סגור

הבית היהודי מגיבים לסערה: נחזק את הרבנות הראשית ע"י בחירת רב ראשי מהציונות הדתית

בצל הסערה על דבריו של הרב הראשי, בבית היהודי מסבירים כי צריך לחזק את מערך הגיור של הרב בס: "מערך אחראי, הגון וממלכתי ועלינו לסמוך את ידינו עליו"

חדשות כיפה
י בטבת התשפ
,
07 בינואר, 2020 16:16
הרב רפי פרץ

הרב רפי פרץצילום: ללא

הבית היהודי התייחסו לסערה סביב דבריו של הרב הראשי הספרדי, הרב יצחק יוסף, והסבירו כי הם סומכים על מערך הגיור של הרבנות וימשיכו לחזק אותו על ידי מינוי רב ראשי מהציונות הדתית. 

"אנו נמצאים בעשרה בטבת, יום הקדיש הכללי ויום בו אנו מזכירים את תחילת חורבן בית המקדש, זהו יום המחדד לנו כמה חשוב שיהיה שיח על אחדות בעם. היום הזה צריך להיות בסימן של אחדות וקירוב לבבות ולא יום של העמקת השסעים. מערך הגיור ובתוכו גיוריו של הרב דוד בס, הוא מערך אחראי, הגון וממלכתי ועלינו לסמוך את ידינו עליו", הסבירו בבית היהודי. 

עוד הוסיפו בבית היהודי: "האחריות שלנו, ביום כזה ובשאר ימות השנה, היא לשמור על שיח מכבד, מקרב ומאחד. הציונות הדתית ההולכת בדרכו של מייסד הרבנות הראשית הרב קוק, רואה במוסד זה כאחד ממוסדות הדגל של המדינה ואנו כמפלגה נפעל לחזק את המוסד הזה, וכמו כן על ידי בחירת רב ראשי מהציונות הדתית."

כזכור, בתיעוד שפורסם הבוקר (ג') ב-ynet נשמע הראשון לציון תוקף בחריפות את העולים מחבר העמים: "מאות-אלפים או עשרות-אלפים של גויים באו לארץ בגלל חוק מיהו יהודי", אמר הרב יוסף בכינוס רבנים בירושלים, בשבוע שעבר. "יש כאן הרבה-הרבה גויים, חלק מהם קומוניסטים, עוינים את הדת, שונאי דת. הם לא יהודים בכלל, גויים. אחר כך מצביעים למפלגות שמסיתים נגד החרדים ונגד הדת". הוסיף.

לדברי הרב הראשי, חלק מהעולים הגיעו הנה כדי להוות משקל פוליטי לחרדים: "העלו אותם פה לארץ שיהיה משקל נגד החרדים, שאם יהיו בחירות לא יהיה הרבה לחרדים. בשביל זה העלו אותם פה לארץ, גויים גמורים, ממש גויים גמורים. לצערנו הרב, אנחנו רואים את פרי ההסתה שהם עושים".

07.01.2020

1. מינוי רב ציוני-דתי זה חשוב! מינוי רב ליברל זה בעייה! (יהודה)

דווח על תגובה לא ראויה
07.01.2020

2. מינוי רב ציוני דתי אולי זה חשוב, אבל מה זה קשור לגיורים סיטונאיים של גויים? (דוד)

דווח על תגובה לא ראויה
07.01.2020

3. הייתי מצפה שתגידו שתשנו את חוק השבות (שאלה)

קבל את האמת ממי שאמרה. מה קשור צבע הכיפה שהוא לובש?
הסוכנות האנטי יהודית מציפה את הארץ בגויים (לא קשור שהעומד בראשה בוז'י הוא אדם מאוד נחמד אבל זה קורה בלי קשר אליו). ואתם במקום לומר שתשנו את החוק למנוע הצפת הארץ בגויים, אתם טוענים שתחליפו את הכיפה של העומד בראש הרבנות הראשית?
סליחה, אבל מה זה קשור למה שהרב יצחק יוסף שליט"א אמר?????

דווח על תגובה לא ראויה
08.01.2020

4. רק בקשה אחת! (דוד הירשמן)

תמנו מי שאתם רוצים לרב ראשי, רק לא את הרב שמואל אליהו שרומס ודורס אנשים בדרכו. המקרה האחרון בחברון הוא רק עוד אבן אחת שעליה הוא דרך בשנים האחרונות...
ולא אמרתי מילה על ידיעותיו הדלות בתורה, ועל כך שהוא כמעט ואינו לומד...

דווח על תגובה לא ראויה
08.01.2020

5. הבעיה היא... (אליהו זליקוביץ, רעננה)

שאם היו ממנים את הרב שמואל אליהו להיות הרב הראשי, אז המלחמה שלו בכל הגיורים האלה היתה פי מליון יותר גדולה, והוא בסגנון הלוחמני שלו בכל דבר גם היה ממשיך להתנגח עם התקשורת ועם כל העולם.

דווח על תגובה לא ראויה
09.01.2020

6. המפד "ל היתה מפלגה של פִּישֶרִים ׁ(פשרנים) והלכה קאקען... (ד"ר שלום פליסר)

וכעת יבוא תורו של "הבית היהודי", המנסה להיות "פוליטיקלי-דרעק" ולהתחנחן בפני החילו-שמאלנים...

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אוחנה ומנדלבליט צילום:  Tomer Neuberg/Flash90

מנדלבליט נגד אוחנה: החלטתו בעניין החיסונים לאסירים: "חוסר סמכות"

קרא עוד