סגור

סמוטריץ' לשר אוחנה: אל תכנע לתכתיבי מנדלבליט

בצל העימות סביב מינויו של פרקליט המדינה החדש, שר התחבורה טען כי הדרישה של היועמ"ש ששר המשפטים לא יכתיב מי יהיה הפרקליט החדש היא:"לא חוקית, לא מוסרית ולא צודקת"

חדשות כיפה
ה בכסלו התשפ
,
03 בדצמבר, 2019 8:37
בצלאל סמוטריץ

בצלאל סמוטריץצילום: ללא

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' קרא לשר המשפטים,אמיר אוחנה, שלא להיכנע לגרישות של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, ביטחס לזהותו של פרקליט המדינה החדש. 

"סרב להיכנע לתכתיביו הלא חוקיים, לא מוסריים, לא צודקים ולא דמוקרטיים של היועץ המשפטי לממשלה ולמנות לתפקיד ממלא מקום פרקליט המדינה את מי שהוא מוצא כמתאים ביותר לדעתו. אם בג"ץ יקפיא או יבטל את המינוי אז שלא יהיה פרקליט מדינה" צייץ שרהתחבורה בחשבון הטוויטר שלו.

כזכור אתמול (ב') פרסם אוחנה את רשימת המועמדים להחליף את פרקליט המדינה שי ניצן, שצפוי לסיים את תפקידו בשבועות הקרובים. מדובר ברשימה של חמישה מועמדים, כולם בכירים בפרקליטות המדינה או במשרד היועץ המשפטי לממשלה. 

היועמ"ש מנדלבליט הודיע כי המועמד המועדף עליו הוא שלמה (מומי) למברגר, המשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים, ואף אמר בשיחות סגורות כי במידה והשר לא יקשיב לו הוא יסכל את המינוי בטענות משפטיות. 

03.12.2019

1. מדינת החוק החדשה (ש)

מי שקובע את החוק איננו היועמ"ש. גם הפסיקה של בג"ץ לא ממש חשובה. מי שקובעים הם שר התחבורה, שר המשפטים וראש הממשלה. ברוכים הבאים למשטר החדש.

דווח על תגובה לא ראויה
03.12.2019

2. מדהים. איך אדם שאגר מכלי דלק כדימלשרוף את כביש החוף טוען שהיועץ הממשלתי לא מבין מהו חוק. לא יאמן. (לאן הגענו??? השרים נגד מדינת ישראל.)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בנימין נתניהו ובני גנץ עשו שינויים בהסכם צילום: ללא

תקציב חד שנתי או דו שנתי: במקום דיון כלכלי, הדיון הוא פוליטי

קרא עוד