רוטציה על המקום הרביעי ומיזוג מרכזים: אלו הסיבות לפיצוץ בין הבית היהודי לאיחוד הלאומי

ההסכם בין סמוטריץ' לפרץ כבר היה על סף חתימה, אך אז הגיע יוגב ולא הסכים לרדת למקום החמישי ברשימה. כל הפרטים על הפיצוץ בין הבית היהודי לאיחוד הלאומי

מירב כהן, חדשות כיפה
יז בטבת התשפ
,
14 בינואר, 2020 12:41
פרץ וסמוטריץ

פרץ וסמוטריץ'. רצים יחדצילום: פלאש 90

אמש (ב') כמעט נחתם הסכם מיזוג בין הבית היהודי לאיחוד הלאומי, אך לבסוף נסוגו הנהגות שתי המפלגות ויצאו מבית הרב דרוקמן לכינוסים המרכזים. הסיבה המרכזית להחלטה לא לחתום הגיעה בגלל מריבה על המקום הרביעי ברשימה, כאשר לבסוף הוחלט שיקיימו רוטציה בין אופיר סופר מהאיחוד הלאומי למוטי יוגב מהבית היהודי, במידה ויקבלו רק ארבעה מנדטים. עוד סוכם כי יוגב יקבל את תפקיד בכנסת לפני סופר. 

מחלוקת נוספת היה נושא מיזוג המרכזים. האיחוד הלאומי רצו שהבית היהודי יעלו את ההחלטה הכוללת לוחות זמנים בכינוס אמש, אך בבית היהודי טוענים כי הוחלט שההצבעה תתקיים במרכז משותף לאחר הבחירות. סמוטריץ' סבר האתמול לא עלתה ההחלטה להצבעה בגלל שצמרת הבית היהודי מנסים למרוח את הזמן ולבסוף לא יתקיים איחוד. 

הרוחות בין פעילי הבית היהודי היו אתמול סוערות במיוחד עד שהגיעו לידי אלימות של ממש. הנהגת המפלגה לא הצליחה להעביר את המסרים שלה ולא באמת הצליחו להבין מי הצביע ובעד מה. מבחינתם הם עברו את ההחלטה, אך באיחוד הלאומי ראו בזה נסיגה מההסכמות.

חוסר האמון בין פרץ לסמוטריץ הוביל אותם לפנות לגורמים אחרים כאשר סמוטריץ' סגר ריצה משותפת עם הימין החדש ופרץ פונה כעת, על פי הדיווחים, לאלי ישי, שרה ב"ק ושמעון ריקלין. בנט וסמוטריץ' השאירו מקומות פנויים לבית היהודי, אך דרשו מהם להיפרד מעוצמה יהודית. 

14.01.2020

1. לא נמאס לכם מהמהירים האלה? (שלמה)

בנט חי על פנטזיות דמיוניות- פלגן ושחצן שמשקר על הישגים מדומים
הוא והשקדיה הרסו את הבית מבפנים
שקד בנט וסמוטריץ- תרתי דסתרי: הונאה לאור היום

דווח על תגובה לא ראויה
15.01.2020

2. נראה שאין לאיחוד הלאומי ערכים-חרד"לים מצטרפים פתאום לליברלים (יצחק )

רק בשביל כסא. המו"מ -אם אתם לא מצליחים לנהל ולקבל ממנו דברים שמתחשק לכם-זה בעיה שלכם, זה הפוליטיקה ותלמדו להפסיד בכבוד.
את הציבור זה לא מעניין. הציבור רוצה לראות שאתם נאמנים לערכים. ושכאתם קופצים מפה ומפה תוך שנייה, והולכים להיכן שמקבלים יותר ג'ובים-הציבור נגעל.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מרק לעני צילום: shutterstock

"אנשים צובאים לנו על הדלתות ואין לנו מאיפה לעזור להם"

קרא עוד