ראש עיריית הרצליה נגד התחבורה הציבורית בשבתות: "לא אתן יד למלחמת אחים"

ראש עיריית הרצליה נגד מיזם חילול השבת של ת"א. מרכז ליב"ה:"מחזקים את ידיך". מרכז ליב"ה לראש עיריית הרצליה: מחזקים את ידיך בהמשך השמירה על הערך הנעלה אותו הנחיל העם היהודי לכל העולם

יהונתן קליין, חדשות כיפה
ו בכסלו התשפ
,
04 בדצמבר, 2019 16:22
רכב התחבורה הציבורית של עיריית תל אביב, שהחל לפעול בשבתות

רכב התחבורה הציבורית של עיריית תל אביב, שהחל לפעול בשבתותצילום: מרים אלסטר, פלאש 90

סערת התחבורה הציבורית בשבתות נמשכת, והפעם עם מתנגד מפתיע. בראיונות שנתן בסוף השבוע האחרון התבטא ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, כנגד המהלך שמוביל ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, בהקמת 'קוי השבת', אליהם שותפות ארבע רשויות באזור גוש דן.

פדלון אמר כי "לא אהיה שותף להתרסה נגד שומרי השבת", ועוד הוסיף כי "כל עוד אני ראש העיר לא יתאפשר תח"צ בשבת. אני רואה בשמירת הסטטוס קוו ערך מקודש. בהמשך דבריו תקף גם את היוזמה שלדבריו מעוררת 'מלחמת יהודים' "למה אנחנו צריכים מלחמת יהודים? אני לא מוכן להשתתף בכל הפסטיבלים האלה. לא אתן יד למלחמת אחים". 

בעקבות דבריו שלחו השבוע במרכז ליב"ה מכתב לראש עיריית הרצליה בו הם משבחים אותו על עמידתו כנגד הלחצים התקשורתיים להפעלת תחבורה ציבורית בשבת "שמענו בשמחה את דבריך החשובים והאמיתיים בעניין חשיבות שמירת השבת במרחב הציבורי של עירך, הרצליה".

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון

ראש עיריית הרצליה, משה פדלוןצילום: Hanay-cc-by-sa דרך ויקיפדיה

בפתח המכתב הם מזכירים את דבריו בדבר חשיבות השמירה על הסטטוס קוו: "בדבריך הדגשת את חשיבות השמירה על הסטטוס קוו כהסכמה המאחדת את העם בישראל וכן את אי רצונך לנקוט בהתרסות כנגד קדושת השבת." בהמשך מדגישים בליב"ה את חשיבות הדברים דווקא כעת, על רקע השיח הציבורי: "דבריך אלה מפיחים רוח רעננה בשיח הציבורי בימים האחרונים כאשר לצערנו רמיסת ערך יסוד שמלווה את עמנו במשך אלפי שנים מתקבלת כ"פריצת דרך" ו"מיזם חדש ומצליח", והפיכת יום השבת לעוד יום חול תוך הרס סממן מרכזי של זהותה היהודית של מדינת ישראל ממותג כדבר חיובי".

לקראת סיום המכתב הם מדגישים גם את האחדות והחיבור בעם שתיצור דווקא עמדתו, לדבריהם "בנוסף, כמובן שהדרך שהצבת היא זו שתגביר אחדות בעם ותמנע העמקת שסעים בתוך החברה, שזו למעשה כוונתה המקורית של ההסכמה הלאומית המכונה "סטטוס קוו".

בסיום המכתב הם פונים לפדלון באופן אישי, משבחים אותו על עמדתו ומחזקים את ידיו להמשיך בדרך זו "כך ראוי לראש העיר הרצליה הקרויה על שמו של חוזה המדינה בנימין זאב הרצל, שאף על שכידוע לא היה אדם דתי, תיאר בספרו 'אלטנוילנד', את תמונת השבת העירונית שהוא רואה בעיני רוחו: "מספר העגלות הנוסעות נמעט מאד, והחנויות סוגרו בכל מקום. השבת השתרעה לאט ובהדרת כבוד על העיר שהייתה עד עתה הומייה".
 

04.12.2019

1. ראשי הערים שחתמו כן מסתכנים (חיים)

במלחמה הכזו? אתה עושה גם עושה כנגד כל התושבים. לא קשוב לאף אזרח בעירך. מגוחך ולא הגיוני!

דווח על תגובה לא ראויה
04.12.2019

2. כתבה שכולה פייק ניוז (שחר מהרצליה)

פדלון הקים ומעודד תחבןרה ציבורית בשבת!! שבוע הבא מתחילים קווים חדשים לתל אביב!!
הריב של פדלון עם חולדאי הוא הסיבה שהקווים של חולדאי לא מגיעים עד להרצליה אבל פדלון כבר פתח קווים חדשים משלו ואפילו ש"ס מאיימת לפרוש מהקואליציה העירונית
אפילו יותר מזה - פדלון הוא הראש עיר הראשון שעשה תחבורה ציבורית בשבת, כבר 4 שנים יש קווי שבת ממרכז העיר לים, הוא תמיד מתגאה בזה שהוא הקדים את חולדאי, הוא גם עשה השנה מצעד גאווה ראשון בעיר ופרסם אותו בכל מקום
חבל שאתם מפרסמים סתם כתבה מוזרה ולא נכונה שמטעה את הקוראים

דווח על תגובה לא ראויה
04.12.2019

3. דפוק אמרו לך להצטלם בכל מקום. (אריק)

דווח על תגובה לא ראויה
04.12.2019

4. הרצליה (מורדוך)

כבוד גאווה כך נוהג מנהיג ברכות לפדלון יופי

דווח על תגובה לא ראויה
05.12.2019

5. תחבורה בשבת (אהרון)

דברים שביבי וישראל כץ וארדן היו צריכים לאמר מזמן

דווח על תגובה לא ראויה
05.12.2019

6. עד מתי לצער באדמתינו?! זכות התורה תגן בעדינו. (ירון פטאל שליט"א )

תחבורה בשבת ?! לא.ולא. ולא ולא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא לא

כי מתחבורה מגיעים גם לאכול לשתות להתלבש ולעסוק בכל ענייני החולין הנוגדים את תכלית הבריאה: ה שבת. האדם השובת בעולמו! שאינו מחוייב לחומריות העולם כלל וכלל!!!!
פשוט נמצא יחד עם יחידו של עולם. השם הטוב יתברך יישתבח בעולמו

גם אני מצהיר על חשיבות עליונה במעלתה בשמירת ישראל את השבת על כל הייבטיה. רק טוב ייצא מיזה יפריח השממה.

דווח על תגובה לא ראויה
05.12.2019

7. מורדוך. מי ביקש ממך לכתוב? (חיים)

קיבלת איזה טלפון?

דווח על תגובה לא ראויה
05.12.2019

8. לא ניתן שתהייה פה בית שמש (חיים)

ומה ששחר כתב פה מעציב ומרגיז עוד יותר. אנסה לדבר עם חולדאי ולברר מה מקור הסכסוך. הוא להבדיל מפה אצלינו מקבל כל אזרח שרוצה לדבר .

דווח על תגובה לא ראויה
05.12.2019

9. אני מסכים איתו (שרון)

בלי קשר לדת, הלכה.

עד שיש יום בשבוע ששקט קצת יותר מהרגיל. שהדרכים ריקות יותר. שהזיהום פחות. הרעש פחות. שגם הנהגים בבית עם המשפחות. מחזירים את זה ועוד כביכול "בחינם" על חשבון משלמי הארנונה. כלומר שאני משלם על משהו שאני מתנגד לו כדי שאחרים יעשו דברים שאני לא תומך בהם.
קצת הזוי.

ואם תביטו על מי אלה שמנצלים את התחבורה הזו של השבת, תראו שאלה אנשים שמנצלים את החינם. לא מסכנים או משהו דומה לזה.

דווח על תגובה לא ראויה
08.12.2019

10. שבת קודש - מקור הברכה (אם בישראל)

ומי שפוגע במקור הברכה - עלול להמיט על כולנו אסונות. תודה לאל שנתן לנו את מתנת השבת ושרוב עם ישראל הקדושים כן מקדשים את השבת ואת תורת ישראל - שבלעדיה... אין לנו כאן שום זכות קיום!

דווח על תגובה לא ראויה
09.12.2019

11. הטעות הגדולה של בן גוריון (י)

הטעות הגדולה של בן גוריון זה שקרע את הבטטוס קוו, כולם פוחדים מהחרדים, אף אחד פחד לשנות נקווה שזה רק השינוי הראשון תחבורה ציבורית בשבת. יש עוד כמה שינוים שצריך לעשות עברו כבר יותר מ70 שנה התקדמנו בהרבה תחומים רק חבל ששומרים את הסטטוס קוו

דווח על תגובה לא ראויה
11.12.2019

12. יישר כח.רק הערה,עם ישראל לא הנחיל השבת לכל העולם,יום קדוש ונבדל לאומה הישראלית. נכון שלמדו מזה הגויים אפס קצהו בדמות מנוחה שבועית. (מד)

.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

x
הרב רפי פרץ  צילום: כיפה

היועץ נדבק בקורונה, השר רפי פרץ נכנס לבידוד

קרא עוד