ש״ס בעתירה נגד החלטת ביהמ"ש לאסור את המופע בעפולה: "פגיעה בזכויות השוויון"

במפלגה יגישו עתירה נגד החלטת עיריית עפולה להסכים לדרישות שדולת הנשים, וכך לאיסור הפרדה מגדרית בהופעתו של הזמר החסידי מוטי שטיינמץ בפארק העירוני בעיר. "טענה לא סבירה ולא מידתית, מנוגדת לחוק ופוגעת בזכות לשיוויון של הציבור החרדי"

גלעד כהן, חדשות כיפה 12/08/19 08:58 יא באב התשעט

השר אריה דרעי, יו"ר ש"ס , צילום: Yonatan Sindel/Flash90
השר אריה דרעי, יו"ר ש"ס , צילום: Yonatan Sindel/Flash90

תנועת ש"ס תגיש הבוקר (ב') עתירה לבית המשפט המחוזי בנצרת נגד החלטת עיריית עפולה להסכים לדרישות שדולת הנשים, בטענה כי היא לא סבירה ולא מידתית, מנוגדת לחוק ופוגעת בזכות לשיוויון של הציבור החרדי המקיים את אירועי התרבות שלו בהפרדה. 

כזכור, אתמול שופט בית המשפט המחוזי בנצרת, יונתן אברהם, פסק כי תיאסר כל צורה של הפרדה מגדרית בהופעתו של הזמר החסידי מוטי שטיינמץ בפארק העירוני בעפולה ביום רביעי הקרוב

ש״ס מדגישה בעתירתה, כי האירוע המדובר כמו אירועים נוספים המתקיימים בהפרדה, אינם באים לכפות אורח חיים על מי שאינו נוהג כך, אלא מייצגים קבוצת אנשים המבקשים זאת, שגם להם מגיע להנות מאירועים עירוניים בעיר מגוריהם.  


להורדת הקובץ

העתירה אף מסתמכת על פסיקת בג״צ התומכת בדרישה זו וקובעת כי במצב כזה, "לא רק שאין מניעה משפטית לאפשר לה לנהוג כך, ייתכן שאף יש לנסות לסייע בידה, שכן ההתישבות באמונותיו ובצרכיו הדתיים של כל אדם היא מעקרונות היסוד של המשפט הישראלי". 

לבקשת ש"ס שהוגשה באמצעות עו"ד ח"כ משה ארבל ועו"ד ישראל באך, יש להורות על ביטול פסק הדין שניתן רק מכח הסכמת העיריה השגויה, ולהורות על קיום דיון דחוף לגופה של העתירה בו תוצג עמדתנו או לחלופין להעביר את הסוגיה להכרעת בג״ץ.
 

אל תשחקו אותה: כך תוכלו ללמוד בקלות את ההלכה. כל הפרטים >>

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר