סיון רהב מאיר: אי אפשר להצניח לפוליטיקה רב ממכינה

סיוון רהב מאיר מצטרפת לתגובות שעל החיבור של מפלגת ימינה, הפרת הבטחתו של הרב רפי פרץ לבן גביר כי יישארו ביחד, ומה יש לפוליטיקאים בציונות הדתית ללמוד מישי ריבו

חדשות כיפה
יט בטבת התשפ
,
16 בינואר, 2020 11:38

צילום: מדף הפייסבוק של סיון רהב מאיר

הסערות סביב איחוד מפלגת ימינה בשנייה האחרונה, ובעקבות כך הפרת ההבטחה של הרב רפי פרץ לאיתמר בן גביר ועוצמה יהודית כי ימשיכו ביחד, ממשיכה לעורר תגובות. העיתונאית סיון רהב מאיר מצטרפת גם היא לתגובות ומביעה צער על התנהלות הפוליטיקאים בציונות הדתית. "דווקא בתקופה שבה רוב עצום מאחינו ואחיותינו בתפוצות מתבולל ונעלם, הציונות הדתית מדברת על ריבונות ועל אקטיביזם שיפוטי, בפעם האחרונה שבה בדקתי, לא זה מה שקיבלנו בהר סיני".

טוען...

רהב מאיר מחלקת את ביקורתה לחמישה חלקים: "לציונות הדתית מגיע הרבה יותר. זה מגזר מפואר, שכמו כולם לא חף מבעיות, אבל בוודאי שהקרקס המביך הזה לא מייצג אותו. מאות אלפי אזרחים ישראלים טובים קמים הבוקר עם טעם מר בפה, ויודעים היטב שזה היה צריך להיראות אחרת".

על הרב פרץ כחלק מהפוליטיקה כתבה: "פוליטיקה היא מקצוע. זו מיומנות. היא שילוב של כריזמה וחזון, עם הבנה פוליטית ותקשורתית, יחד עם יכולת לקדם מהלכים בחקיקה, מתוך משא ומתן ופשרות והסכמים. די לתמימות. אי אפשר סתם להצניח לעולם הזה רב ממכינה או עיתונאי, רק כי הם מצליחים בתחום אחר. אם הולכים רק על חביבות ופופולריות במגזר, אז בואו נציב את ישי ריבו במקום הראשון".

על היחס לבן גביר: "רוב הציונות הדתית ממש לא מזדהה עם איתמר בן גביר, אבל גם ממש לא מזדהה עם תרבות של הפרת הסכמים חתומים. מי שחיפש אחדות במגזר יכול למצוא אותה כעת סוף סוף, בזעם המשותף על יו"ר הבית היהודי, בגלל ההתנהלות כולה. אחרי האיחוד של הרגע האחרון אמש, דווקא פרישה מהירה של הרב רפי פרץ לביתו תביא כנראה ליותר מצביעים".

על תפקידה של הציונות הדתית לטענתה לא נגמרת בפוליטיקה ועליה לעסוק גם בתחומים אחרים: "רק הרשימות לכנסת נחתמו ביום רביעי בלילה, לא כל גורלה של הציונות הדתית. פוליטיקה היא רק זירה אחת, חשובה אבל מוגבלת. כל כך הרבה קורה מחוץ לכנסת. כל כך הרבה צריך לקרות מחוץ לכנסת. איך תיראה חזרתו של העם היהודי לארצו? מה היעד, מה השליחות, מה יצית ברק בעיניים?"

 

16.01.2020

1. מצטרפת לדעה. ממש חילל ה' כל הסיפור הזה. (רחל)

דווח על תגובה לא ראויה
16.01.2020

2. ולהצניח קציני צהל בטלנים לפוליטיקה זה בסדר??? (דרום אפריקני)

ארץ אוכלת יושביה אך איננה משמינה.

דווח על תגובה לא ראויה
16.01.2020

3. ועכשיו שאלה (אחד העם)

האם הרב רפי פרץ יכול לברוא בור שהוא לא יכול ליפול בו??

דווח על תגובה לא ראויה
16.01.2020

4. ישי ריבו לשלטון (יהודי)

כולם להצביע לישי ריבו ראש מפלגת "מספדי למחולי"

דווח על תגובה לא ראויה
16.01.2020

5. עכשיו נהייתה גם פרשנית פוליטית? (לכי לך)

דווח על תגובה לא ראויה
16.01.2020

6. מסימה- הרב פרץ חייב להתפטר למען עתיד הימין (דנה ישראלי)

דווח על תגובה לא ראויה
16.01.2020

7. חבל שאת נכנסת לפוליטיקה. רק תפסידי (לסיון היקרה)

.

דווח על תגובה לא ראויה
16.01.2020

8. וחיים באר לא צדק? (שלמה)

כל מילה בסלע!!! האשה החכמה והנבונה היחידה בבליל הסרוג!
הרב פרץ נפל לטרף לשועלים ונחשות שהרסו פעמיים את הבית וכעת מוליכים לאבדון… הסיסמא ימינה של בנט ושקד בתמיכת החרדלים היא הטמטום הגדול שהרס את כולנו… השפויים והנורמליים הם במרכז והרבנים הציונים סרוגים התגלו כפוליטיקאים ברמת בית מדרש ושטיבל
כל מלקקי ביבי יוקעו לדראון עולם

דווח על תגובה לא ראויה
16.01.2020

9. באמת למה נכנסת לפוליטיקה ? (מה)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

חילי טרופר צילום: כיפה

חילי טרופר על החלת הריבונות: "בממשלת חירום עושים רק מהלכים בהסכמה"

קרא עוד