יזם יפצה ב-40 אלף שקלים בני זוג ערבים, לאחר שסירב למכור להם דירה

בית המשפט העליון הכריע כי חברת מי טל, שסירבה למכור דירה לבני הזוג הערבים בירושלים, תפצה אותם ב-20 אלף שקלים כל אחד

חדשות כיפה
כ באב התשעט
,
21 באוגוסט, 2019 16:25

צילום: פלאש 90

לאחר שהסוגיה עברה בין שלוש ערכאות שיפוטיות, בית המשפט העליון פסק כי החברה היזמית מי-טל הנדסה תפצה ב-40 אלף שקלים בני זוג ערבים, לאחר שסירבה למכור להם דירה בירושלים. 

בני זוג, המתגוררים בכפר איעבלין שבצפון הארץ, ביקשו לקנות דירה שתתאים לבנם הנכה, והתעניינו בדירה בפרויקט מגורים חדש בשכונת פסגת זאב, שמשווקת החברה היזמית מי-טל הנדסה. בשיחה טלפונית שקיימו עם נציגת החברה, הובהר להם כי אינם יכולים לרכוש את הדירה מפני שהיא לא נמכרת לערבים. 

בני הזוג הגישו תביעה לבית משפט השלום, שפסק כי החברה תפצה כל אחד מבני הזוג ב-20 אלף שקל, בגין אפלייתם. חברת מי-טל הגישה ערעור על פסק הדין לבית המשפט המחוזי, וטענה כי במכרז למכירת הקרקע שפרסמה רשות מקרקעי ישראל ובחוזה שנכרת עמה לאחר זכיית החברה במכרז, לא היה כל אזכור או איסור; וכי מדובר בשיווק דירות בפרויקט פרטי גרידא, ללא כל סממן ציבורי. בית המשפט המחוזי דחה את הערעור. 

מי-טל הנדסה הגישה ערעור נוסף, והגיעה לדיון בעליון. בית המשפט העליון בהרכב של שלושה שופטים, מני מזוז, ניל הנדל ואלכס שטיין, דחה את הערעור שהגישה החברה וקבע כי זו הפרה את החובה לנהוג בשוויון כלפי בני הזוג בשל היותם ערבים, ולכן חייבת לפצותם בפיצוי כספי.

בפסק הדין נקבע כי על החברה היה לקבל את חובת השוויון, מכוח המעמד המיוחד של קרקע ציבורית, וכי כללי המשפט המינהלי אוסרים על חברה קבלנית, המשווקת קרקע של המדינה, להפלות בין אזרחי ישראל במכירת דירות שבנתה על אדמות המדינה על רקע תכונותיהם האישיות או הקבוצתיות כמו לאום, דת או גזע. 

22.08.2019

1. ארורה זרש (ישראלית)

וכל התורמים להתבוללות בישראל.

דווח על תגובה לא ראויה
23.08.2019

2. אצלנו ערבים מציעים מחיר יותר ממה שמוכר הדירה מבקש . חשוד לא ? אז (שלומית)

תחשבו . ממתי מוכר מציע מחיר והקונה מעלה אותו ? חבר'ה , תוספת הכסף זה מארגונים זרים ממדינות ערב שמוכנים לשלם לערבי ( הקונה ) את ההפרש במחירים , ארגונים אלה מנסים לכבוש את ישראל היהודית מבפנים .
תיזהרו .

דווח על תגובה לא ראויה
23.08.2019

3. האם ישראלי יכול לקנות דירה בכפר ?! זכותו לא למכור. טעות בבית הדין. נא לתקן ולהחזיר כספו (על מה פיצוי)

נא לתקן ולהחזיר כספו + עוגמת נפש
זו רק דעתי - כ להתומך נא לתת תגובה תודה

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

השר ארדן. פגיעה בבחירות - עבירה פלילית צילום: פלאש 90. יונתן זינדל

כוננות הקורונה: "הפצת שמועות כוזבות ביום הבחירות - עבירה פלילית"

קרא עוד