סגור

בית המשפט אסר על עיריית עפולה לקיים הפרדה מגדרית בהופעת זמר חסידי

שופט בית המשפט המחוזי בצפת קיבל את עתירת שדולת הנשים, ופסק כי לא תותר הפרדה מגדרית בהופעתו של הזמר החסידי מוטי שטיינמץ. ח"כ גפני: "הפסיקה של השופט היא פסיקה מרושעת"

חדשות כיפה
י באב התשעט
,
11 באוגוסט, 2019 17:49

צילום: shutterstock

שופט בית המשפט המחוזי בנצרת, יונתן אברהם, פסק היום (א') כי תיאסר כל צורה של הפרדה מגדרית בהופעתו של הזמר החסידי מוטי שטיינמץ בפארק העירוני בעפולה ביום רביעי הקרוב. 

בפסק הדין של השופט אברהם נכתב: "אני אוסר על ביצוע הפרדה מגדרית על רקע של מין, גזע או כל מגדר אחר במהלך האירוע. כל אחד מבאי האירוע יהיה רשאי לפי שיקול דעתו לשהות בכל מקום באירוע, ונאסר בזאת על מי מן הסדרנים או המאבטחים, או כל גורם מארגן אחר באירוע, לבצע פעולה כלשהי של הפרדה על רקע מגדרי".

עוד הוסיף השופט: "אני מורה למאבטחי וסדרני המשיבות (עיריית עפולה וחברת המתנ"סים העירונית - ש"פ) למנוע כל נסיון שנועד לבצע הפרדה מגדרית, לסכל כל נסיון להציב שלטים המורים על הפרדה כאמור או מחסומים או אמצעי כריזה וכיו"ב, ולערב את משטרת ישראל הנוכחת במקום בכל מקרה שגורם כלשהוא ינסה לבצע הפרדה כאמור. אין באמור לעיל כדי למנוע מכל אדם בקהל החפץ מרצונו החופשי לשהות במקום מסוים באזור האירוע, כדי לשהות בו"

מעיריית עפולה כעסו על החלטת בית המשפט : "מתוך 360 אירועי קיץ, הרשות ביקשה להפיק אירוע לציבור החרדי שיחגוג וייהנה לפי מנהגיו. צר לנו שלא התאפשר. נכבד את החלטת ביהמ"ש".

ח"כ משה גפני (יהדות התורה) התייחס להחלטת בית המשפט: "הפסיקה של השופט היא פסיקה מרושעת, שמתאימה לט' באב - יום החורבן".

בתגובה להחלטת בית המשפט מסר יו"ר הבית היהודי שר החינוךרפי פרץ: "ההחלטה לבטל אירוע נפרד היא רמיסת כבודם של ציבור יקר וגדול. אני קורא לבית המשפט לרדת ממגדל השן אל העם שברחובות ולהבין איזה פער יש בין כותלי בית המשפט לאזרח הפשוט שאירוע כזה לא מפריע לו ואף משמח אותו". 

11.08.2019

1. תגובה (יעל)

אני מציעה לא ללכת וזהו .
במקום שלא מכבדים אותנו אין לנו מה לחפש שם
שהשיר ישיר לשוטרים , לעצמו, לשופט וכו'..
לא חסר מקומות שאפשר ללכת ומכבדים את החרדים
תשאירו זקופים , גם לנו יש כבוד

דווח על תגובה לא ראויה
11.08.2019

2. תגובה להחלטה: (מגיבה)

