סגור

מנדלבליט: "אם נמצא פעולות לא תקינות בחקירת חפץ-נטפל בהן"

הסערה סביב פרסום תמלילי חקירותיו של עד המדינה ניר חפץ, חילצה התבטאות מהיועץ המשפטי לממשלה לפיה יבחן את התנהלות החוקרים והפרקליטות מול חפץ ויטפל בליקויים אם ימצאו

חדשות כיפה
ז בחשון התשפ
,
05 בנובמבר, 2019 12:57
ניר חפץ

ניר חפץצילום: פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט התייחס היום (שלישי) לפרסום על הסתירות בעדותו של עד המדינה בתיק 4000, ניר חפץ. בהודעה מטעמו נכתב:  "אם נמצא פעולות לא תקינות בחקירת חפץ-נטפל בהן".

זאת בעקבות פרסום תמלילי חקירותיו של חפץ בחדשות 12 בהם מצטייר לכאורה כי סתר את גרסאותיו בנוגע לפרשה לאחר שחתם על הסכם עד המדינה. 

בהודעה נכתב: "לפני כחודש התקיים הליך שימוע לראש הממשלה. במסגרת זו, נטענו על ידי באי כוחו של ראש הממשלה אותן טענות שמובאות כעת בפרסומים שונים  בנוגע לניר חפץ. בימים אלה מנהל היועץ המשפטי לממשלה עם צוותו הליך סדור לבחינת הטענות בשימוע לצורך קבלת החלטה סופית. בתוך כך, כמובן, נבחנות בכובד ראש גם טענות באי כוחו של ראש הממשלה בעניין דרך גביית עדותו של ניר חפץ.

כמובן שאין זה ראוי וגם איננו מתכוונים לנהל הליך שימוע מקביל בתקשורת. הליך השימוע ובחינת הטענות בעקבותיו הוא הליך מקצועי ונקי מכל השפעה זרה, וימשיך להיות כזה".

"נזכיר כי היועץ המשפטי לממשלה כתב בשעתו במענה ליו״ר לשכת עורכי הדין, כי נחה דעתו שחוקרי המשטרה הבהירו לעדי המדינה כי הם נדרשים לומר אך ורק את האמת, וכי הדברים שמסרו עדי המדינה נמסרו באופן חופשי ומרצון. כן צוין, כי תנאי לעריכת הסכם עד מדינה הוא אמירת אמת בלבד. יש להבחין בין בחינת הטענות הקשורות לעדי מדינה, בכל הנוגע לאמירת אמת על ידם, לבין הטענות לפעולות לא תקינות במהלך החקירה. לכן, לצד הדברים האמורים, הובהר במכתב כי ככל שיימצא במסגרת הטיפול בתיקים כי בוצעה פעולה שלא כשורה, הדבר ייבחן ויטופל כנדרש", נכתב. 

"לא בשולי הדברים, נשוב ונזהיר מפני הסתמכות על מידע חלקי, חסר, ולעיתים אף מגמתי או שלא בהקשרו. החלטות לגבי חומר הראיות ולגבי המשמעות המשפטית של רכיב כזה או אחר מהחקירה נעשות לאחר בחינה מדוקדקת של מלוא החומר, וכך יהיה גם במקרה דנן".

 

05.11.2019

1. היומש פשוט בדרן (עודד)

הצחיק אותי עד דמעות

דווח על תגובה לא ראויה
05.11.2019

2. אין חפץ בו (פרשננו)

מה הקישקוש אם נמצא פעולות לא תקינות ? הרי החפץ הוא קירקס אחד כדול מתעתע אפילו בעצמו. יש לבטל את החפץ לגמרי ולשלוח אותו לבקר פסי רכבת. .אולי ייזכר בעוד משהו

דווח על תגובה לא ראויה
05.11.2019

3. להשתמש באמצעים אלו כדי למנוע רצח ניחא (יהודה)

אבל כדי לטפל בעבירות של ספק שוחד והפרות אמונים הפרקליטות עושה אותם עבירות עם עדי המדינה. מציעה להם שוחד אם יעידו ואיומים אם לא יעידו. מי ביקש זאת מידם. כעת מתברר שהפרליטות עושה עבירות הרבה יותר חמורות מהעבירות שאותן היא חוקרת.

דווח על תגובה לא ראויה
05.11.2019

4. "אם יתברר", איזה עיוות דין. (ידידיה שילה)

מר מנדלבליט, בידך להפסיק את כל הסאגה הזו שמסכנת את שלומה ובטחונה של מדינת ישראל, כתבי חשדות העומדים על כרעי תרנגולת, והושגו במרמה ובהדלפות. תפסיקו לגזול לנו את המדינה, ואת ראש הממשלה. החזקתם בן אדם נורמטיבי במשך 15 יום בלי שינה נורמלית, עם פשפשים, אז מה הפלא שאחר כך הוא יגיד את כל מה שהחוקרים דורשים. זה כמו עמוס ברנס שהודה ברצח שלא ביצע ואפילו שחזר אותו...
אני מתחנן שתפסיקו להרוס את המדינה עם החקירות הפוליטיות הללו.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אילוסטרציה צילום: דוברות בתי הדין

עקב הקורונה: בית הדין הרבני אסר על אם להיפגש עם ילדיה

קרא עוד