סגור

נדחתה תביעת לשון הרע של בני קצובר נגד ארץ נהדרת

בית משפט השלום בתל אביב דחה את תביעתו של בני קצובר כנגד ארץ נהדרת. התביעה הוגשה בעקבות המערכון "הנערים ממעלה טפיוקה" של ערוץ הכיבוד, אך בית המשפט טען כי בליבת הדברים שהוצגו יש מן האמת

משה סלע, חדשות כיפה
י בטבת התשפ
,
07 בינואר, 2020 12:24
בני קצובר. תביעתו נדחתה

בני קצובר. תביעתו נדחתהצילום: פלאש 90

 

נדחתה תביעת לשון הרע של בני קצובר כנגד קשת: השופט יאיר דלוגין דחה את תביעתו של קצובר, שהגיש נגד קשת בעקבות המערכון "הנערים ממעלה טפיוקה" של ערוץ הכיבוד בארץ נהדרת. במערכון, ששודר ב-2017, הוצגה תמונתו של קצובר לשניות בודדות עם הכיתוב "סבא פוגרום – מזג"ן היישוב". בית המשפט דחה לחלוטין את התביעה, שהוגשה על סך 300 אלף ש״ח ודרשה גם את הסרת המערכון וקבלת התנצלות, ואף חייב את קצובר לשלם לקשת 20,000 ש"ח הוצאות משפט. 

החלטת בית המשפט התקבלה, בין היתר, בנימוק כי המערכון סאטירי וככזה אינו מהווה לשון הרע על קצובר, וכי השימוש במונח "פוגרום" נעשה בהקשר של פעילות נוער הגבעות ותג מחיר שהוצגו במערכון, ולא היתה לו המשמעות המילונית של המילה "פוגרום".

בית המשפט הוסיף ואמר כי כדמות ציבורית, קצובר חשוף לביקורת סאטירית וקשה יותר להוכיח לשון הרע במסגרת סאטירה על איש ציבור. בנוסף, במהלך המשפט קשת הצליחה להוכיח קשר בין קצובר לבין נוער הגבעות ותג מחיר ואף אם לא נטל באופן אישי חלק בפעילות הבלתי חוקית, הרי שהוא תמך בה, בין אם במפורש ובין אם במרומז, בין היתר על ידי ועד מתיישבי השומרון.

לסיכום קבע בית המשפט: ״על רקע התבטאויות התובע [קצובר] ביחס לאופי ההתנגדות והפעילות הלגיטימית בעיניו מצדם של המתיישבים היהודים ביו"ש...(הכולל לכל הפחות גם יידוי אבנים על כפרים ערביים עם רמיזה ליותר מכך), אין לראות בהצגת התובע במסגרת מערכון סטירי, כ"אב רוחני" כביכול של צעירים או מתיישבים המבצעים גם מעשים מסוג זה (סטירות לחי), משום לשון הרע כלפיו."

עו"ד מוטי ארד ממשרד "גולדפרב זליגמן" שייצג את קשת התייחס לפסק הדין ואמר כי "שוב ראינו כי אנשי ציבור צריכים להיזהר כאשר הם ממהרים להגיש תביעות בטענה ללשון הרע כלפיהם, וסופו של התהליך בקביעה שיפוטית שיש רגליים לדברים שיוחסו להם. זהירות זו צריכה להיות במיוחד כאשר מדובר בסאטירה, שפסק הדין הופך אותה לקביעה בעלת תוקף ממשי, מעבר להומור שבו נאמרו הדברים מלכתחילה."

07.01.2020

1. שופטים אנטישמים (דודו פארוק)

דווח על תגובה לא ראויה
08.01.2020

2. הכינוי המעליב הוא מזג"ן הישוב. (מזכל מועצת ישע )

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ארכיון. למצולמים אין קשר לכתבה צילום: Orel Cohen/FLASH90

מזעזע: חרדים קיצוניים הציתו זרים שהונחו על קברי חללי צה"ל

קרא עוד