סגור

הטרדת עד המדינה פילבר: יועצי ראש הממשלה ערערו לעליון

לאחר שנדחו בבית המשפט המחוזי, יועצי ראש הממשלה, יונתן אוריך ועופר גולן, ערערו לבית המשפט העליון. פרקליטי היועצים: "המשטרה, באופן שיטתי ומתמשך, פועלת בניגוד לחוק"

חדשות כיפה
ל בחשון התשפ
,
28 בנובמבר, 2019 13:51
דובר ראש הממשלה, יונתן אוריך

דובר ראש הממשלה, יונתן אוריךצילום: פלאש 90

לאחר שנדחו בבית המשפט המחוזי, יועצי ראש הממשלהנתניהו, עופר גולן ויונתן אוריך, ערערו היום לבית המשפט העליון על חדירת המשטרה לטלפונים שלהם בפרשת הטרדת עד המדינה שלמה פילבר.  

בבקשת רשות ערעור שהוגשה לפני שעה קלה לבית המשפט העליון, כתבו פרקליטי היועצים, עו״ד עמית חדד ועו״ד נועה מילשטיין: ״מאחר שהמשטרה עשתה דין לעצמה, וחדרה לטלפונים הניידים של המבקשים ללא צו שיפוטי ביודעה כי הדבר מנוגד לחוק, להלכה הפסוקה ולנהליה שלה, הרי שהיא מושתקת ומנועה מלבוא לבית המשפט בבקשה לקבל צו חדירה לטלפונים הניידים של המבקשים, שלמעשה יכשיר בדיעבד את החדירה הלא חוקית שבוצעה זה מכבר״. 

״במהלך הדיונים התברר שמדובר בפרקטיקה נוהגת, ושהמשטרה, כעניין שבשגרה, חודרת לטלפונים הניידים של נחקרים ללא צו שיפוטי (ואף ללא קבלת הסכמה מדעת). מדובר בהתנהלות שאין להתיר כאשר עסקינן בכל גורם; קל וחומר כאשר התנהלות זו מגיעה מצידו של הגוף שאמון על אכיפת החוק ושעיני הציבור נשואות אליו בציפייה כי יפעל בהתאם לחוק כדי להגן על אזרחי המדינה וזכויותיהם״, נכתב בבקשת הערעור. 

שלמה פילבר. רמקולים מתחת לבית

שלמה פילבר. רמקולים מתחת לביתצילום: Yonatan Sindel/Flash90

הפרקליטים הבהירו כי השאלה שעומדת לפיתחו של בית המשפט העליון הינה שאלה תקדימית, שטרם נידונה בתולדות המשפט הישראלי: ״בפני בית המשפט נידונה שאלה חסרת תקדים – האם פעולות בלתי חוקיות שביצעה המשטרה כדי לחדור לטלפונים הניידים של המבקשים, מונעות ממנה לקבל, בדיעבד, צו חיפוש לאותם הטלפונים ממש״. 

״ככל שהחלטת בית משפט קמא תיוותר על כנה, המסר שיועבר לרשויות יהיה כי הן זכאיות להפר את החוק ואת הלכות בית המשפט העליון ולרמוס זכויות נחקרים ברגל גסה, וזאת מבלי שיהיו לכך השלכות כלשהן מצידן״, נכתב בבקשת הערעור, ״החלטת בית משפט קמא "מלבינה" למעשה את פעולותיה הפסולות של המשטרה במהלך חקירת המבקשים, ובכך אף פוגעת באמון הציבור במשטרה – שאמונה על אכיפת החוק אך בעניינם של המבקשים פעלה כאילו היא מעל החוק״. 

בבקשת הערעור הובהר כי התנהלות המשטרה הפכה בשנים האחרונות ל״פרקטיקה נהוגה״ ולא אירוע נקודתי. הפרלקיטים התייחסו בבקשה לפרסום אמש בעיתון ״הארץ״ בדבר חקירתו של ההאקר הרוסי, אלכסיי בורוקוב שהוסגר לפני מספר שבועות לארצות הברית. ״מתוך חומרי החקירה שפורסמו בעניינו עולה, שהחוקרים תפסו את הטלפון הנייד של בורוקוב מבלי שהיה ברשותם צו חדירה למכשיר; לאחר מכן, ומבלי להסביר לו את זכויותיו, חדרו החוקרים לטלפון הנייד של בורוקב והפיקו ממנו חומרים. החדירה של החוקרים לטלפון הנייד של בורוקוב והעתקת תכנים ממנו נעשו, כאמור, מבלי שהיה ברשות החוקרים צו שיפוטי; מבלי שהחוקרים הסבירו לו את זכויותיו; ועוד לפני שהוא חתם על טופס הסכמה. מדובר בפרסום מטריד שמלמד כי המשטרה, באופן שיטתי ומתמשך, פועלת בניגוד לחוק; דורסת את הלכותיו של בית המשפט הנכבד; ומפרה את נהליה – חודרת לטלפונים הניידים של חשודים ללא צו שיפוטי וללא קבלת הסכמה מדעת. מדובר בהתנהלות שיש לעצור כמה שיותר מהר״.

כזכור, המשטרה פתחה בחקירה נגד עופר גולן ויונתן אוריך, יועציו הבכירים של רה"מ בנימין נתניהו ומנהלי מטה הבחירות של הליכוד, בחשד להטרדת עד המדינה בתיק 4000, שלמה פילבר. לפי החשד יועציו של נתניהו שלחו רכב עם רמקולים מתחת לביתו של פילבר שהשמיע בקולי קולות טקסטים נגד החלטתו לשמש עד מדינה נגד נתניהו.

28.11.2019

1. נא למנות את כבוד השופט הנדל (פנוי)

שפס״ד יהיה מידתי

דווח על תגובה לא ראויה
28.11.2019

2. אומרים שטוב מראה עיניים ממשמע אוזניים, מה אפשר לעשות שעינינו ראו את החרפה והבושה שביבי הביא על עצמו (זיוה)

המשטרה חקרה וחקרה והביאה את כל הממצאים לאנשי המשפטים שנבחרו ע"י ביבי, והם שומו שמיים אנשים ישרים, ולא יכולים לעשות שקר לנפשם כדי שביבי יהיה מרוצה.
ישר כוח לעומדים במשימה.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

שוש נגר ראש החמ"ד צילום: כיפה

פתיחת שנת הלימודים תשפ"א: ראש החמ"ד משיבה לשאלות גולשי כיפה

קרא עוד