לא ייתכן כי לא ניתן לזעוק כנגד כפייה כאשר מדובר במערכת אמונות וכללים השייכת לאנשים מסוימים ורבים, כאשר אירוע מסוים מתקיים על מנת לעשות להם קצת שמח, הנה, הם בשלהם, לא מחפשים בצלחת אחרת, מהי הבעיה? משום מה, רק כאשר מדובר בנדבך הקשור להלכה היהודית, כאן - זה לא מתקבל, זה "נורא", זה "מגעיל" ו"לא מכבד" וכשמדובר בנדבך השייך וקשור לשאר הדתות? לא נורא, נכבד ונחייך (שזה מעולה ומכבד, אך למה עבור צד אחד לא והשאר כן?).
למה?
כאשר אני מבינה שישנו אירוע המותאם למערכת אמונה השייכת לציבור הדתי חרדי, איני עושה דווקא, אני מכבדת, הרי אף אחד לא כפה עליי להגיע לאירוע, ואם יתחשק לי להגיע - הרי מה זה משנה לי שתהיה הפרדה כאשר במיוחד אותו זמר בעל רצון להופיע תחת הפרדה כזו? מה לא מכובד וערכי בכך? אני מגיעה על מנת להאזין לזמר, לא להתעסק בנוכחים, כך שאין זה מפריע לי, לא אכפת לי אם תהיה הפרדה או לא, אם אכפת לרוב הנוכחים שבמקרה או לא, אותו אירוע מותאם לאמונתם, עליי לכבד זאת כי הוא הוגדר עבורם כך וכי רובם מאמינים וחפצים בכך, וכנ"ל להיפך, במקרה בו אירוע המותאם בעיקר למערכת אמונות השייכת לחילונים ולזמרים המופיעים.
דרך אגב, בתור "חצי" מסורתית (בקושי, למען האמת, והאמת? נמאס לי מהגדרות וקטגוריות, כולנו בני אדם שווים בעלי אמונות מסוימות ושונות), כן רואה שוויון וכבוד גם בהפרדה, עבורי ולדעתי, דווקא שם אולי יהיה לי מהנה וחופשי הרבה יותר? אולי דווקא שם ארגיש שוויון משלי ומקום מכובד וגבוה משלי? אם אני דפוקה בעיניכם בעקבות זאת? זו לא בעיה שלי, לא עניין שלי וזה בטח לא מעניין אותי, המטרה היא לכבד, גם אם בעיניכם אני או אחרים "דפוקים", סליחה על הביטוי.
בית המשפט לא אמור לעסוק בעניין זה כלל וכלל כאשר מדובר באירוע המותאם למערכת אמונות מסוימת וחשובה לאותו ציבור, לאותם אנשים.

דווח על תגובה לא ראויה
11.08.2019

3. בומרנג לציבור החילוני (חילוני שפוי)

אין ספק שהמשפט ''חיה ותן לחיות'' נאמר רק מתי שחילוני לא יכול להירשם לנישואים עם תיילאנדית. כאשר המניעה לזאת היא ממש על פי החוק!
אבל כשזה מגיע לרצון של ציבור לארוע בהפרדה, שם צריך להפריע ולנסות לבטל את הארוע.
האמת שעכשיו ירינו בומרנג כי ללא ספק אנחנו מדרבנים את הדתיים/החרדים בהזדמנות הראשונה להחליש אבל ממש ממש להחליש את בתי המשפט!!!
נחיה ונראה כמה מטומטמים יכולנו להיות

דווח על תגובה לא ראויה
12.08.2019

4. השופט הוא יונתן אברהם. הוא מועמד לבית המשפט העליון וזו הסיבה שפסק נגד החרדים כי זה מבחן הכניסה שלו ואני חותם לכם ששקד תכניס אותו (אזרח)

דווח על תגובה לא ראויה
12.08.2019

5. עוד שופט שסרח (יצחק)

יש לחקור מה היו קשריו של השופט שהביאו למינויו. כי כישורים ומזג שיפוטי כנראה שאין לו.

דווח על תגובה לא ראויה
12.08.2019

6. למה בטיבה מותר? (יעקב)

בס"ד
למה לציבור החרדי שגם משלם מסים לא מגיע אפילו אירוע אחד לפי האמונה היהודית?
בניו יורק ליהודים יותר זכויות...

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

משה לאון בראיון לחדשות כיפה צילום: כיפה

משה לאון לקראת אירועי יום ירושלים: "אנחנו צריכים לחשוש ולדאוג שהכל יעבור בשלום"

קרא עוד