סגור

רבנים בציונות הדתית נגד בר אילן

קיום הכנס בנושא הלהט"ב באוניברסיטה בר אילן, החריפה את הקולות המתנגדים לה בציונות הדתית. כעת מספר רב של רבנים מהמגזר יצאו במכתב חריף בו הם קוראים להחרים את האוניברסיטה

חדשות כיפה
כא בכסלו התשפ
,
19 בדצמבר, 2019 22:30
אוניברסיטת בר אילן

אוניברסיטת בר אילןצילום: shutterstock

סערת כנס בר אילן ממשיכה: לאחר הלחצים מצד הסטודנטים וארגון ליב"ה, והרב משה הגר, חבר הנהלה לשעבר באוניברסיטה, שבראיון באתר יצא באופן חריף נגד- ההחלטה של אוניברסיטת בר אילן לקיים כנס בנושא הלהט"ב. כעת מצטרפים למאבק גם רבים מרבני הציונות הדתית כנגד האוניברסיטה וקוראים להחרימה. 

בין החותמים על המכתב הדרמטי, ניתן למצוא את הרב דב ליאור, הרב שלמה אבינר, הרב דוד פנדל, הרב יהושע שמידט, הרב יהושע ואן דייק, הרב דוד דודקביץ, הרב יגאל קמינצקי, הרב אלחנן בן נון, הרב ציון טוויל, הרב אמיר ממן, הרב אפרים גיאמי ורבנים נוספים. יש להזכיר כי האוניברסיטה היא מכילה סטודנטים רבים מהציונות הדתית וביניהם תלמידים של הרבנים הנ"ל.

מכתב הרבנים

מכתב הרבניםצילום: ללא

במכתב כתבו: "הזדעזענו לשמוע על כנס המתקיים בעיצומם של ימי החנוכה, בהם ניצחנו את תרבות יוון שניסתה לקעקע את רוח ישראל בראש ובראשונה במלחמה כנגד קדושת המשפחה, ונותן במה של כבוד לאותם הרעיונות העוקרים את מושג המשפחה כנגד כל נורמליות אנושית ובוודאי כנגד רוח ישראל ותורתו".

צערנו גבר עוד יותר מהידיעה כי הכנס אורגן על ידי אוניברסיטת בר אילן, הנקראת על שמו של הרב מאיר בר אילן זצ"ל ונועדה מלכתחילה להיות אוניברסיטה דתית. במעשה איום זה, האוניברסיטה נכנעה בפני הלכי הרוח הקיצוניים והזרים הללו ובחרה להיות חלק משטיפת המח הציבורית, ככל הנראה מתוך התרפסות וכוונה להתראות כאוניברסיטה 'פתוחה' ו'מתקדמת' בעיני מאן דהו".

את המכתב סיכמו: "לכן באנו לומר דעתנו בקול צלול וברור, שאירוע שכזה מעיד שהאוניברסיטה איבדה לגמרי את המטרה שלשמה נוסדה,  בחרה בדרך שאינה ראויה לשום מוסד אקדמי, ועל אחת כמה וכמה שאין להגדיר אותה מכאן ולהבא כמקום דתי. בהתאם לכך נכוון גם את תלמידינו בהמשך דרכם שלא ללמוד באוניברסיטה זו, ולחפש מוסד לימוד אקדמי שיתאים יותר לערכיהם, ערכי התורה ותרבות ישראל האמיתית".

 

  

19.12.2019

1. אוניברסיטה זה המקום ללמוד ולאתגר, בבית הכנסת ובישיבה ניתן להתחבא. (יאיר)

זכותכם לא להשתתף באירוע. אתם נלחמים בקרב מאסף נגד העתיד. תראו מה קרה למוטי אלון שדיבר רבות בנושא זה.

דווח על תגובה לא ראויה
19.12.2019

2. כניעה (יצחק)

האוניברסיטה נכנעה לתיקשורת ולשמאלנים שרוצים לקעקע את כל היסודות והערכים שעליהם בנויים החברה ולבנות חברה על פי היסודות הנאורים שלהם[ עיין ערך שי ניצן .והבגץ]

דווח על תגובה לא ראויה
19.12.2019

3. מדוע הרב יהושע שפירא לא חתם? (תוהה)

דווח על תגובה לא ראויה
20.12.2019

4. תרבות יוון באוניברסיטת בר - נוער (ידידיה שילה)

הגיע הזמן לשנות את שמה של האוניברסיטה הנ"ל שאיבדה את הערך של המשפחה היהודית, ובשנתיים האחרונות מקיימת כנסים שנותנים לגיטימציה למה שהתורה מגדירה כתועבה.

דווח על תגובה לא ראויה
20.12.2019

5. 1 - גם בישיבה לומדים ומאתגרים... אבל גם באקדמיה יש "מסגרת". לא תגדירו "אסטרולוגיה" מדע בשם "איתגור". איתגור זה לא לתת במ (בדומה לכך, האוניברסיטה יצאה נגד האיתגור של ד"ר קידר לגב)

דווח על תגובה לא ראויה
20.12.2019

6. הצדיקים הטהורים אינם קובלים על הרשעה אלא מוסיפים צדק, אינם קובלים על הכפירה אלא מוסיפים אמונה, אינם קובלים על הבערות אלא מוסיפים חכמה (אפרים)

האם פשקויל כזה יחזיר מישהו בתשובה?

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

המהומות ברמלה צילום: מיכל אברהם

מהומות נגד יהודים ברמלה: "כל בית עם דגל ישראל - חטף אבנים"

קרא עוד