סגור

הפלונטר של נתניהו: ההמלצה של המשותפת - ללא בל"ד

שלושת חברי מפלגת בל"ד לא הצטרפו להמלצה של הרשימה המשותפת. זאת אומרת שלגנץ, כך על פי ההשערות יהיו בסוף היום 54 ממליצים ולנתניהו 55. נתניהו העדיף לא לקבל ראשון את מלאכת הרכבת הממשלה

חדשות כיפה
כג באלול התשעט
,
23 בספטמבר, 2019 9:13
גנץ ונתניהו | מי ירכיב ראשון?

גנץ ונתניהו | מי ירכיב ראשון?צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, מארק ישראל סלם

אחרי שהמליצו על יו"ר כחול לבן, ח"כ בני גנץ, הרשימה המשותפת העבירה הלילה (ב') מכתב לנשיא המדינה ראובן ריבלין המבהיר כי המלצתם ההיסטורית אינה כוללת את שלושת חברי הכנסת מטעם בל"ד, ולכן מדובר ב-10 ממליצים ולא ב-13. בכך יעמוד לכאורה מספר ממליצי גנץ על 54 ולא 57, פחות מה-55 הצפויים לראש הממשלה בנימין נתניהו.   

ההחלטה של הרשימה המשותפת התקבלה שעות ספורות אחרי פגישה מכרעת בין ראשי המפלגות המרכיבות את הרשימה - איימן עודה, אחמד טיבי, מנסור עבאס ומטאנס שחאדה. הם החליטו שכל ראש מפלגה ידבר עם אנשיו ותתקבל החלטה סופית לפני הפגישה עם הנשיא. ההחלטה הייתה להמליץ על גנץ, אך עם זאת, נציגי בל"ד לא הגיעו לבית הנשיא.

על פי השערות, ראש הממשלה, בנימין נתניהו אינו מעוניין לקבל את ההזדמנות הראשונה מנשיא המדינה להרכיב את הממשלה, דבר הנקבע על פי מספר הממליצים. היום צפויים להגיע לבית הנשיא בירושלים הסיעות: יהדות התורה, ימינה, העבודה-גשר והמחנה הדמוקרטי. קיים סיכוי כי כמו שהרשימה המשותפת פיצלה את המלצתה, כך יוכל לבקש נתניהו מחברי ימינה או יהדות התורה להמליץ דווקא על בני גנץ לראשות הממשלה.    

הנשיא ריבלין צפוי להודיע ביום רביעי על מי הוא יטיל את המשימה להרכיב את הממשלה, והמועמד יקבל בשלב ראשון 28 ימים, עם אפשרות להארכה של 14 ימים לכל היותר. אם ייכשל, ריבלין יוכל להודיע למועמד השני שהוא מעניק לו 28 ימים, ללא הארכות, להרכיב ממשלה משלו. אם שני המועמדים נכשלו, במשך שלושה שבועות יוכלו חברי הכנסת לחפש מועמד אחר שיוסכם על רובם. ב-28 בדצמבר יפקע המועד האחרון שבו ניתן להטיל על חבר כנסת את הרכבת הממשלה.

23.09.2019

1. ימינה יכולה להמליץ בכלל (כמו ליברמן)

אל תמלצו על גנץ! פשוט תשתקו

דווח על תגובה לא ראויה
23.09.2019

2. נתניהו (יורם)

אתם לא מבינים מי זה נתניהו. אם הוא יקבל את ההזדמנות ראשון הוא ימכור את כל המדינה כדי להיות ראש ממשלה. יש כאן סיכון גדול מאוד. בפעם שעברה ליברמן כנראה הרדים אותו עד הרגע האחרון, אבל הפעם הוא כבר ידע היטב מה לעשות. זו לא הכרעה פשוטה, אבל ההנחה שנתניהו ייכשל היא סיכון גדול מאוד.

דווח על תגובה לא ראויה
23.09.2019

3. הפלונטר של נתניהו (גד)

יקח כנראה קצת זמן עד שהנוכל המסיט נתניהו יווכח שהבעיה היא הוא עצמו,, נראה שהעם הפנים סוף סוף שנתניהו הוא הבעיה ולא הפטרון, ראש ממשלה שהוא נוכל, שקרן ורמאי לא יכול לרמות את כולם כל הזמן הברירה של נתניהו , או לפרוש בשקט ולא לשבת בבית הסוהר מה שנקרה "עיסקת טיעון" או כמה שנים טובות בכלא עם כל האנשים המתאימים לו.

דווח על תגובה לא ראויה
24.09.2019

4. עופר כסיף (עופר כסיף)

אני עופר כסיף וחבריי מהרשימה נמליץ רק על גנץ נשב בקואלציה ואינשאאלה נחזיר את המדינה אלינו לפלסטינים כמו שאמר חברי טיבי המדינה שלנו לא שלכם לאט לאט לאט אבל בטוח

דווח על תגובה לא ראויה
24.09.2019

5. עופר כסיף (עופרכסיף)

אני עופר כסיף וחבריי מהרשימה נמליץ רק על גנץ נשב בקואלציה ואינשאאלה נחזיר את המדינה אלינו לפלסטינים כמו שאמר חברי טיבי המדינה שלנו לא שלכם לאט לאט לאט אבל בטוח

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

השר לענייני ירושלים ומורשת, הרב רפי פרץ צילום: כיפה

הרב רפי פרץ על סערת הזקנים בצה"ל: "רב היחידה צריך לקבוע בנושא"

קרא עוד