סגור
בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

יש איחוד: הבית היהודי אישר את ההסכם עם הימין החדש

מרכז הבית היהודי אישר ברוב קולות את האיחוד עם המפלגות הימין החדש והאיחוד הלאומי. חברי המרכז אישרו גם את שריונו של בן גביר במקום השמיני במרשימה, אולם הוא טרם נענה לו

חדשות כיפה
כח בתמוז התשעט
,
31 ביולי, 2019 21:09

צילום: ללא

בתום ערב לא פשוט במהלכו נאומו של הרב פרץ הופסק מספר פעמים על ידי פעילים, מרכז הבית היהודי אישר הערב ברוב קולות (ד׳) את האיחוד עם המפלגות הימין החדש והאיחוד הלאומי, בתוכו קיים סעיף השריון לאיתמר בן גביר במקום השמיני. 

בטרם ההצבעה נוצרה מהומה בין חברי מרכז שהפריעו לדבריו של הרב חיים דרוקמן. הרב בתגובה: "קל לשבת בבית ולומר דברים, לא כשאתה עומד בחזית. במציאות הנוכחית לא יכולנו ללכת לבד. אחרי הבחירות אנחנו לבד. מדובר בבלוק טכני ואז הציונות הדתית תלחם על עמדותיה. ב-10 הראשונים יש לנו 6 עם האיחוד הלאומי. מה ההבדל בינינו? אין הבדל, אנחנו הציונות הדתית".

שר החינוך ויו״ר המפלגה הרב רפי פרץ אמר בנאום: "האינטרס הציבורי עומד לפני האינטרס האישי. זה מה שהנחה אותי כאשר נקראתי לדגל לפני חצי שנה וזה גם מה שהנחה אותי השבוע כשהחלטנו על האיחוד הגדול בימין. מפלגות יכולות לקום וליפול אבל בסוף יש רק מפלגה אחת עם שורשים שבלעדיה אין דבר כזה איחוד הימין, תנועה של 130 שנה – זה הבית היהודי. זו הייתה טעות לקחת סיכון שאחת המפלגות לא תעבור את אחוז החסימה, היינו חייבים איחוד גדול, בסוף האיחוד הזה הוא שיציל את גוש הימין כולו".

גם המתנגד הגדול להסכם,ח"כ מוטי יוגב, קרא לחברי המרכז של הבית היהודי לתמוך בהסכם: "הרב רפי - זכית. היית רגיל לטוס בשמיים פתוחים, אולי מוכי טילים, על הקרקע נשאת אלונקה וכאן יש מהמורות. כולנו פה מאחריך ומבקשים לחזק את ידיך.

יוגב הוסיף: "אני מודה, אני מאלו שיש להם פרפרים וחשבתי שנכון היה וצריך היה להגיע להסכם שנותן לבית היהודי יותר. יחד עם זאת, צריך להגיד תודה לכל מי שפעלו ימים ולילות ועשו והשיגו את מה שהשיגו. הרב יצחק לוי לימד אותי את הסיבה בגללה רואים את הכוס הריקה - כי היא למעלה. צריך לראות את הכוס המלאה.

לפי שעה, בעוצמה יהודית מסרבים להשתבץ במקום השמיני, ודורשים את המקום החמישי. בן גביר החל באיחוד טכני עם מפלגת נעם, מבית מדרשו של הרב טאו, ובכך לא יהיה שותף לימין המאוחד. 

 

31.07.2019

1. קמה מפלגת חילול ה'" (אליהו)

קמה מפלגת חילול ה'" - הימין המאוחד. מפלגה שמעלימה מהציבור ההשלכות המחרידות של סיוע צבאי למדינות רצחניות.
1. עבודה זרה - קבלת כספים מרבי מרצחים - כספים שאסורים בהנאה.
2. גילוי עריות - סיוע צבאי ( אימונים ואמל'ח) לכוחות המבצעים אונס המוני.
3. שפיכות דמים - מאות אלפי גברים , נשים ילדים ותינוקות נרצחו בדם קר עם נשק ואימונים שלנו. ( ארגנטינה , צ'ילה ,רואנדה ,סרביה , סרי לנקה ,דרום סודן , קמרון ,מיאנמר ,קונגו , בורונדי ועוד )
4. שנאת חינם - תמיכה צבאית ופוליטית ברודנים ,רבי מרצחים שמגביר שנאה בעולם ויוצר סבל נוראי ,גהינום למיליוני פליטים .
וכל זה -" זרעים של חרבן "- והרבנים שותקים .מפלגה שבראשה שרת המשפטים לשעבר שדאגה לחסום הצעת חוק של יהודה גליק ותמר זנדברג פעמיים: ( בוועדת שרים לענייני חקיקה פעם ראשונה שתמר זנדברג הגישה , איילת שקד דאגה לרוב נגד החוק על ידי הצבעה חוזרת - ופעם שנייה שיהודה גליק הגיש עם תמר זנדברג על ידי עיכובו בוועדת שרים לענייני חקיקה )שעניינה לאסור עלינו לבצע פשעים אלה. קמה מפלגת חילול ה'"

דווח על תגובה לא ראויה
31.07.2019

2. תגובה ל1 (דן)

קמה מפלגת הוראת השעה . אם לא איחוד הזה אז חלילה יכל לחזור אסון של שנת 1992 .אני זוכר איך הצבעתי לתחיה וקולי נזרק לפח ושמאל עלה לשלטון וקיבלנו את אוסלו ועוד ועוד . בבקשה מכם אל תחזרו לשגיות של העבר ואל תצביעו למפלגות חסרות סיכוי . אסור לסמוך על נסים . כך למדתי מרבנים תלמידי חכמים .

דווח על תגובה לא ראויה
31.07.2019

3. בושה של חברי כנסת (מנחם)

רשימה כזו עלובה לא היתה מעולם לסרוגים. דרוקמן טועה ומטעה, שקד ובנט בגדו וחזרו בראש מורם, רברפי וסמוצריץ מייצגים חרדלים שיצביעו לנועם, השאר לא ידועים והנשים לא מהשורות הראשונות. פשוט בושה. יום אחרי- פילוג, אז מה עשינו ?
רק טפשים וותיקי המפדל קונים את הלוקשים האלה

דווח על תגובה לא ראויה
01.08.2019

4. אף אחד לא יצביע לליכוד המאוחד. כולם יצביעו לעוצמה יהודית. (שמוליק)

דווח על תגובה לא ראויה
01.08.2019

5. בנט ושקד ניסו לפרק את הבית היהודי ועכשיו מעמידים אותם בראש המפלגה? (חבורה של אפסים)

דווח על תגובה לא ראויה
01.08.2019

6. שקד באה לעשות סיבוב על הבית היהודי לפני מעבר לליכוד. (נעמה)

דווח על תגובה לא ראויה
01.08.2019

7. בלוק טכני--או איחוד? למה לרמות? (משה)

כוווולם מצהירים שמדובר בבלוק טכני מלאכותי --כולל הרבנים הגאונים-- של נוחיות ע'מ להיפרד אחרי הבחירות--למה אתם ממשיכים להטעות את הציבור? המטרה מקדשת את הכל?

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

x
השר רפי פרץ  צילום: פלאש 90, הדס פרוש

הרב רפי פרץ הגיש בקשה להיפרד מימינה

קרא עוד