סגור

סגני ראשי הערים עוכבו בגבול ירדן בגלל שלבשו ציציות

חוויה מטלטלת: לאחר שהתבקשו להסתיר את כיפותיהם במהלך הביקור בירדן, נדרשו סגני ראשי הערים להוריד גם את הציציות מתחת לבגדים

חדשות כיפה
ה בכסלו התשפ
,
03 בדצמבר, 2019 10:54
מעבר טאבה

מעבר טאבהצילום: Yossi Zamir/Flash90

כמאה סגני ראשי ערים דתיים וחרדים, שמשתתפים בכנס באילת, ביקשו להיכנס לביקור בירדן, אולם כניסתם נמנעה מכיוון שחלקם לבשו ציציות. 

הבוקר (ג') בשעה 7:30 הגיעו סגני ראשי הערים למעבר טאבה בכדי לעבור לירדן. קודם לכן סוכם עמם כי יחבשו כובע במקום כיפה, מסיבות של ביטחון, אך כשעברו את הגבול לא הורשו להיכנס כי חלקם לבשו ציציות, אולם אף אחד לא אמר להם כי זו תהווה בעיה בביקור. חלק מהסגנים הורידו את הציוציות, אולם חלק נותרו איתם. 

"אמרו לנו מראש לשים כובע במקום כיפה, אבל אף אחד לא דיבר איתנו על ציצית", סיפר ל"ישראל היום" דווידי בן ציון, סגן ראש המועצה האזורית שומרון. "החזירו את כולנו אחורה. עשינו שוב בידוק ואסרו עלינו להיכנס. היו כאלו שהורידו ציציות וכאלו שלא הורידו, וכעת, כבר יותר משעתיים הקבוצה מעוכבת על ידי הירדנים".

סגני ראשי הערים תיארו חוויה של ניכור מצד הירדים, ואף הטענו כי ההנחיה להוריד את הציציות היתה תמוהה לנוכח העובדה שמדובר בבגד מוסתר מתחת לבגדים ואינו מהווה סממן חיצוני כמו הכיפות לראשם של הגברים. 

ממשרד החוץ נמסר בתגובה: הנושא בבדיקה.

03.12.2019

1. מדינה עימה יש לנו הסכם שלום.... (איפה ארגוני זכויות האדם? איפה חיסיד הליברליזים והדמוקרטיה הנ)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מעון ראש הממשלה החדש, פרויקט אלמוג צילום: מאת אלון איזנמן - Alon Eisenman - צילום, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=80803136

דו"ח המבקר: כשלים בבניית מעון ראש הממשלה החדש

קרא עוד