לראשונה: ניתן לפתוח את ברז המים החמים בבתי מלון בשבת

מהנדסי מכון צומת מצאו פתרון הלכתי-טכנולוגי במסגרתו הדודים החשמליים יושבתו במהלך השבתות והחגים על ידי שעון שבת אסטרונומי המתוכנת עשרות שנים קדימה

חדשות כיפה 18/07/19 12:05 טו בתמוז התשעט

לראשונה: ניתן לפתוח את ברז המים החמים בבתי מלון בשבת
צילום: pixabay

מכון צומת נתן, לראשונה, אישור הלכתי טכנולוגי למערכת מים חמים בשבת בבית מלון. בבית הארחה ברמות שפירא ובבית הארחה בקשת שברמת הגולן ניתן להשתמש במים החמים בשבת על פי ההלכה.

מהנדסי מכון צומת בדקו את מערכת החימום ומצאו כי הדודים החשמליים מושבתים במהלך השבתות והחגים על ידי שעון שבת אסטרונומי המתוכנת עשרות שנים קדימה והמערכת פועלת בעזרת מחליפי חום שיש בהם הפרדה בין המים המחוממים לבין המים הנכנסים.

המים הנכנסים מתחממים רק מדפנות הדוד ומהצנרת ולא באופן ישיר מהאש. ועל כן המים הנכנסים למערכת הינם רק בדרגת כלי שני שיש רבים המתירים לחמם בו בשבת.

הרב מנחם פרל, ראש מכון צומת, אומר כי ברבים מבתי המלון יש הנכשלים בפתיחת ברז המים החמים בשבת ויתכן שמדובר בהבערת אש לכל דבר ובחילול שבת ממש: "אנו שמחים כי לאחר בדיקת שני בתי הארחה שפנו אלינו מצאנו כי על פי ההלכה אין שם בעיה לפתוח את ברזי המים החמים. זו בשורה לציבור הנופשים. ככלל ראוי כי הציבור של הנופשים יהיה מודע למשמעויות של הנופש במלונות בשבת לפני שהוא יוצא לחופשה ולא יקלע למציאות לא נעימה"

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר