סגור
בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

הנשיא ריבלין: הופתעתי כשנתניהו פיזר את הכנסת

נשיא המדינה השתתף ב"ועידת המשפיעים", ואמר כי יעשה כל שביכולתו למנוע בחירות בפעם השלישית: "אעשה כל מה שאני צריך לעשות מתוקף תפקידי על פי החוק". האם יפעל להקמת ממשלת אחדות: "תלוי בתוצאות הבחירות"

חדשות כיפה
ה באלול התשעט
,
05 בספטמבר, 2019 11:40
הנשיא ריבלין ב"ועידת המשפיעים"

הנשיא ריבלין ב"ועידת המשפיעים"צילום: אבשלום ששוני וגדעון מרקוביץ', עבור חדשות 12

נשיא המדינה ראובן ריבלין התארח הבוקר (ה') ב"וועידת המשפיעים" של חדשות 12, ואמר בראיון ליונית לוי כי יעשה כל דבר למנוע בחירות בפעם השלישית: "אני, כמו רוב אזרחי ישראל שקם בבוקר בטוח חושב ורואה בחומרה רבה את האפשרות שתתקיימנה בחירות שלישיות תוך שנה". לדברי ריבלין, "כמי שנקרא אזרח מספר אחד אעשה כל מאמץ שתימנע כל אפשרות לבחירות שלישיות. אעשה כל מה שאני צריך לעשות מתוקף תפקידי על פי החוק כדי שלא יהיו בחירות שלישיות", אמר הנשיא.

על השאלה האם יבקש ממשלת אחדות לאחר הבחירות, אמר ריבלין כי "האפשרויות כמובן תלויות בתוצאות הבחירות. הכנסת היא בית הנבחרים, והממשלה מקבלת את אמון הכנסת לאחר בחירות בהתאם לכתוב בחוק. אין לנו חוקה, עד הבחירות האחרונות הייתה חוקה לא כתובה, היו כללי משחק ברורים. אם היינו מבקשים לשנות, היינו עושים זאת רק לגבי הקדנציה הבאה של הכנסת.

"הואיל וניתן היום להתעלם מחוקה בלתי כתובה, שכן אין לנו כזו, אנחנו צריכים ללמוד את החוק על מנת לשמר את אותן המערכות שימשו חוקה בלתי כתובה בישראל על מנת שלא תהיינה הפתעות כאלה ואחרות".

‏לוי שאלה את הנשיא האם התאכזב כשנתניהו הכריז על בחירות חוזרות משלא הצליח להקים ממשלה, במקום להחזיר את המנדט לנשיא. ותשובתו כנראה לא תוסיף שמחה לראש הממשלה: "אולי כאדם שרואה את גולת הכותרת כחובה וכדבר שיכול לבוא לידי ביטוי בשימוש ברוב של חברי כנסת על מנת לקיים איזו שהיא דיספרופורציה בהתייחסות לשאר אזרחי המדינה, מה שנקרא אפשרות לעריצות הרוב, דבר שאני מקווה שלא יהיה כאן כדבר שהוא אפשרות מובנת מאליה...
האם התאכזבתי? אני הופתעתי. מה שעומד על סדר היום בדמוקרטיות בעיקר בימינו הם נושאים פופוליסטיים שהם מאפשרים לאנשים לרכוש את הכוח הדרוש כדי לנהל את המדינה. יחד עם זאת הגלובליזם הוא יש לו הישגים לא מעטים גם בימינו אנו".

05.09.2019

1. אני נזכר שביבי לא רצה (יובל)

אותו, לאכיו"ר הכנסת ולא כנשיא. ביבי ידע כנראה דברים שאנחנו לא יודעים. כרגיל ביבי צדק ולא שונאיו.

דווח על תגובה לא ראויה
05.09.2019

2. אני נזכר שביבי לא רצה (יובל)

אותו, לאכיו"ר הכנסת ולא כנשיא. ביבי ידע כנראה דברים שאנחנו לא יודעים. כרגיל ביבי צדק ולא שונאיו.

דווח על תגובה לא ראויה
05.09.2019

3. החזרת המנדט (פרונדו)

ליכוד כל המשחקים האלה לרעתכם תזכרו ותראו חצי עם לא מאמין במשחקים האלה חבל לכו ישר

דווח על תגובה לא ראויה
05.09.2019

4. צריך לקנות לנשיא מטפחת (יוסי)

כדי שיעשה את תפקידו וידחוף אליה את אפו

דווח על תגובה לא ראויה
05.09.2019

5. הנשיא מכר את נשמתו לשמאל (אבי)

דווח על תגובה לא ראויה
05.09.2019

6. קביס רפואי (שמעון)

כבוד הנשיא הבטחת שתעזור למטופלים בקנביס רפואי לפני שלושה שבועות למה אתה לא מקיים החזקנו ממך בעל מילה מה האם ביבי מנע ממך להתערב איפה הרגש אדון הנשיא כל יום מטופלים מתים ולאף אחד לא אחפת אין בכלל תרופה בשום בית מרקחת נראה אותך עושה משהו תהיה טוב לב כמו אשתך זכרונה לברכה

דווח על תגובה לא ראויה
07.09.2019

7. ממה הוא מופתע?!?!? (Xy)

ממילא לא סופרים אותו , וגם הפעם כך יהיה !!!!

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

רחובות בריסל בבלגיה צילום: shutterstock

ממשלת בלגיה מקדמת קמפיינים אנטי ישראלים: "להחליש את הקולות הפרו ישראלים"

קרא עוד