סגור
בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

הרשימה המשותפת המליצה על בני גנץ

ח"כ אחמד טיבי צייץ בטוויטר: "נעשה היום היסטוריה. נעשה מה שצריך להפיל את נתניהו". ברשימה המשותפת המליצו על בני גנץ לראשות הממשלה. אחמד טיבי: "החלטה שמצריכה אומץ"

מירב כהן ויהונתן קליין, חדשות כיפה
כב באלול התשעט
,
22 בספטמבר, 2019 18:07
חברי הרשימה המשותפת אצל הנשיא

חברי הרשימה המשותפת אצל הנשיאצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הרשימה הערבית המשותפת המליצה על יו"ר כחול לבן בני גנץ לראשות הממשלה. לאחר התלבטויות ודיונים רבים בין ארבעת ראשי הסיעה, לקראת ההגעה לנשיא הערב (א'), ח"כ אחמד טיבי, יו"ר תע"ל ומס' 2 ברשימה המשותפת צייץ בטוויטר: "נעשה היום היסטוריה. נעשה מה שצריך להפיל את נתניהו".

בהמשך צייץ יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, את הפסוק מתהילים "אבן מאסו הבונים היתה לראש פנה" (תהילים קי"ח). המסמל, אולי, על שיתופי פעולה מסוג חדש, והכל כדי להפיל את נתניהו.

חברי מפלגת בל"ד, הנמנים על הרשימה המשותפת, לא הגיעו עם חברי סיעתם להתייעצות אצל הנשיא ולא ימליצו על בני גנץ, אך שאר חברי הרשימה המשותפת ימליצו על יו"ר כחול לבן, במטרה לנסות הביא את שלטונו של נתניהו לסיומו. אך כל עוד מדובר בסיעה אחת, אין משמעות לאי ההגעה של חברי בל"ד, וכי כל 13 המנדטים של הרשימה המשותפת ייתנו את המלצתם לנתניהו.

ח"כ איימן עודה אמר לנשיא המדינה: "חיינו את עידן בנימין נתניהו בעשור האחרון ובשנות התשעים. אנחנו הפכנו לקבוצה לא לגיטימית בפוליטיקה. אנחנו עומדים על כתפיהם של אנשים גדולים שהיו גוש חוסם, שרצו להשפיע ואכן השפיעו. אנחנו מחפשים את הדרך כיצד למנוע מבנימין נתניהו להיות ראש הממשלה ויש לנו את בני גנץ".

אחמד טיבי ואיימן עודה

אחמד טיבי ואיימן עודהצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הדבר מעמיד את מספר הממליצים של גנץ על 57 (33 של כחול לבן, 13 של המשותפת, 6 של העבודה-גשר ו-5 של המחנה הדמוקרטי), מול 55 של נתניהו (31 של הליכוד, 9 של ש"ס, 8 של יהדות התורה ו-7 של ימינה), כאשר ישראל ביתנו הודיעה כי לא תמליץ על אף מועמד.

מפלגת בל"ד, המהווה את אחת מארבע המפלגות המרכיבות את הרשימה המשותפת, והתנגדה להמלצה על גנץ, הוציאה הודעה מפורטת בנושא: "חברי בל"ד הביעו בישיבות הרשימה המשותפת את דעתם שאין להמליץ על אף מועמד. לעמדת בל"ד, אין להמליץ גם על גנץ בשל עמדותיו הפוליטיות הימניות, שאינן שונות בהרבה מאלה של הליכוד, וכן בגלל ההיסטוריה הצבאית המדממת והתוקפנית שלו. גנץ מתכוון להקים ממשלת עם הליכוד וליברמן, ולכן המלצה עליו היא המלצה על ממשלת אחדות.  מעבר לכך, כחול לבן התעלמה לחלוטין מדרישות השימה המשותפת, וסירבה בתוקף לדון בהם או להתחייב על משהו באופן רשמי ופומבי. כל אחת מהסיבות האלה מספיקה כדי לא להמליץ על גנץ, ובוודאי כאשר כל הסיבות האלה קיימות.

"בל"ד פעלה במסגרת הרשימה המשותפת להפלת בנימין נתניהו, והיא כמובן תפעל כדי למנוע את הקמת ממשלת נתניהו, אך בו בזמן אינה רואה בגנץ אלטרנטיבה, כאשר הוא ומפלגתו תומכים בסיפוח ירושלים והגולן ובהתנחלויות, מאיימים במלחמה על עזה, ואינם מוכנים לבטל את חוק הלאום הגזעני.

"הרשימה המשותפת היא האלטרנטיבה היחידה שמציעה דרך סיום הכיבוש ולהשגת שלום וסיום המלחמות על בסיס החלטות האו"ם. כמו כן היא הרשימה היחידה שתומכת בשוויון מלא ומיגור כל סוגי הגזענות והאפליה".

22.09.2019

1. או ביבי או טיבי (כ)

מה שנכון - נכון

דווח על תגובה לא ראויה
22.09.2019

2. מי שהפך את הערבים לקבוצה לא לגיטימית זו אלו הם חברי הכנסת הערבים (שתמכו בגלוי בטרור ורצח אזרחים ישראלים)

דווח על תגובה לא ראויה
22.09.2019

3. מוזר... (תמיהה)

אז יש לנו יפי נפש שמוחים על כך שרצו לעשות "בלוק טכני" עם בן גביר וקראו לי קיצוני וכו' בגלל תמונה שיש לו בסלון והתנהגות שלו מלפני 25 שנה (למרות שלא הרג אף אחד).
כמו כן יש טענות חריפות נגד ראש ממשלה שרוצה לכהן יחד עם כיתבי אישום עתידיים.
מוזר שזה לא מפריע להם לדון על ממשלה יחד עם:
מי שיש לו תמונה של רב מרצחים בלשכתו בכנסת
תומכי טרור הקוראים לחיילי צה"ל קלגסים
אנשים שתומכים ברצח ישראלים
מפלגה שלימה שנמצאת תחת חקירה וכתב אישום (משום מה כתב האישום נגד בל"ד חמק מתחת לרדאר התקשורתי...)
מפלגה שהיו"ר שלה ה-ו-א-ש-ם בריגול נגד ישראל בעת מלחמה (מהמקרים הבודדים ה"זכאים" לעונש מוות בחוק הישראלי) וברח למדינת אויב מאימת הדין והסיעה טרם התנערה ממנו, חבר כנסת לשעבר שנשלח לכלא בעקבות עבירות שיש בהן תמיכה בטרור עם מחבלים מורשעים, שעד כמה שישדוע לי, גם ממנו לא התנערו (ולהיפך!)
אז אלו כשרים בעיני אנשי החוק וההגינות השומרים על הדמוקרטיה?
אני כבר לא מדבר שהמצע של המפלגה ועילות חברי הכנסת עושים הכל כדי למחוק את המדינה כמדינה יהודית ויוצאים נגד הדגל, ההמנון וכל דבר, עד כדי כך שממש תימה איך הצליחו להכשיר את השרץ!

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: פלאש 90. גרשון אלינסטון

מקומם: המנהל האזרחי דחה את הנגשת מערת המכפלה

קרא עוד