הולכים לבחירות | הצעת החוק לפיזור הכנסת עברה בקריאה שלישית

ברוב של 74 מול 45 הכריעו חברי הכנסת על הליכה לבחירות חדשות, חודש לאחר שהכנסת ה-21 הושבעה. ליברמן שסירב לכל הצעות הפשרה מצד נתניהו: "מפלגת הליכוד נכנעה לחרדים"

משה ויסטוך, מירב כהן, חדשות כיפה
כה באייר התשעט
,
30 במאי, 2019 0:09
נתניהו מבין שהולכים לבחירות

נתניהו מבין שהולכים לבחירותצילום: פלאש 90. יונתן זינדל

הכנסת ה-21 פוזרה הלילה (ד') באופן סופי לאחר ש-74 חברי כהסת הצביעו בעד החוק לפיזור הכנסת, לעומת 45 שהצביעו נגד. זאת לאחר שיו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, סירב להצעות הפשרה במתווה הגיוס מצד ראש הממשלה נתניהו.

לפני ההצבעה הגורלית, שפיזרה את הכנסת חודש לאחר שהושבעה ופחות מחודשיים לאחר הבחירות הקודמות, האשים ליברמן בכישלון המגעים להקמת ממשלה את הליכוד ונתניהו.

"מדינת ישראל הולכת לבחירות מכיוון שבליכוד לא קיבלו את הצעת ישראל ביתנו המקורית", אמר ליברמן רגע לפני שנכנס למליאת הכנסת להצביע בעד פיזורה. לדבריו, "מפלגת הליכוד נכנעה בצורה מוחלטת לחרדים. לא נהיה שותפים לממשלת הלכה".

לא ויתר. ליברמן במליאת הכנסת

לא ויתר. ליברמן במליאת הכנסתצילום: פלאש 90. נעם רבקין פנטון

השר זאב אלקין ענה לשאלת חדשות כיפה האם הולכים לבחירות: "כך זה נראה. נדע סופית אחרי ההצבעה". ממפלגת בית היהודי- האיחוד הלאומי נמסר כי "מתוך אחריות ציבורית לעתיד מחנה הימין החליטה הערב סיעת הבית היהודי האיחוד הלאומי להצביע בעד פיזור הכנסת ה21. הערב מיד בתום ההצבעה תתכנס מפלגת הבית היהודי  להקמת מטה הבחירות".

ח"כ שרן השכל תקפה את ליברמן ואמרה כי הוא "בגד במצביעים שלו. אנחנו נגיד גם לציבור של ליברמן שיצביעו ליכוד, אחרת הם יקבלו את בני גנץ".

מוקדם יותר, גורם בליכוד מסר לחדשות כיפה כי המסרים שמתקבלים מכיוון הנהגת המפלגה הם שנסתם הגולל על המשא ומתן הקואליציוני וכי אין מנוס מלפזר את הכנסת.

סיעת הליכוד מתכנסת לפני ההצבעה על חוק פיזור הכנסת

סיעת הליכוד מתכנסת לפני ההצבעה על חוק פיזור הכנסתצילום: דוברות הליכוד

במידה והצעת החוק תיפול ולא תאושר, המנדט ישוב לנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין והוא יחליט בתוך שלושה ימים האם להטיל את מלאכת הרכבת הממשלה על חבר ליכוד אחר או שמא על יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ.

במידה והכנסת תתפזר הלילה מועדי הבחירות האפשריים הם 27.8, 3.9, 10.9 או 17.9. קיים עוד תאריך תיאורטי לאחר חגי תשרי, אך ככל הנראה הסיכויים שייבחר מועד זה הוא אפסי

29.05.2019

1. אני בעד פיזור (אשמח)

אם לא תהיה ממשלה ימנית. כי זו שכמעט קמה. מתוכננת לאשרר תוכנית טראמפ לםנות ישובים קטנים תמורת ריבונות על מעלה אדומים ואריאל...

דווח על תגובה לא ראויה
30.05.2019

2. מחפשת מפלגה דתית לאומית להצביע לה (אני)

מחפשת מפלגה דתית לאומית שמצד אחד תדאג להחזרת היהדות למרחב הציבורי ותדאג שהמצב הביטחוני במדינה יהיה לטובת היהודים בכל רחבי המדינה. כולל דרום הארץ ועוטף עזה. וצפון הארץ שרוב ערבי משתלט עליה
אבל שתדאג מגם לשאר התחומים, חברתית וכלכלית להורדת יוקר המחיה, דאגה לאוכלוסיות מיוחדות (נכים, קשישים, נוער בסיכון וכו') וצמצום פערים חברתיים
כיום - כל המפלגות הדתיות דואגות רק ליו"ש - וזהו , שום דבר אחר לא מעניין אותם. ופשוט אין למי להצביע

דווח על תגובה לא ראויה
31.05.2019

3. ביבי העביר את ההחלטה לפיזור הכנסת בקולות הערבים, ובכך סתר את התעמולה שלו שגנץ יקים ממשלה הניתמכת בקולות הערבים, כאשר ביבי צריך את תמחכתם זה לפתע כש (רק לא ביבי הנבל)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: צילום מסך

נשים למטבח? צה"ל גנז קליפ של הלהקה הצבאית בשל החשש מפגיעה בנשים

קרא עוד