סגור

בסוכנות היהודית ציינו את טבח היהודים בפיטסבורג

בפתיחת כינוס חבר הנאמנים של הסוכנות היהודית בירושלים, מאות מנהיגי קהילות יהודיות מרחבי העולם עמדו דקה דומיה לזכר 11 המתפללים שנרצחו בבית הכנסת 'עץ החיים' בפיטסבורג. דגל ישראל בבניין המוסדות הלאומיים הורד לחצי התורן. יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק (בוז'י) הרצוג: "אסור לנו לטמון את הראש בחול וחובה עלינו לתת מענה לאתגרים הניצבים בפנינו שחלקם דומים לאתגרי העבר – האנטישמיות, שנאת יהודים, שנאת ישראל והשסעים בעם היהודי"

חדשות כיפה
כח בתשרי התשפ
,
27 באוקטובר, 2019 15:17
ו"ר הסוכנות היהודית יצחק הרצוג, יו"ר חבר הנאמנים מייקל סיגל, ונציגת קהילת פיטסבורג סינדי שפירא

ו"ר הסוכנות היהודית יצחק הרצוג, יו"ר חבר הנאמנים מייקל סיגל, ונציגת קהילת פיטסבורג סינדי שפירא צילום: הסוכנות היהודית

היום צוין יום השנה לטבח המתפללים בבית כנסת 'עץ החיים' בפיטסבורג , פנסילבניה. 

בסוכנות היהודית ציינו את יום השנה לטבח, בפתח כינוס חבר הנאמנים של הסוכנות, בטקס שנערך השבוע בירושלים בהשתתפות מאות מנהיגים יהודים מרחבי העולם. גם ברחבת הסוכנות היהודית בירושלים הורד הדגל לחצי התורן לציון יום השנה למתקפה האנטישמית הקטלנית ביותר בתולדות הקהילה היהודית בארצות הברית.

מאות מנהיגי קהילות יהודיות מרחבי תבל, נציגי חבר הנאמנים של הסוכנות היהודית, עמדו היום דקה דומיה לזכרם של 11 המתפללים שנרצחו בפיגוע האנטישמי הקטלני בבית הכנסת "עץ החיים" בפיטסבורג לפני שנה בדיוק, בבוקרו של יום שבת ה- 27 באוקטובר 2018.

יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק הרצוג, אמר בפני מאות מנהיגי הקהילות היהודיות: "לכל דור ודור יש את האתגרים הניצבים בפניו. אי אפשר שלא להבחין שחלק מהאתגרים הניצבים בפנינו בדור הזה, דומים לאתגרים שניצבו בפנינו לפני 90 שנה ובהם האנטישמיות, שנאת יהודים, שנאת ישראל והשסעים בעם היהודי. אסור לנו לטמון את הראש בחול - יש אתגרים שאנו חייבים לתת להם מענה. העובדה שאנו מטפחים את העתיד של העם היהודי יחד עם שותפינו כדי להביא את הקולות של יהדות העולם לחברה הישראלית ולהשפיע על העיצוב של החברה הישראלית, הוא חיבור ישיר לשורשים שלנו. אתם כולכם שותפים בשינוי הזה. ההיסטוריה תשפוט אותנו על פי היכולת שלנו לתת מענה לאתגרים שניצבים בפנינו בעשור העשירי לסוכנות היהודית, במטרה לשרת את עם ישראל ואת אהבת ישראל במרכזו."

נציגת קהילת פיטסבורג, סינדי שפירא, סיפרה בכאב על הרגעים הקשים אחרי הפיגוע ועל מפגני האחדות בעם היהודי והסולידריות הכלל עולמית עם קהילת פיטסבורג ואמרה: "ההתמודדות עם הפיגוע הנוראי היא עדות לחוסן של הקהילה היהודית הכלל עולמית ושל הקהילה היהודית בפיטסבורג.  אני נמצאת כאן היום, בכינוס חבר הנאמנים של הסוכנות היהודית בירושלים, ולא בטקסים הנערכים בקהילה שלי בפיטסבורג, כדי לקדם בכינוס הזה, ביחד עם מנהיגים יהודים מכל העולם, את הדאגה לעתיד העם היהודי, לחבר את יהודי העולם זה לזה ולישראל, להבטיח את ביטחונם של החיים היהודים מסביב לעולם ולהביא למולדת את אלה שבוחרים לעלות לישראל".
 
במרכז דיוני חבר הנאמנים של הסוכנות היהודית, שנערך השבוע (27.10 – 29.10) בירושלים בהשתתפות מאות מנהיגי קהילות יהודיות, תעמוד לאישור תכנית אסטרטגית חדשה עבור הסוכנות היהודית לעשור הקרוב שתיתן מענה לאתגרים הגדולים בעם היהודי בעידן הנוכחי. מיפוי האתגרים ועקרונות הפעולה שנגזרו מהם גובשו בתהליך כלל עולמי, ראשון מסוגו בעם היהודי, שנערך בחודשים האחרונים בראשות יו"ר הנהלת הסוכנות היהודית יצחק (בוז'י) הרצוג ביחד עם יו"ר חבר הנאמנים מייקל סיגל, מנכ"לית הארגון אמירה אהרונוביץ ויו"ר הוועדה לתקציב וכספים בחבר הנאמנים, בת קיפר לאונרד.
 
על פי התכנית האסטרטגית, הסוכנות היהודית תפעל להבטחת ביטחונן של הקהילות היהודיות ברחבי העולם ותנהל מאבק נחרץ בגילויי האנטישמיות ובאנטי ציונות שהגיעו לשיאים חדשים בשנים האחרונות. בנוסף, הסוכנות היהודית תתמקד בעידוד עלייה לישראל והיא תסייע לעולים ארצה מתוך בחירה ובמקביל, תנהל מבצעי עליית חירום חשאיים. ייעוד נוסף שבו תעסוק הסוכנות היהודית בעשור הקרוב הוא השכנת שלום בית ואיחוי השסעים בעם היהודי באמצעות חיזוק הזיקה של יהודי העולם זה לזה ולמדינת ישראל ובניית גשר דו צדדי בין יהדות התפוצות לבין ישראל. עוד הוחלט על פי התכנית האסטרטגית כי הסוכנות היהודית תדאג לייצג את מגוון הקולות של יהודי התפוצות בקרב קובעי המדיניות בישראל ובתוך החברה הישראלית בסוגיות החשובות לעם היהודי ובנוסף, תבטיח את מעורבותה של יהדות התפוצות בעיצוב פניה של החברה הישראלית.
 
במהלך ימי הכינוס יישאו דברים בפני נציגי העולם היהודי גם ראש הממשלה, ח"כ בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן, ח"כ (רא"ל מיל') בני גנץ, שצפויים להתייחס בין היתר לאתגרי האנטישמיות ולביטחון יהודי התפוצות לאור אירועי האנטישמיות הגוברים ברחבי העולם.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

המהומות ברמלה צילום: מיכל אברהם

מהומות נגד יהודים ברמלה: "כל בית עם דגל ישראל - חטף אבנים"

קרא עוד