סגור

מנהלי ישיבות ואולפנות: "אפשר לטפל בהצלחה בנטייה מינית"

מנהלי בתי ספר בציונות הדתית חתמו על עצומה הקוראת: "לעצור את השיח האלים ואת סתימת הפיות" של ארגוני הלהט"ב

חדשות כיפה
טו בתמוז התשעט
,
18 ביולי, 2019 11:01
מצעד הגאווה בירושלים

מצעד הגאווה בירושליםצילום: גילי יערי/פלאש 90

אחרי עצומת ההורים כעת מגיעה עצומת המנהלים. בעקבות המכתב ששלח שר החינוך, הרב פרץ, בו נכתב כי השר "מתנגד נחרצות לטיפולי המרה" , מנהלים בחינוך הממלכתי דתי וראשי ישיבות יוצאים בקריאה נגד ארגוני הקהילה הגאה, ובאמירה ברורה כי יש דרכים לטפל בנטייה מינית.

במכתב מקדים לעצומה, שנשלח אל מנהלים בחינוך הממלכתי-דתי, נכתב: "אנו חשים חובה להביע את עמדתנו ולמחות כנגד האלימות וההשתקה של הארגונים. המשך הלחץ של ארגוני הלהט"ב רק מגביר את החשיבות והצורך בהבעת עמדה בריאה כנגד".

"לא ייתכן שמערכת חינוך בה אנו מנהלים תהיה כזו שארגונים שונים כופים בה את דעתם, מחדירים תכני לימוד לתוך הלימודים ולא מאפשרים הבעת עמדה אחרת באמצעות השיטות אותן אנו רואים בימים האחרונים", כתבו.

הם חותמים את המכתב במילים: "אנו מלאי אהבה והכלה לכל אחד ואחד, מלווים כל אחד במצוקותיו ובקשייו, אך עם זאת מעידים על האפשרות וההצלחה לטפל בנטיות כאלו, ועל ההכרח לאפשר לנערים ולנערות את הסביבה התומכת והמכבדת המסייעת להם להתמודד עם הקושי בו הם נתונים".

על העצומה חתומים בין השאר מנהלת בית הספר בשבי שומרון נעמי אופן, מנהלת בית הספר "מעלה התורה" במעלה אדומים איילת כהן, מנהל בית הספר "מעיין חיים" בעלי אורן סיטבון, ראש אולפנת "דרכי נעם" בפתח תקווה גילה שרים, ראש ישיבת "רגבים בנגב" הרב ישי בן פזי ועוד.

תנועת נאמני תורה ועבודה הגיבה בחריפות לעצומת המנהלים דתיים: "הזכות של כל מוסד לחנך על פי אמונתו איננה כוללת "טיפול" לכאורה, של אנשי חינוך בתלמידים שדיווחו על נטייה חד-מינית, על פי השקפת עולמם של המחנכים. "טיפולים" שכאלה עשו עד היום נזקים עצומים לאנשים רבים, ואנו מתנגדים להם בתוקף. הסיוע הנפשי לתלמידים שמדווחים על נטייה חד-מינית ונמצאים במצוקה חייב להיות אך ורק על ידי אנשי מקצוע בתחום הנפש, ועל פי רצונם החופשי.

עוד הוסיפו ערכי המשפחה על פי התורה, הכוללים זוגיות מחייבת צריכים חיזוק, אך אלה אינם עומדים בסתירה להכלת תלמידים בעלי נטייה חד-מינית. אלה כלולים במצוות "ואהבת לרעך כמוך", והם אף מחזקים את ערכי המשפחה, שהרי המשפחה מחבקת ומכילה באהבה את כל בניה ובנותיה, על גווניהם ומורכבויותיהם, ולא מוותרת על אף אחד מהם.

ממרכז ליב"ה נמסר: "אנחנו שמחים לראות מנהלי מוסדות שקמו להביע עמדה ברורה, בתוך כל השטף והשיח האלים שמנסים להשליט ארגוני הלהט"ב, וקוראים לחזק את החינוך לערך המשפחה, כפי שהיינו מצפים ממערכת החינוך של ילדינו, ולסייע לכל אחד ואחד באהבה ובאמון. מנהלים שמוצאים ומבטאים את הנוסחה הנכונה - הכלה ואהבה לכל תלמיד ותלמיד בהתמודדות ובקושי שלו, אך בלא לתת שום לגיטימציה לאג'נדות הבאות לפרק את המשפחה".

18.07.2019

1. אחרי שיחתמו שהם מתחייבים לשדך לבנות שלהם בוגרי טיפולי המרה אז אקח אותם ברצינות (כיס מרה)

דווח על תגובה לא ראויה
18.07.2019

2. לאו זה לאו (חיים)

"וְאֶת זָכָר לֹא תִשְׁכַּב מִשְׁכְּבֵי אִשָּׁה תּוֹעֵבָה הִיא"

דווח על תגובה לא ראויה
18.07.2019

3. כול הכבוד! (ליבנת )

כול כך שמחה שיש התעוררות כזו מצד גורמים דתיים! צריך ונכון להלחם נגד התופעה ונגד ההשתקה כמובן בדרכי שלום ונועם ומתוך כבוד לכול אדם באשר הוא. להציע טיפול ולחשוף למציאות אחרת שבה יש דרך לשנות את "הגזרה" היא דרך ראויה בהחלט!

דווח על תגובה לא ראויה
18.07.2019

4. איך אתם יכולים לתת במה לנאמני עבודה ותו... - הם פוגעים בתורה וברבנים, חבל שאתם נותנים להם במה. זה הקש ששבר את הגמל, ובלנ"ד יותר אני לא נכנס לאת (ציוני דתי)

חבל מאוד, חשבתי שאתם יותר רציניים.

דווח על תגובה לא ראויה
18.07.2019

5. הנבערים מדעת מתבצרים בהבליהם (יהושע )

אלמלא הייתם מתבצרים מאחרי בורותכם וחוסר הבנתכם לא הייתם מתעקשים על כך ש"יש טיפול"

דווח על תגובה לא ראויה
18.07.2019

6. בשביל עוד קצת ריטינג אתר כיפה יעשו הכל. מה אתה מתפלא... (ל4)

.

דווח על תגובה לא ראויה
18.07.2019

7. טועים ומטעים (שמואל)

מה הקשר של לחץ של ארגונים? העמדה שלכם היא נגד כל הקהיליה המקצועית של בריאות הנפש בכל העולם כולו. כמובן, מותר להביע גם עמדה כזו. אבל כל אדם צריך לשאול את עצמו מה הסימוכין המקצועיים לעמדה כזו אם יש בכלל כאלה, או שמא מדובר בעמדה דוגמטית 'ערכית', 'תורנית' כביכול, שאין לה שום אחיזה במציאות.

דווח על תגובה לא ראויה
18.07.2019

8. הִגִּ֥יד לְךָ֛ אָדָ֖ם מַה־טּ֑וֹב וּמָֽה־יְהֹוָ֞ה דּוֹרֵ֣שׁ מִמְּךָ֗ כִּ֣י אִם־עֲשׂ֤וֹת מִשְׁפָּט֙ וְאַ֣הֲבַת חֶ֔סֶד וְהַצְנֵ֥עַ לֶ֖כֶת עִם־אֱלֹהֶֽיךָ׃ (ניסן)

דווח על תגובה לא ראויה
18.07.2019

9. תגובב (יעל)

סוף סוף , הגיע הזמן להשיב!!
אי אפשר לשתוק יותר בכל מקום בו מים לנו את הפה ותודה לאל שמתחילים להגיב
ישר כוחכם וכן ירבו כמותכם

דווח על תגובה לא ראויה
18.07.2019

10. לא הבנתי מה אמרו בה אנחנו חילוניות ועבודה ששונה מדברי המנהלים (בני)

במה הם חולקים עליהם חוץ מהסגנון האלים? האם המנהלים אמרו שצריך לכפות על מישהו משהו או לטפל באופן שאלוני? העיקר לקפוץ ולהגיב כדי להצדיק את המשכורת מהקרן החדשה לישראל....

דווח על תגובה לא ראויה
18.07.2019

11. ל-3 ממה את כל-כך שמחה?? את לא מבינה שאין טיפול? מאיפה לקחת שיש דרך, על מה את מסתמרת? (תמר)

כל עולם הטיפול, הפסיכולוגיה הפסיכיאטריה אומרים שאין טיפול וטיפולים כאלה מזיקים ואת מה ההכשרה שלך, מה הידע שלך שאת טוענת שיש, את חושבת שאת הכי חכמה שאת יודעת יותר טוב בתחומים שאין לך מושג בהם?

דווח על תגובה לא ראויה
18.07.2019

12. הם אומרים שיש טיפול על ידי אנשי מקצוע כמובן (יהודה)

אנשי החינוך לא אמרו שטפלו בעצמם אלא הפנו לאנשי מקצוע שטפלו באמצעות שיחות שמטרתם הרחבת הבחירה כמו כל טיפול. אותם אנשי מקצוע כבדו גם את רגשותיו ונטיותיו של המטופל וגם את אמונתו הדתית ורצונו להקים משפחה.

דווח על תגובה לא ראויה
18.07.2019

13. נאמני תורה ועבודה = רפורמים (יהודי)

דווח על תגובה לא ראויה
19.07.2019

14. מנהלי ישיבות ואולפנות... (דוב)

מסכים איתם.שכל הארגונים למיניהם שלא יטיפו לנו האם לטפל בתופעות הנ"ל.תופעה של נטייה חד מינית היא חולי.וכשחולים יש לטפל בחולי.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרב אריאל.  צילום: פלאש 90. אורן נחשון

הרב יעקב אריאל: "לתבוע לדין מורים שהדביקו ולמנוע מהם להיכנס לבתי הספר"

קרא עוד