חברי הכנסת החדשים לומדים לעבוד

יו"ר הכנסת אדלשטיין אירח בלשכתו את חברי הכנסת החדשים שנבחרו, שהגיעו כמקובל ליום הכשרה מיוחד בכנסת, בו למדו על סביבת העבודה בכנסת ומחלקותיה השונות

חדשות כיפה 25/09/19 11:14 כה באלול התשעט

חברי הכנסת החדשים לומדים לעבוד
חברי הכנסת החדשים, הבוקר., צילום: דוברות הכנסת

חברי הכנסת החדשים התקבלו בלשכת יו"ר הכנסת, ואלו הם: יאיר גולן (המחנה הדמוקרטי), ווליד טאהא, ג'אבר עסאקלה, סמי אבו שחאדה (הרשימה המשותפת), אלכסנדר קושניר (ישראל ביתנו), מתן כהנא (הימין החדש), מרק איפראימוב (ישראל ביתנו) ומשה אבוטבול (ש"ס).  הח"כים הטריים עברו הדרכות פרונטלית ממנהלי האגפים בכנסת, והכירו את לשכותיהם ומקומם במליאת הכנסת החל משבוע הבא ביום ההשבעה.

יו"ר הכנסת ח"כ יולי (יואל) אדלשטיין אמר לח"כים החדשים: "נפלה בחלקכם זכות שהיא לרוב אזרחי ישראל אינה קיימת – להיות שליחי ציבור, וזה כלל לא משנה אם אתם בקואליציה או באופוזיציה, לחבר כנסת יש המון דברים שהוא יכול לעשות. לצערנו, לפעמים אנו נמדדים בעשייה בחקיקה. רק בכנסת הקצרה הונחו מעל 500 הצעות חוק ואחד עבר. בכל הכנסות הקודמות, התפוקה בפועל היא 4% של חוקים שעברו. מאמין שלא הייתם מחזיקים עובד במפעל שזו התפוקה שלו. 
יש עוד עשייה רבה מעבר לחקיקה והיא – פיקוח על עבודת הממשלה. אנחנו ככנסת צריכים לחשוב איך מחזירים את הכוח של פיקוח הכנסת על הממשלה. לא קל הוא לחבר הכנסת שצריך לפקח בוועדות על עבודת משרד ממשלתי שהעומד בראשו הוא מהסיעה בה הוא מכהן, בוודאי אם הוא ראש סיעתו ובוודאי אם זה בסיעה בה אין מתקיימים פריימריז. עשינו כבר כמה דברים בעניין, דוגמת הקמת יחידת כת"ף שמסייעת בפיקוח על הממשלה אך אנו צריכים לעשות עוד.
בורכתם במנגנון של עובדי הכנסת מיוחד - משהו שלא קיים במוסדות אחרים במדינה: ידע, מקצועיות ושירות מעולה זמין לכולם לכלל חברי הכנסת.
מברך את כולכם מקרב לב בהצלחה רבה ועשייה ברוכה".

לצד שמונת חברי הכנסת החדשים, בכנסת ה22, יש עוד תשעה חברי כנסת שלא כיהנו בכנסת ה-21, אך כיהנו בכנסות קודמות ושבים עתה אל הכנסת: אורלי לוי אבקסיס, עמר בר לב, רויטל סוויד (סיעת העבודה-גשר), נפתלי בנט, איילת שקד (הימין החדש), ניצן הורביץ, סתיו שפיר (המחנה הדמוקרטי), סעיד אלחרומי (הרשימה המשותפת), וחמד עמאר (ישראל ביתנו).

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר