השרים דרשו מנתניהו לכנס את הקבינט: ראש הממשלה סירב

חרף הדרישות וההסלמה הביטחונית, נתניהו הסתפק בהתייעצות נרחבת עם גורמי מערכת הביטחון, ולא יכנס את הקבינט ולא תתקיים ישיבת הממשלה השבועית

חדשות כיפה
כג באב התשעט
,
24 באוגוסט, 2019 23:05
ישיבת ממשלה

ישיבת ממשלהצילום: פלאש 90. מרק ישראל סלם

בעקבות גל הפיגועים האחרון ביהודה ושומרון וההסלמה בגבול רצועת עזה, דרשו מספר שרים מראש הממשלה לכנס את הקבינט המדיני-בטחוני, לאחר שזה לא כונס כבר למעלה משבועיים. על אף הדרישות, הקבינט לא כונס וכמו כן, בוטלה ישיבת הממשלה השבועית מכיוון שכך נהוג בכל אוגוסט. 

ראש הממשלה נתניהו, שמכהן גם כשר הבטחון, קיים ביום שישי התייעצות בטחונית טלפונית עם גורמי הבטחון, ביניהם קיבל עדכונים מראשי מערכת הביטחון בהם הרמטכ"ל, ראש השב"כ, ראש המוסד וראש המל"ל. על פי גורמים במערכת הבטחון, קיימת עליית מדרגה בפיגועי הטרור ברחבי יהודה ושמרון ולא נשללת הסלמה נוספת לקראת הבחירות ב-17 בספטמבר.

חרף הדרישות וההסלמה הביטחונית ראש המשלה נתניהו הסתפק בהתייעצות נרחבת עם גורמי מערכת הבטחון, ולא יכנס את הקבינט. על פי הדיווח במעריב, בסביבתו של אחד משרי הקבינט טוענים כי עצם דרישתם של גורמים פוליטיים לקיים את ישיבת הקבינט, רק חיזק את עמדת ראש הממשלה שלא לכנס את הפורום הזה. לדברי אותו הגורם, שלושה שבועות לפני מועד הבחירות משמעותו של כינוס הקבינט הוא מתן במה פוליטית לאלה מהחברים שמבקשים לתקוף את נתניהו.

חבר הקבינט והשר בצלאל סמוטריץ', הגיב בתקיפות לאחר הפיגוע בחשבון הטוויטר שלו: "מדינת ישראל חייבת שר ביטחון במשרה מלאה. כזה שלא יעסוק רק באיומי המאקרו האיראניים במקביל לתפקידו כראש ממשלה, אלא גם בביטחון היום יומי של אזרחי ישראל. נצטרך לדרוש את זה אחרי הבחירות". 

25.08.2019

1. ביבי זה שמאל. ימין אמיתי זה רק עוצמה (שמואל )

שינוי יהיה רק אם יצביעו פחות לליכוד והרבה יותר לעוצמה יהודית. ביבי חושב , נסדר תקיפות בסוריה ונשנה את כותרות החדשות. אבל הציבור לא תמים. הפעם רק כף בקלפי לעוצמה יהודית.

דווח על תגובה לא ראויה
25.08.2019

2. ביבי שמאלני, מנהל לבד את מדיניות הביטחון, מיותר לתמוך בו, עדיף לשבת באפוזציה (שמעון)

לתקוף אותו מימין. ברגע שנכנסים לקואליציה, אין מי שילחץ אותו מימין, כי האופוזציה היא יותר שמאל. לכן שקד וסמוטריץ צריכים לאמץ את שיטת בן גביר-אופוזיציה לוחמנית חשובה יותר מג'ובים.

דווח על תגובה לא ראויה
25.08.2019

3. השרים ביקשו לכנס את קבינט הדחלילים וביבי לא הסכים (בוזגלו)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אביגדור ליברמן צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ליברמן: "הציונות הדתית מקצינה ומאמצת נורמות חרדיות"

קרא עוד