בית הדין הרבני לעולים: אין צורך שתוכיחו את יהדותכם באמצעות בדיקת DNA

שני עולים, שיהדותם הוטלה בספק, עתרו לבית הדין הרבני הגדול שקיבל את עמדתם. יו"ר 'עיתים': "שני המקרים מספרים את סיפורם של עשרות עולים שהגיעו לישראל לאחר שנרדפו בגלל דתם, רק כדי לגלות שדווקא במדינת היהודים מטילים בהם ספק"

חדשות כיפה
יד בתמוז התשעט
,
17 ביולי, 2019 14:08
בית דין רבני. למצולמים אין קשר לכתבה

בית דין רבני. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: דוברות בתי הדין

בית הדין הרבני הגדול קבע כי שני עולים הם יהודים גם מבלי שיבצעו בדיקת DNA. כך עלה מפסק הדין שפורסם היום (ד') בעקבות ערעור שהגישו השניים בעניין לאחר שבעבר נדרשו לערוך את הבדיקה כדי להוכיח את יהדותם.

בחודש אפריל האחרון נחשף באתר ynet כי בתי הדין הרבניים מפנים אזרחים שעלו ממדינות זרות, המבקשים להינשא, לערוך בדיקת DNA במטרה להוכיח כי הם אכן יהודים.

שניים מהם, אולג ואיריס, נתקלו בבקשה דומה לאחר שהאחד ביקש להינשא והשנייה להתגרש, זאת למרות שלדבריהם הציגו מסמכים שאישרו את יהדותם. בעקבות הדרישה הם החליטו לערער באמצעות טו"ר ג'ני ברנר ועו"ד שירה לב-ציון מארגון 'עתים', וטו"ר עו"ד אלעד זמיר, ולבסוף בית הדין הרבני הגדול קיבל את ערעורם וביטל את הדרישה.

יש לציין כי עוד שנחשפו הטענות, הרב הראשי לישראל ואב בתי הדין הרבניים, הרב דוד לאו, טען כי הרבנות הראשית מעולם לא כפתה על איש לעבור את הבדיקה: "אדם הפונה לבירור יהדות מוטלת עליו החובה להוכיח את יהדותו בפני בית הדין – בתי הדין מונחים ופועלים לפעול בכל מקרה ברגישות, לסייע ולהקל בהליך בירור היהדות".

לדבריו: "במקרים בודדים, קורה לא פעם שיש מי שטוען כי הוא יודע שהוא יהודי אולם אין בידיו את המסמכים המאשרים את דבריו, או לחילופין מוצאים סתירה בין דבריו לבין מה שנתברר לגביו. במקרה שכזה עשוי ביה"ד אך ורק על מנת לסייע בידי המבקש, להציע לו לעבור בדיקת D.N.A שתחזק את טענתו".

עו"ד שירה לב ציון, טו"ר ג

עו"ד שירה לב ציון, טו"ר ג'ני ברנר, אולג ואמוצילום: ללא קרדיט

בעקבות קבלת הערעור אמר יו"ר 'עתים', הרב שאול פרבר כי "מדובר באזרחים שסך הכול ביקשו לבוא בשערי הממסד הדתי, ומוצאים את עצמם תחת חקירה מתמשכת וערעור על זהותם ושייכותם, שלהם ושל קרובי משפחתם. הצלחת הערעורים היא צעד חשוב במאבק, אך אל לנו להיות שאננים -  התופעה לא נפסקה".

הרב פרבר הוסיף כי "שני המקרים המדוברים מספרים את סיפורם של עשרות עולים שהגיעו לישראל לאחר שנרדפו בגלל דתם וזהותם – רק כדי לגלות שדווקא כאן במדינת היהודים מטילים בהם ספק. במקום לשמוח על נס קיבוץ הגלויות, הממסד הדתי בוחר לנהוג בחשדנות ואטימות, תוך פגיעה בלכידות העם היהודי, ומתנהל בצורה שאין בינה לבין ההלכה דבר. זו לא היהדות שניתנה לנו במסורת במשך הדורות, וזה הזמן שנלחם על הצביון היהודי במדינה".

עו"ד אלעד זמיר ציין כי "פסיקת בית הדין הגדול אשר ביקרה את אופן התנהלותו של בית הדין האזורי מוכיחה כי מועצת הרבנות הראשית צריכה ליצור מדיניות הלכתית ברורה ואחידה בכל הליכי בירור יהדות. עד שהעניין יוסדר, האזרח צריך להלחם על צדקת דרכו הן בפן החוקי והן בפן ההלכתי - על מנת לצלוח את ההליך בשלום כפי שהיה בהליך הערעור בתיק זה".

19.07.2019

1. ex love return back home (moris)

{dr.oduduwaspellcaster@gmail.com} הנה התוספות דוא"ל יצרתי קשר כדי לעזור להחזיר את השותף שלי אהבה לשעבר. קסם קסם אהבה חלק זה עובד בשבילי בתוך 3 ימים שלי לשעבר לחזור הביתה.
זוהי עדות החיים האמיתית שלי, ...
הכרת התודה שלי עמוקה אל האיש הגדול Dr.Oduduwa באמצעות תקשורת דוא"ל היה מסוגל לעזור לי להחזיר את האושר שלי בחיים פריצת דרך משפחתית להצלחה.
אני איש טוב שאוהב את אשתי כל כך הרבה, הייתי נשוי במשך 10 שנים אני עובד קשה אני מרגיש שיש לי מאוכזב אשתי כי אני לא בילה זמן עם הילד שלי ואשתו בגלל האופי של העבודה שלי אני עצמי אנחנו נסחפים זה מזה ועכשיו היא רוצה הפרדה וכל הכסף שלי אין לי אף אחד עכשיו. אמא שלי קיבלה שבץ לפני 4 שנים ואז אחרי הרבה זמן בבית היא מתה, אז לפני שנתיים אבא שלי חלה בסרטן ומת. יש לי החליט להמשיך הלאה עם החיים שלי למדינה אחרת אני מעולם לא הרגשתי כל כך לבד, מתבייש הנישואים הכושלים שלי. אני אדם טוב אני אוהב את הבן שלי אבל heartbreaking שלו לעזוב אותו כי אמא לוקח משמורת, אבל אני חייב לזוז כדי להפוך את הדף הוא הסיבה היחידה שאני מתעוררת עוד יום. חיפשתי פתרון להחזיר את אשתו לשעבר הביתה כי אני רוצה הבן שלי לגדול עם שני לי אבא ואשתי כאמו כאחד משפחה מאושרת, חבר שלי אנחנו עובדים יחד יעץ לי ליצור קשר עם גלגלת אהבה אהבה בשם ד"ר אודואה, הוא נתן לי את כתובת הקשר כדי לתקשר איתו את קסם האהבה קסם גלגלית כדי להחזיר את האהבה לשעבר שלי, עשיתי קשר עם spellcaster, אני מאמין דברים יעבוד שלי טוב כי יש לי מניע חיובי, Dr.Oduduwa הגיב על הודעת הדואר שלי והוא מבטיח לי שהוא יעזור לי להחזיר את אשתי בתוך שבעה ימים, הוא הורה לי מה נדרש לספק, ועשיתי כל מה שהוא אמר, כמה ימים לאחר מכן אני מקבל שיחת טלפון מאשתי, היא בכתה והתנצלה כי היא כל כך מצטערת על שעזבת אותי ואת בנו פליקס, היא התחננה שאקבל אותה בחזרה והיא מוכנה לטפל בילדים שלנו ולטפל היטב בבית, אני מאוד שמחה היום שאשתי בבית עכשיו איתי ועם הבן שלנו. הכרת התודה שלי לדוקטור אודואה על אהבתו מאיית את כוחו בעבודה. אני מאוד ממליץ לו לכל מי שרוצה לשחזר בחזרה אהבה אבודה היום.
אני מאחל לכם מזל טוב ואני מקווה שזה עשוי לעזור למישהו אחר להיות חזק לזכור מחר עוד יום העתיד שלך. עשיתי הבטחה Oduduwa לחלוק את עדותי חדשות טובות לכולם באינטרנט וחברים סביבי ללכת לקבל פתרון מהיר ודחוף לכל משבר היחסים אהבה.
הערה: רק אלה נואשות המבקשים לשחזר את הקשר האהבה שלהם בדחיפות יכול ליצור קשר עם Dr.oduduwa יש עזרה דחופה כדי לפתור את הבעיות הבאות בחיים: ...
* קסם חלק איות כדי WIN GAMES (לוטו לנצח במשחק)
* איות כדי לסיים את ההליכים גירושין המשפט
* קסם איות להתגרש שותף האהבה שלך
קסם אהבה קסם כדי למשוך אהבה חדשה
* אהבה לחשים Win-Back המאהב לשעבר
- שורשים מסורתיים ריפוי עשבי תיבול סרטן הדם מחלות, תרופה ללחץ דם גבוה כאבי גוף אחרים.
כתובת הדוא"ל האישית Dr.oduduwa דוא"ל להלן; ...
{dr.oduduwaspellcaster@gmail.com}

דווח על תגובה לא ראויה
19.07.2019

2. בדיקות dna= יהדות היא גזע והנאצים צדקו (יסמין)

אין יותר מה להוסיף - במקום דת שמקבלת כל מי שמוכן לקבל את דרישותיה, הפכו את היהדות לגזע שצריך להיוולד אליו, ולא ניתן להצטרף אחרת.
בושה וחרפה, הסבים שלי לא שרדו את השואה בשביל לראות דבר כזה במדינת ישראל.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: Nasser Ishtayeh/Flash90

סקר קורונה: הציבור במשבר ולא סומך על ההנהגה

קרא עוד