סגור

הרב פרץ הודיע: הגבלת שימוש הניידים בבתי הספר היסודיים

שר החינוך החליט כי לתלמידי היסודי לא יתאפשר שימוש בתוך בית הספר גם לא בזמן ההפסקות. בקשר לתלמידי התיכון אמר: "הצוות המקצועי ימשיך לשבת על המדוכה כדי לגבש מענה מתאים"

חדשות כיפה
ה באלול התשעט
,
05 בספטמבר, 2019 15:42
הרב רפי פרץ | מתוך וועידת המשפיעים של חדשות 12 וקשת

הרב רפי פרץ | מתוך וועידת המשפיעים של חדשות 12 וקשתצילום: גדעון מרקוביץ ואבשלום ששוני עבור חדשות 12

לאחר שלפני כמה שבועות אמר שהוא שוקל לערוך רפורמה בבתי הספר, שר החינוך הרב רפי פרץ הודיע, מעל בימת ועדת המשפיעים בתל אביב, על רפורמה בסוגיית שימוש בטלפונים החכמים במערכת החינוך הכוללת הגבלת שימוש בבית הספר לילדי כיתות א׳ - ו׳. השר לא אמר אם ההחלטה תתחיל כבר בשנת הלימודים הנוכחית. 

 ״מיד עם כניסתי לתפקיד הנחיתי את המנכ"ל להקים צוות מקצועי בראשותו שיבחן את הסוגיה. במהלך החודשים האחרונים שקד הצוות המקצועי על גיבוש הנחיות חדשות לשימוש בפלאפונים כשהדגש הוא על בתי הספר היסודיים״, כך אמר הרב פרץ.  

עוד הוסיף שר החינוך: ״עשינו סקר בקרב הורים, וגילנו שהרוב רוצה שיהיו הגבלות על השימוש בטלפונים חכמים בבתי הספר. ההשפעות קריטיות בגילאי היסודי, על ההתפתחות הקוגנטיבית של הילדים, המרחב החברתי, ועל יכולת קשב וריכוז.״

הנהלים החדשים שישונו בחוזר מנכ"ל הם שימוש בטלפונים יהיה רק בהגעה וביציאה מבית הספר, לא יתאפשר שימוש בתוך בית הספר גם לא בזמן ההפסקות, ההנחיה לא תפגע בהוראה המותאמת למאה ה-21- הלמידה הדיגיטלית תתבצע במחשבים/טאבלטים באמצעות הרשת הבית ספרית והטמעה של תכניות חינוכיות והסברתיות לתלמידים להורים ולמורים.

בקשר לחטיבות הביניים והתיכונים הוסיף שר החינוך: "הצוות המקצועי ימשיך לשבת על המדוכה כדי לגבש מענה מתאים. כרגע תמשך המדיניות לפי חוזר מנכ"ל הקודם בו מנהל בית הספר והצוות החינוכי בשיתוף עם ההורים והתלמידים יקבעו את המדיניות הבית ספרית בעניין.״

05.09.2019

1. מסכים עם פרץ (יעקב)

דווח על תגובה לא ראויה
05.09.2019

2. זה מה שמציק לך במערכת החינוך? (אבי)

בושה

דווח על תגובה לא ראויה
05.09.2019

3. רעיון מעולה לכשעצמו. השאלה היא אם הוא ימשיך לפעול רק כתגובה לכתבה כזו או אחרת שתפורסם בתיקשורת? נראה שעושה כל דבר רק משיקולים פופוליסטיים.. (שירי)

דווח על תגובה לא ראויה
05.09.2019

4. מהמם!!! בהצלחה! (יעל)

בבקשה תמשיכו במגמה דומה גם בבתי ספר העל יסודיים זה מתבקש.

דווח על תגובה לא ראויה
06.09.2019

5. צעד חשוב ביותר, כל הכבוד (מורה)

מאוד בעד זה

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

איתמר בן גביר צילום: כיפה

בן גביר: "איילת שקד רצה אלינו בקריאות הצילו"

קרא עוד