרוס זחל הרבה יותר טוב ויותר מהר מגברים מסוימים. מן הסתם החיילות שבוחרות ללכת לשיריון הן בעלות כושר גופני יוצא דופן. אף אחד לא מדבר על כך שיגייסו את כלל הנשים בצה"ל לשיריון.

דווח על תגובה לא ראויה
07.02.2020

9. מה המטרה? (רבינובסקי)

השאלה העיקרית מה המטרה? האם שילוב נשים זה העיקר, וגם אם זה יעלה ביוקר, כמו: פיצויים על נכות כמו צניחת רחם, (לגברים אין)... אוסטאופורוזיס ,( שכיחות גבוהה אצל נשים פי כמה מגברים) או שהמטרה היא ניצחון בקרב גם על חשבון העיקרון הקדוש של השיוויון. מעניין שבספורט אין שילוב נשים בכדורגל, כדורסל, ואפילו במרתון יש הבדל בין נשים לגברים. הסיבה: ניצחון הוא הקובע. ולעזאזל השיוויון.

דווח על תגובה לא ראויה
10.02.2020

10. מי שם את האתר הזה לקבוע שמשהו "זוייף"?? ה"מפקד" הזה הוא טרול של הקרן החדשה ויש לו אינטרס להוכיח את עצמו, אני מבקש לראות את הבנות ב (אביחי)

מי שם את האתר הזה לקבוע שמשהו "זוייף"?? ה"מפקד" הזה הוא טרול של הקרן החדשה ויש לו אינטרס להוכיח את עצמו, אני מבקש רק לצורך הדוגמא, לראות את הבנות בשידור טוענות פגזים אפילו של 25 בלבד ב 1-2 שניות כנדרש, די לשקר!!!

דווח על תגובה לא ראויה
12.02.2020

11. יש ארגוני חוץ שדוחפים לצבא אג'נדה אנטי יהודית (שמואל)

נשים לא צריכו להיות קרביות ולא לשרת תחת מפקד זכר, אגב גם באזרחות לאשה אסור לעבוד תחת בוס זכר, הלכה שאפילו החרדים לא שומרים....

דווח על תגובה לא ראויה
15.02.2020

12. הרב (דוד אליהו)

הרב ברלנד צדיק הדור

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ההפגנה בירושלים אמש צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חשודים בתקיפה בת"א שוחררו למעצר בית. השופטת: "לא יודעת מי התחיל"

קרא עוד