סגור

הנשיא בוחר צד: "אל לנו להטיל דופי בטובי משרתינו, העומדים על משמר הדמוקרטיה הישראלית"

בצל סערת חוק המצלמות, הנשיא ריבלין תקף את החלטת הממשלה וחיזק את ועדת הבחירות והיועמ"ש: "מתקפות הפוליטיות נטולות הבסיס ואף חסרות האחריות, אותן הם חווים בימים אלה"

חדשות כיפה
ח באלול התשעט
,
08 בספטמבר, 2019 14:49
נשיא המדינה ריבלין

נשיא המדינה ריבליןצילום: פלאש 90

לאחר שהממשלה אישרה פה אחד את חוק הצבת המצלמות בקלפיות, נשיא המדינה ראובן ריבלין חיזק את חברי ועדת הבחירות, השופט מלצר והיועמ"ש מנדלבליט שהתנגדו בתוקף לחוק, וזאת למרות שהנשיא אמו להישאר ניטרלי לרוב. 

"אני מחזק את ידיהם של חברי ועדת הבחירות המרכזית ובראשם את ידיו של המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, השופט חנן מלצר ואת ידיו של היועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט, מול המתקפות הפוליטיות נטולות הבסיס ואף חסרות האחריות, אותן הם חווים בימים אלה", כתב נשיא המדינה בטוויטר. 

עוד הוסיף הנשיא: "לאורך כל שנות קיומה התברכה מדינת ישראל בועדת בחירות מרכזית מקצועית ונקיית כפיים אשר עושה את עבודתה נאמנה וללא פניות והפעם, בתנאים קשים מתמיד. אל לנו להטיל דופי בטובי משרתינו, העומדים על משמר הדמוקרטיה הישראלית, ומבטיחים, ככל הניתן, את טוהר הבחירות, למען כולנו, אזרחי מדינת ישראל".

כזכור, שאלת חוק המצלמות היא הנושא שמסעיר את המערכת הפוליטית והמשפטית. היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הגיע הבוקר (א') באופן חריג לישיבת הממשלה השבועית, והציג לשרים את התנגדויותיו להעברת החוק להצבת מצלמות בקלפיות כעת, רגע לפני הבחירות. למרות התנגדות היועמ"ש, הממשלה, כאמור, אישרה את החוק ועתידה להעביר אותו לקריאות בכנסת, אולם שם החוק עתיד ליפול מכיוון שאין לממשלה רוב בכנסת. 

08.09.2019

1. משרתינו או שליטינו? (אישיהודי)

דווח על תגובה לא ראויה
08.09.2019

2. ממשלה נבחרה קיבלה החלטה. זו דמוקרטיה. נשיא חורג מתפקידו. זו לא דמוקרטיה. ולא תקפו את ועדת הבחירות אלא רוצים למנוע מצבים חמורים שהיו בבחירות האחרונות (הבעיה מתחילה כאשר רשות ציבורית - כמו וועדת הבחירות - מתנגדת )

דווח על תגובה לא ראויה
08.09.2019

3. מסתבר שביבי צדק כשלא נתן לו להיות עוד פעם יו"ר הכנסת ולא רצה אותו כנשיא. הוא מתגלה כאן ברוב עליבותו וזה חבל. מעניין מה הוא מכין לנו אחרי הבחירות. (בני)

דווח על תגובה לא ראויה
08.09.2019

4. כנופית שלטון החוק כבוד נשיא המדינה אמר על שופטי בת המשפט העליןן (מאיר)

דווח על תגובה לא ראויה
09.09.2019

5. נשיא המדינה (אמתי)

תופעה חוזרת על עצמה אנשי ימין נבחרים למשרות רמות מבינים מהר מאוד שכדי להיות אהוד וחביב התקשורת שוכחים מאין באו מוכרים את דעותיהם ונשמתם למען מילה טובה ליטוף האגו דוגמאות? השוטר מספר אחד אלייך ומעל כולם הנשיא ריבלין.

דווח על תגובה לא ראויה
12.09.2019

6. גם עליך יש תיק מגירה בפרליטות.... (בר)

רחמים עליך... פעם ראשונה הם הצליחו להדיח אותך עם פתיחת תיק שוחד שיקרי.... למה נראה לי שהפרקליטות שולטת עליך ועל האמירות הבלתי הגיוניות מאדם עם רקורד ימני בעבר? מ פ ח י ד!!! אם באמת חשובה לך המדינה תהיה אמיץ ותספר!!!

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרב רפי פרץ לא הסתייע בי. ניסן סלומינסקי צילום: ישי אלמקייס

ניסן סלומינסקי: "הגרעון גדל וגדל, ויום אחד נצטרך לשלם את זה - אין כסף בחינם"

קרא עוד