חדש במשרד התחבורה: רישיון רכב בלי לצאת מהבית

החל מהשבוע הבא, משרד התחבורה יאפשר לשלם עבור רישיון רכב באינטרנט או בטלפון, ולקבל מיידית את הרישיון במייל. במשרד אומרים כי השירות יאפשר לנהגים להדפיס את הרישיון בעצמם, מבלי לצאת מהבית

חדשות כיפה 09/09/19 20:40 ט באלול התשעט

חדש במשרד התחבורה: רישיון רכב בלי לצאת מהבית
רישיון רכב בלי לצאת מהבית. אילוסטרציה, צילום: shutterstock

מחדשים רישיון רכב או זקוקים להנפקת רישיון כפול? מיום שני הבא (16 בספטמבר) ניתן יהיה לשלם את אגרת רישיון הרכב באתר האינטרנט של משרד התחבורה או במוקד הטלפוני של המשרד, ולקבל מיידית את הרישיון בדואר האלקטרוני.
 
מנכ"לית משרד התחבורה, קרן טרנר-אייל אמרה כי השירות החדש יחסוך לנהגים את ההמתנה עד לקבלת הרישיון בדואר, ויאפשר להם לראשונה להדפיס את הרישיון בעצמם, ללא שום הגבלה וללא צורך בתשלום עבור אגרת כפל רישיון. "המהלך מצטרף לשורה ארוכה של שיפורים משמעותיים, שמבצע משרד התחבורה בשירותי הרישוי, בהם צמצום ביורוקרטיה וקיצור זמני ההמתנה במשרדי הרישוי", הוסיפה טרנר-אייל.
 
סמנכ"ל מנהל התנועה, (אינג') אבנר פלור, אמר כי לרשות הנהגים עומדת כיום אפשרות נוספת להדפסת רישיון הרכב, גם במספר מכוני רישוי בארץ. לדבריו, בימים אלה עורך משרד התחבורה ניסוי ייחודי, המאפשר לבעלי רכב להדפיס במכוני הרישוי את רישיון הרכב ששולם ולבצע את המבחן השנתי לרכב ("טסט"). פלור הוסיף כי בקרוב, יורחב הניסוי לכל מכוני הרישוי בישראל.
 
סמנכ"ל שירות במשרד התחבורה, גילי כהן, הזכיר כי לפני כשנה ביטל משרד התחבורה את החובה להחזיק רישיון נהיגה ורכב בעת הנהיגה בכלי רכב פרטיים ומסחריים, במטרה לצמצם את הביורוקרטיה ולחסוך מהנהגים קנסות מיותרים. בדיקת תוקף הרישיונות מתבצעת כיום באמצעות מסופי ניידות המשטרה, המחוברים און-ליין למשרד התחבורה וחוסכת מהנהגים גם את הצורך בהנפקת כפל רישיונות נהיגה ורכב.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר