סגור

הרב עמאר בקריאה לבנות ישראל: באו לתפילת ראש חודש בצניעות

בניסיון להילחם בנשות הכותל, הרב הראשי מבקש מבנות ישראל להגיע בצניעות לתפילת שחרית בראש חודש: "המטרה היא למנוע חילול השם, בעצם התפילה בכובד ראש בהשקט ובשלווה ובנחת" 

חדשות כיפה
ל בתשרי התשפ
,
29 באוקטובר, 2019 13:51
הרב עמאר

הרב עמארצילום: פלאש 90. יונתן זינדל

הראשון לציון, הרב שלמה עמאר, מנסה להילחם בנשות הכתל, המגיעות מידי ראש חודש לתפילת בכותל, ושיגר מכתב פומבי לבנות ישראל ובו הוא מפציר בהן להגיע בהמוניהן לתפילת ראש חודש בכותל בלבוש צנוע. 

במכתב הסביר הרב עמאר: "הן בעוונתנו עדיין לא באנו אל המנוחה ואל הנחלה, וגם בבואנו ברינה לעיר קודשנו ותפארתנו, עיר הקודש והמקדש, אשר בימנו יחודש, עדיין רבי המפריעים והמתפרצים, ויש הני נשי שלא זכיין, שבאות בכל ר"ח לקנטר, ולחלל קדושת המקום בדרכיהם הלא אחראיים. הם יחזירם בתשובה לפניו". 

הרב קרא לבנות ישראל להגיע לתפילת שחרית מחר (ד') בבוקר: "אני קורא לבנות ישראל בצנועות שומרי משמרת ה' ומצוותיו בכל ליבם, שתבאנה להתפלל תפילת שחרית בעזרת נשים שבכותל המערבי ביום רביעי מר חשוון ברוב עם בשעה 6:45, ותתאספנה שם אל הרינה ואל התפילה, בענוות חן ובצניעות דרך ארץ, כנראה וכיאה לבנות ישראל הטהורות בנות מלאכים. והמטרה היא למנוע חילול השם, בעצם התפילה בכובד ראש בהשקט ובשלווה ובנחת". 

 

צילום: ללא

בתנועת נאמני תורה ועבודה הגיבו לקריאת הרב עמאר ואמרו: ״ההתגייסות של הרב עמאר וגורמים חרדים להפריע את תפילתן של נשות הכותל מרחיקה, יוצרת חיץ בין מדינת ישראל ויהדות התפוצות ועלולה להביא לאלימות. לכל יהודי ויהודיה יש מקום בכותל המערבי. אנו מקווים כי במסגרת המשא ומתן הקואליציוני יוסדר נושא הכותל המערבי באופן שייתן לכל יהודי ויהודיה את האפשרות להתפלל בו״. 

מנשות הכותל נמסר: "אנו מצפות כי מנהיגי ונציגי הציבור יתייצבו לצד נשות הכותל ולצד כל מי שמאמין כי לכל יהודי יש מקום בכותל המערבי"

29.10.2019

1. לכל יהודי ולכל אדם יש מקום לבוא לכותל (ר.)

כשהוא בא להתפלל
או כשהוא בא להצטלם
או כשהוא בא לבקר
לא כשהוא בא להתריס וללגלג ולהשתמש בכותל למטרות עוינות.

דווח על תגובה לא ראויה
30.10.2019

2. תגובה 1 היא תגובה לתגובה של נשות הפרובוקציה (ר.)

שרבות מהן באות כדי להתסיס וללגלג וחבל.
הכותל הוא המקום הקדוש שלנו. בואו נשמור עליו ועל קדושתו!

דווח על תגובה לא ראויה
30.10.2019

3. בקשו בצורה יפה להגיע בלבוש צנוע , כל הכבוד! (רביה)

אני בהחלט רואה בדרכו של הרב כבוד לנשות הכותל ולנשים באופן כללי , אם אתן נשים הגונות אפשר יהיה לכבד את הקשתו. הלא זוהי כנראה דעתם של רבים ולא שלא בלבד!
אף אחד לא אמר לכן לא להגיע , תגיעו בשמחה להתפלל רק בצניעות ... תבחרו את המלחמות שלכן בנות יקרות.

דווח על תגובה לא ראויה
31.10.2019

4. תמיד מנסים לפגוע בנשות הכותל (המדליק)

לכולם יש בעיה עם נשים שבאות לכותל להתפלל על פי דרכן. לכל יהודי יש זכות בכותל ולא רק לקבוצה מסוימת תפסיקו להילחם נגדן

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר