סגור

ליברמן: "הרבנות הראשית מתעללת ורודפת גרי צדק"

יו"ר ישראל ביתנו תקף בחריפות את הרבנות הראשית על ההחלטה לבטל רטרואקטיבית גיור צבאי שנעשה לפני עשור, וקרא לרב לאו ולרבצ"ר קרים להביע עמדה בנושא: "עליכם לצאת כנגד התופעה הפסולה"

חדשות כיפה
ט בחשון התשפ
,
07 בנובמבר, 2019 16:50
לא ויתר. ליברמן במליאת הכנסת

לא ויתר. ליברמן במליאת הכנסתצילום: פלאש 90. נעם רבקין פנטון

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, תקף בעמוד הפייסבוק שלו את הרבנות הראשית על ההחלטה לבטל באופן רטרואקטיבי גיור צבאי שנעשה לפני כעשור. 

"הבוקר נחשפנו שוב לאופן בו הרבנות הראשית מתעללת ורודפת גרי צדק", כתב בחריפות ליברמן. "הדרישה של בית הדין הרבני האזורי בבאר שבע לבטל באופן רטרואקטיבי גיור צבאי שנעשה כדת וכדין לפני כמעט עשור פסול מיסודו, אינו מתקבל על הדעת ויוצר מציאות בה גרים נמצאים במצב תמידי של חשש מפני שלילת יהדותם", הוסיף יו"ר ישראל ביתנו.  

ח"כ ליברמן טען כי הממסד הדתי משתמש בכוחו בצורה פסולה ולא ראויה: "את התופעה הזאת חייבים לעצור. מדובר כאן במקרה תקדימי שיכול להשליך על כל מי שעבר גיור בעבר. אסור לנו לעבור לסדר היום וחייבים להפסיק את הנוהל הפסול של בתי הדין הרבניים, שמתנהלים באופן גס ושרירותי כלפי ציבורים שלמים ומרחיקים אותם מהיהדות".

יו"ר ישראל ביתנו יצא בקריאה לרב לאו ולרב הצבאי הראשי תת-אלוף קרים להביע עמדה בנושא: "עליכם לצאת כנגד התופעה הפסולה של ניסיון לערער על תוקפם של גיורים אזרחיים וצבאיים".

עו"ד אלעד קפלן, מנהל ארגון "עתים", תקף גם הוא את פסק הדין: "הניסיון של בית הדין הרבני להטיל ספק בגיורים שנערכו במסגרת המסלול הצה"לי לפני כמעט עשור אינו מתקבל על הדעת. לא ייתכן שמתגיירים ילכו בחשש מתמיד מפני גורמים בממסד הדתי שמבקשים לערער על יהדותם ולבטל את גיורם, תוך ניהול הליכים משפטיים נגדם והכנסת שמם לרשימת פסולי החיתון. לפי הרף שנקבע בפסק דין זה, כלפי מתגיירת שביקשה להינשא כדת משה וישראל, מתגיירים רבים נמצאים כעת בסכנה לביטול גיורם. אם בתי הדין הרבניים יתמידו במגמת ביטולי הגיורים, הם עלולים לגלות שעם ישראל מעדיף לבטל את סמכותם שלהם". 

07.11.2019

1. חילול השם (ש)

מתי כבר מבטלים את חילול השם הזה שנקרא הרבנות הראשית?

דווח על תגובה לא ראויה
07.11.2019

2. רפורמים. גיורים סיטונאיים. הרס היהדות. הכל בחבילה אחת (יהודי)

דווח על תגובה לא ראויה
07.11.2019

3. למה לא כתבתם את פרטי המקרה? (???)

מה הסיבה לביטול? אולי ה"גיורת" הזו בכלל לא קיבלה עליה עול מצוות ובגלל זה הגיור שלה לא תקף?

דווח על תגובה לא ראויה
07.11.2019

4. ל 3 (חיים)

שאילה מצויינת! ולכל המתלהמים וגם למר ליברמן אני מציע לאמץ את הכלל ה"הגון מעט" שלא להביע דעה על מקרה/תיק שלא קראתם אותו ומיד "לקרוע" אותו.
ובכן מדובר בחיילת שהתגיירה בצבא.בזמן הגיור וגם אחריו המשיכה לגור עם בחור לא יהודי.אמנם,הבחור התחיל הליך של גיור אבל פרש.את זה היא הסתירה מביה"ד.נפרדה אחרי כמה שנים מהבחור ורוצה להנשא כדמו"י.היא לא שומרת מצוות אלא רק כשרות,לדבריה.ביה"ד בבאר שבע שלחאותה לבירור בביה"ד שגייר,הוא לא ביטל ו/או קיים את הגיור.זה הסיפור.
חה"כ ליברמן מצא סיבה להתלהם ולעורר פרובוקציות.בטוחני שגם אם הרבנים הראשיים יסבירו לו ואפילו ישתכנע הוא לא יצא בהצהרה לתקשורת לתקן את המתקפה שלו.

דווח על תגובה לא ראויה
08.11.2019

5. ל-4. (ש)

כנראה לעולם לא תבין מה הבעיה בסיפור שאתה מספר. וגם יקצר כאן המקום. בדבר אחד אני מסכים איתך. האשמה איננה ברבנות הראשית. האשמה היא במדינת ישראל שנתנה למוסד הזה סמכות ויכוח. את הדבר הזה צריך לבטל כמו שכתבתי למעלה.

דווח על תגובה לא ראויה
11.11.2019

6. סילוף (ירושלים)

לא קראתם את פסק הדין.
הרבנות לא ביטלה אלא החזירה את המבקשת לביה,ג לגיור זאת בגלל רמאות, הונאה ומעשה מירמה
של המבקשת.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בית מדרש. אילוסטרציה צילום: ישי דמארי, ישיבת הכותל

צפו: כך הגיבו בחורי הישיבה במצפה רמון, הסגורים כבר חודשיים בקפסולות, להארכת הסגר

קרא עוד