סגור

"שכר התחלתי צריך להיות לפחות 9,000 שקל. 10,000 יהיה מצוין"

מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד, מאיימת להשבית את המערכת החינוך בפתיחת שנת הלימודים הקרובה בשל דרישות המורים לתיקון הסכמי הפנסיה של המורים וחישוב ניכוי ימי המחלה

חדשות כיפה
יב באב התשעט
,
13 באוגוסט, 2019 9:02
יפה בן דוד

יפה בן דודצילום: Tomer Neuberg/Flash90

בשל דרישות המורים לתיקון הסכמי הפנסיה של המורים וחישוב ניכוי ימי המחלה, מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד, מאיימת להשבית את המערכת בפתיחת שנת הלימודים הקרובה  "המורים מרגישים לבד במערכת, לא נפתח את השנה בלי שעובדי ההוראה יקבלו את כל הפנסיה וימי המחלה שמגיעים להם".

אחרי כמעט 19 שנים של שקט יחסי וללא שביתות גדולות, הסתדרות המורים מאיימת בהשבתת גני הילדים, בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים ב-1 בספטמבר. "אם לא נצליח להסדיר את שני הנושאים (פנסיה וימי מחלה למורים) האלה, שנת הלימודים לא תיפתח, וזה יהיה על ראשם של אנשי משרד האוצר", אומרת מזכ"לית הסתדרות המורים בראיון ל-TheMarker. "שמישהו יסתכל לעובדי ההוראה בעיניים ויסביר להם למה יותר משבע שנים הם לא מקבלים את מה שמגיע להם".

כ-140 אלף המורים המאוגדים בהסתדרות יתחילו את שנת הלימודים הקרובה ללא הסכם שכר, שכן תוקפו הסתיים בחודש שעבר - ומשא ומתן על הסכם חדש לא מתקיים בשל הקדמת הבחירות. למרות זאת, בהסתדרות המורים דורשים בינתיים לקדם את נושאי הפנסיות וימי המחלה של המורים, שלגביהם אפשר להגיע להסכם גם עם ממשלת מעבר.

בן דור הסבירה מה עומד מאחורי ההחלטה: "המדינה גזלה זכויות מהמורים במשך שנים, וכשעלינו על זה, הם אמרו שזה יעלה הרבה כסף. הרצחת וגם ירשת", ומוסיפה, "העלייה בשיעור המורים שנושרים מהוראה היא בגלל חוסר הגיבוי ממערכת החינוך ובגלל התערבות גסה של ההורים. המורים מרגישים לבד במערכת".

13.08.2019

1. וואלה....גם כל הזמן בחופשות וגם מרוויחים הרבה. גם אני רוצה. (אחת)

דווח על תגובה לא ראויה
13.08.2019

2. צודקת ב100 אחוז (ישי הר טוב)

מתייחסים אליהם כמו פראיירים סוג ז

דווח על תגובה לא ראויה
13.08.2019

3. מוכרחים להוריד את שכר המורים לשכר מינימום ומנהלי בתי הספר יציעו שכר על פי האוניברסיטה בה למד המורה. (שמוליק)

דווח על תגובה לא ראויה
13.08.2019

4. שמוליק שן חביבי שן-האלכוהול נודף ממך (שמוליק-לך לישון-שתית יותר מדי)

דווח על תגובה לא ראויה
13.08.2019

5. צריך לבדוק למה יש מקומות בהם משרד החינוך מעביר תקציב לבית הספר למספר שעות ללמד מקצוע מסוים ודורשים מהמורים (ועדת חקירה)

ללמד את אותו מקצוע ואותו חומר בפחות שעות שמשרד החינוך מקצה. כך מורים נאלצים לרוץ בחומר עם התלמידים. מקבלים פחות שכר חודשי ופחות פנסיה וכו. למרות שהשעות האלה תוקצבו על ידי משרד החינוך.

דווח על תגובה לא ראויה
13.08.2019

6. חוצפנית (מיכל)

היא רוצה גיבוי מההורים כשהיא משביתה את המערכת כל שנה ועוד אומרת שכמעט ולא שבתו ב-19 שנה האחרונות. גנגסטרים מנהלים את מערכת החינוך

דווח על תגובה לא ראויה
13.08.2019

7. התוקפים -את המורים-עושים שטות ממדרגה ראשונה (התוקפים את המורים והסתדרות המורים)

המורים היום במצב הקשה ביותר-השחיקה הנוראה-המון מורים פורשים אחרי שנה שנתיים ואלה שמחזיקים מעמד-פורשים אחר 20-25 שנה משחיקה- אם תתקפו ותגבילו ותפגעו במורים-המורים הטובים שנשארו-ייזבו את המערכת - ומי יישאר??????????
מדובר בילידים שלנו!!!!!!!

דווח על תגובה לא ראויה
18.08.2019

8. מחאה (מורה)

מאוד חשוב הנושא הזה, אבל בבקשה לטפל גם בנושאים אחרים. לפני כחודש בקשתי את עזרתכם בקשר לבעיות קשות עם הנהלת בית ספר יסודי בירושלים, שאת שמו אתם יודעים.
ועדיין אני מבקשת את התערבותכם ועזרתכם. מדובר בדיני נפשות לגבי התלמידות וגם לגבי המורות. פרטים במייל ששלחתי לגב בן דוד.
תודה רבה.

דווח על תגובה לא ראויה
20.08.2019

9. ממה הקשר בין הכותרת לבין המאמר? (לא ברור)

דווח על תגובה לא ראויה
21.08.2019

10. בחישוב פשוט הם מרוויחים 17000 לחודש (אזרח)

120000 לשה חלקי 7] חודשי עבודה.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נתניהו ובנט צילום: פלאש 90. מרים אלסטר

הליכוד נגד בנט: "שיתפקד ליש עתיד"

קרא עוד