סגור

יו"ר יד לבנים לוועדת הבחירות: "שנו את מועד הבחירות"

יו"ר יד לבנים, אלי בן שם, ביקש מועדת הבחירות להתחשב במשפחות השכולות ולא לקיים את הבחירות ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל שמקום קבורתם לא נודע: "לא ראוי שביום זה אנשים ילכו לקניות ולבחירות בעוד המשפחות השכולות התייחדו עם זכר הנופלים"

חדשות כיפה
י בכסלו התשפ
,
08 בדצמבר, 2019 9:27
הר הרצל

הר הרצלצילום: פלאש 90

הבחירות לכנסת ה-23 צפויות להתקיים בתאריך ה-3 במרץ - אך מתברר שמדובר ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל שמקום קבורתם לא נודע. יו"ר יד לבנים אלי בן שם פנה הבוקר (א') לוועדת הבחירות המרכזית וליו"ר הכנסת אדלשטיין וביקש לשקול בשנית את קיום הבחירות במועד זה.

"לא ראוי לטעמי שביום זה אנשים ילכו לקניות ולבחירות בעוד המשפחות השכולות התייחדו עם זכר הנופלים", כתב בן שם בפנייתו. "לטעמי זהו מסר לא חינוכי של מדינה המבקשת לזכור את בניה ובנותיה שנפלו ולא זכו לקבורה בישראל. לא ייפלו השמים באם הבחירות יידחו למועד אחר".

עוד הוסיף בן שם כי "הבחירה הנכונה ביותר היא לשנות את מועד הבחירות. החלטה זו תעביר מסר ערכי המכבד את זכר הבנים שנפלו ויש בה מן הממלכתיות המתבקשת דווקא בעת הזו, יותר מכל בשם האחדות ההנצחה ומורשתם".

הטקס הממלכתי לציון יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל שמקום קבורתם לא נודע מתקיים מידי שנה בתאריך ז' באדר ולוקחים בו חלק, מלבד המשפחות השכולות, גם נשיא המדינה וראש הממשלה. השנ נפל התאריך העברי על תאריך הבחירות הצפויות.

08.12.2019

1. לא... תאריך הבחירות הצפויות נפל על התאריך העברי (ועצוב שלא טרחו לבדוק בלוח...)

גם היה מדובר ב"חישוב כללי" להסביר מתי הבחירות, היה צריך להיות שהתאריך הצפוי הוא X אבל בגלל Y יידחה בהתאם (דחיית תאריך מסיבות דומות מובנות בתוך החוק)

דווח על תגובה לא ראויה
08.12.2019

2. ידחו בשבוע והבחירות יהיו על פורים... דוקא די מתאים (אולי יקרה נס פורים ותקום ממשלה מ(שבע ו)עשרים ומאה חברי כנסת.)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרב רפי פרץ צילום: ללא

הרב רפי פרץ לכיפה: "אני דורש מפינדרוס להתנצל בפני אלפי יהודים כשרים"

קרא עוד