יו"ר יד לבנים לוועדת הבחירות: "שנו את מועד הבחירות"

יו"ר יד לבנים, אלי בן שם, ביקש מועדת הבחירות להתחשב במשפחות השכולות ולא לקיים את הבחירות ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל שמקום קבורתם לא נודע: "לא ראוי שביום זה אנשים ילכו לקניות ולבחירות בעוד המשפחות השכולות התייחדו עם זכר הנופלים"

חדשות כיפה 08/12/19 09:27 י בכסלו התשפ

יו"ר יד לבנים לוועדת הבחירות: "שנו את מועד הבחירות"
הר הרצל, צילום: פלאש 90

הבחירות לכנסת ה-23 צפויות להתקיים בתאריך ה-3 במרץ - אך מתברר שמדובר ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל שמקום קבורתם לא נודע. יו"ר יד לבנים אלי בן שם פנה הבוקר (א') לוועדת הבחירות המרכזית וליו"ר הכנסת אדלשטיין וביקש לשקול בשנית את קיום הבחירות במועד זה.

"לא ראוי לטעמי שביום זה אנשים ילכו לקניות ולבחירות בעוד המשפחות השכולות התייחדו עם זכר הנופלים", כתב בן שם בפנייתו. "לטעמי זהו מסר לא חינוכי של מדינה המבקשת לזכור את בניה ובנותיה שנפלו ולא זכו לקבורה בישראל. לא ייפלו השמים באם הבחירות יידחו למועד אחר".

עוד הוסיף בן שם כי "הבחירה הנכונה ביותר היא לשנות את מועד הבחירות. החלטה זו תעביר מסר ערכי המכבד את זכר הבנים שנפלו ויש בה מן הממלכתיות המתבקשת דווקא בעת הזו, יותר מכל בשם האחדות ההנצחה ומורשתם".

הטקס הממלכתי לציון יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל שמקום קבורתם לא נודע מתקיים מידי שנה בתאריך ז' באדר ולוקחים בו חלק, מלבד המשפחות השכולות, גם נשיא המדינה וראש הממשלה. השנ נפל התאריך העברי על תאריך הבחירות הצפויות.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר