רשמית: עיריית ירושלים אישרה קריאת רחוב על שמו של אורי אורבך

כשנה לאחר שוועדת השמות העירונית אישרה לקרוא לרחוב על שמו של העיתונאי והשר לשעבר, החליטה עיריית ירושלים על מיקום הרחוב. חבר מועצת העיר דן אילוז: "אורבך היה מהמנהיגים הבולטים של הציונות הדתית שידע לחבר בין כל חלקי העם היהודי"

חדשות כיפה
יח בתמוז התשעט
,
21 ביולי, 2019 13:20
אורי אורבך ז"ל

אורי אורבך ז"ל צילום: פלאש 90, מרים אליסטר

כשנה לאחר שוועדת השמות של עיריית ירושלים אישרה לקרוא לרחוב בעיר על שמו של העיתונאי והשר לשעבר אורי אורבך ז"ל, אישרה העירייה את המיקום שבו יוקם הרחוב ובכך הפכה את ההחלטה לרשמית.

הרחוב החדש שייקרא על שמו של אורבך, הינו רחוב חדש הנמצא בבניה באזור מורדות משואה הסמוך לגן החיות התנ"כי שבבירה.

דן אילוז, חבר מועצת עיר מטעם התעוררות בירושלים התייחס להחלטה ואמר כי "אורי אורבך היה מהמנהיגים הבולטים של הציונות הדתית שידע לחבר בין כל חלקי העם היהודי ולפעול מתוך אהבת עמו וארצו. מורשתו היא מורשת של שילוב ומתינות תוך כדי עמידה עקבית על עקרונות. הוא ידע להכיל את השונה בלי להתפשר על הערכים שלו. כנבחר ציבור אני רואה בו מודל לחיקוי והתרגשתי להצביע בעד רחוב בשמו שינציח את מורשתו בעיר בירתנו".

אורבך, שנפטר בשנת 2015 בגיל 54 לאחר מאבק במחלה, למד בישיבת ההסדר בקרית שמונה, לחם במלחמת לבנון הראשונה, היה לעורכו הראשון של עיתון הילדים "אתיות",שידר בגלי צה"ל, היה בעל טור דעה בידיעות אחרונות, כתב ספרים ולבסוף גם כיהן כח"כ ושר. אחד ממאמריו המפורסמים היה "הטובים לתקשורת", בו קרא לצעירי הציונות הדתית להצטרף לעולם התקשורת ולנסות להשפיע גם מהעמדה הזאת.

22.07.2019

1. רעיון מקסים!! אדם מיוחד!!! (רייצל )

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

עמית סגל. ברכות? צילום: גילי יערי, פלאש 90

סמוטריץ', עמית סגל ויונתן אוריך: הסרוגים המשפיעים ברשימת דה מרקר

קרא עוד