סגור

סערת מדינת ההלכה חוזרת. סמוטריץ': "סתימת פיות קלאסית"

יו"ר האיחוד הלאומי התבטא שוב על שאיפותיו הלאומיות למדינת הלכה, אך סייג את דבריו: "אנחנו לא יכולים, ובעיקר לא רוצים, לכפות את אמונתנו". הימין המאוחד גיבה את השר: "הלינץ׳ התקשורתי שמתבצע כלפיו כעת הוא סתימת פיות מכוערת של השמאל"

חדשות כיפה
ה באב התשעט
,
06 באוגוסט, 2019 9:39
הסתבך שוב?  סמוטריץ

הסתבך שוב? סמוטריץ'צילום: פלאש 90. מרים אלסטר

השר בצלאל סמוטריץ', יו"ר האיחוד הלאומי, השתתף אמש (ב') בכנס של רבני בית הלל בנושא המדינה היהודית, ונקלע שוב לסערה על רצונו לכונן מדינת הלכה. 

"בכנס רבני בית הלל דיברתי אל הנוכחים באולם ואמרתי שאני בטוח שכולם כאן, מכל גזרות היהדות הדתית, היינו רוצים מדינה יהודית הנשענת על אדני התורה וההלכה. זו שאיפה אמונית של כל אדם שומר תורה ומצוות", הסביר סמוטריץ' את דבריו. "אבל באותה נשימה הדגשתי שכולנו גם מבינים היטב שאנחנו לא יכולים, ובעיקר לא רוצים, לכפות את אמונתנו - כי אנחנו לא חיים כאן לבד ולכן עלינו לעשות הכל כדי למצוא פתרונות המתחשבים בציבור כולו".

שר התחבורה הוסיף: "אני מאמין שאפשר למצוא את הפתרונות האלה. בלי שנאה ובלי כל כך הרבה אנטי. עם הרבה אהבה, אכפתיות ותשומת לב. דיברתי בכאב על הניסיונות לרמוס את השבת שחשובה לרוב הגדול של אזרחי ישראל - דתיים, מסורתיים וגם חילונים המבקשים להקפיד על יום המנוחה
ועל הדרכים למנוע את הרמיסה של השבת האהובה. ושוב אני מדגיש למי שמתעקש לא להבין ולהסית, אני לא מאמין בכפייה. אי אפשר לשמור מצוות מתוך כפיה, אלא מתוך אמונה, אהבה ומחויבות פנימית עמוקה".

הסבריו של השר סמוטריץ' לא הואילו. רויטל סויד (העבודה-גשר)הגיבה לנאום "מדינת ההלכה" החדש של השר: "בזמן שסמוטריץ' שוב מנפנף ב"מדינת הלכה", הוא מקדם במרץ מטרות ריאליות בהרבה מבחינתו: החלת ריבונות על יו"ש וכינון מדינה אחת עם שני מעמדות, ועיקור כוחו של ביהמ"ש העליון. וכשנתניהו תלוי בו להישרדותו המשפטית, המטרות האלה ריאליות מאי פעם. ב-17/9 חייבים לשם קץ לשלטונם המסוכן".

בימין המאוחד מיהרו להסביר את דבריו :״השר סמוטריץ׳ דיבר אמש בכנס על אמונתו, ובאותה נשימה הדגיש שאינו יכול ואינו מעוניין לכפות אותה על אחרים. מי שהקשיב לדבריו, שמע כי השר אמר בבירור שצריך לחיות כאן יחד ולהתחשב בכלל הציבור, בכבוד ולא בכפייה. הלינץ׳ התקשורתי שמתבצע כלפיו כעת הוא סתימת פיות מכוערת של השמאל, ליברמן וחלקים מסוימת בתקשורת, שמונעים משנאת יהדות ומאינטרסים פוליטיים. חופש הביטוי לא שייך רק לצד אחד״

06.08.2019

1. בית יהודי לשעבר (משה)

כל מי שמסתובב ברחבי המגזר מבין שעוצמה יש לפחות 4 מנדטים. מזה סמוטריץ חושש ולכן הוא יעשה הכל, אבל הכלל. בשביל שלא נגיע ליעד הזה. הוא ינסה לייאש אותנו, לאיים עליינו.. הוא יעשה הכל בשביל לאנוס את כל החרדלים המזוקנים להצביע לדוגמנית שלו ולבנט הרפורמי. שאלת הבחירות היא, האם החרדלים לא יעמדו בלחץ ובשקרים של סמוטריץ ושלוחיו או שיתגברו ויצביעו לפי השקפתם.

דווח על תגובה לא ראויה
06.08.2019

2. קרקובסקי (לוי)

נפתלי בנט השאיר בכוונה את עוצמה בחוץ, על מנת שלנתניהו לא יהיה 61.
בנט רוצה בכל מחיר לחדש את ברית האחים שלו עם יאיר לפיד.
לכל ציבור החרדלים שקוראים, באחריותינו לא לאפשר לו לעשות את זה!.
במידה ונצליח להוריד את הימין המזוייף ל6 מנדטים, יש לבנט רק 2 מושבים בכנסת.
ולעוצמה יהודית 4 מושבים.
אל תאמינו לסקרים שמפורסמים, ותמשיכו להצביע עוצמה בכל סקר אפשרי...

דווח על תגובה לא ראויה
06.08.2019

3. ימין אמיתי (מוטי)

ניתוח פוליטי חשוב
בנט מתכנן רגע אחרי הבחירות להתפלג ולהיכנס לממשלת שמאל.
במידה והחרדלים לא יצביעו לימין המאוחד, הם יקבלו 6 מנדטים. זה אומר שרק בנט ושקד נכנסים וכל שאר הליברלים בחוץ. זה יקשה עליו מאוד להיכנס לממשלת אחדות עם 2 מנדטים. מנגד החרדלים יזכו לייצוג הולם של 4 מנדטים נוספים של עוצמה יהודית שבשום מצב לא יצטרפו לממשלת שמאל.

דווח על תגובה לא ראויה
06.08.2019

4. חושבים ואז מצביעים (משה)

הדוגמנית איילת שקד מלהטת במילותיה וסמוטריץ הרמאי מנסה לעשות לה נפשות בעזרת עיתוני החצר שלו.
דורשים מציבור החרדלים לגלות אחריות ושכל ישר.
כל מי שנמצא בין אנשים רואה את התסיסה והמרמור כלפי האיחוד המוזר הזה,יש לפחות 5 מנדטים שרוצים להצביע לעוצמה, אבל מפחדים מאחוז החסימה, להצביע בסקרים את מה שאתם חושבים, זה לא פוגע באף אחד, זה רק יועיל לכם ישראל.
כל אחד יוכל להצביע לפי השקפת עולמו.
בימים הקרובים סמוטריץ ינסה לגמד אותנו, להפוך אותו ללא רלוונטים, כי הפחד הכי גדול שלו זה שנעבור את אחוז החסימה בסקר אחד.
אל תתיאשו ואל תיכנעו למניפולציות המרושעת שלו.

דווח על תגובה לא ראויה
06.08.2019

5. הבוחרים הדתיים בורחים,אז צריך להחזיר אותם עם ספין (ספין של סמוטריץ)

איילת שקד מחללת שבת בפרהסיא,תומכת בתחבורה ציבורית בשבת,היא ובנט תומכים ברפורמים ובגיורים שלא ע"פ הרבנות,הצבעה לימין המאוחד סכנה ליהדות.וסמוטריץ נרקומן כבוד.

דווח על תגובה לא ראויה
06.08.2019

6. סמוטריץ הלכה ואמת (משה)

ישנה שמועה שהוא היה בישיבה ישנה שמועה שהוא היה בצבא--ישנה עובדה שבערך באותו הזמן עשה תואר במשפטים--אז בשם ההלכה הטהורה--אולי כדאי שיבהיר לנו בראש וראשונה מה נכון ומה לא? אח'כ נבדוק את כשירותו בעניני דת והלכה. האם יתכן שהוא בכלל "רוכב "על הסוס הדתי?

דווח על תגובה לא ראויה
06.08.2019

7. עוצמה יהודית זורקת קולחות לפח. כל הנראה הפעם היא תתרסק סופית. (ק)

הם צ ריכים לצאת מהכנסת. גורמים רק נזק.

דווח על תגובה לא ראויה
04.09.2019

8. שוב סמוטריץ השמאלן מדבר (איציק)

סמוטריץ הוא כאילו ימני....

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

יו"ר הקואליציה מיקי זוהר צילום: כיפה

מיקי זוהר לכיפה: "אני פועל לכך שהממשלה לא תתחייב להקמת מדינה פלשתינית"

קרא עוד