סערת הרג הצעיר האתיופי: "אפילו למחבלים יש הוראות פתיחה באש"

מ"מ המפכ"ל הגיע למקום ההפגנות של הקהילה האתיופית בקריות, והתייחס לפרשת הרג סלומון טקה, שנורה למוות בידי שוטר: "פונה להנהגת קהילת הישראלים יוצאי אתיופיה, לעשות ככל יכולתם לרסן את הלהט ועוצמת הרגשות". ח"כ לשעבר נגוסה: "המשטרה לא לומדת לקח"

יהונתן קליין, חדשות כיפה
כח בסיון התשעט
,
01 ביולי, 2019 17:18
הפגנת יוצאי אתיופיה, היום בקריות

הפגנת יוצאי אתיופיה, היום בקריותצילום: מאיר ועקנין, פלאש 90

היום (ב') אחר הצהריים הגיע מ"מ מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן, למחוז חוף, שם נפגש עם סגל הפיקוד של המחוז על מנת לעמוד מקרוב אודות האירוע אמש בקריית חיים, בו נורה למוות סלומון טקה, בן לעדה האתיופית, בידי שוטר, בעת קטטה שהתחוללה במקום.

באזור הקריות מתקיימת אחר הצהריים הפגנה של יוצאי אתיופיה, במסגרתה המפגינים חסמו את ציר 22, עוקף קריות, ושורפים צמיגים. רק לאחר כשלוש שעות ופקקי ענק באזור נפתח הציר לתנועה.

מ״מ המפכ״ל אמר: "משטרת ישראל משתתפת בצערה של משפחת טקה על האובדן הטראגי. מדובר באירוע שתוצאותיו קשות ולפיכך מתחייבת בדיקה מעמיקה ויסודית. על כן החלה כבר אמש חקירת מח״ש".

עוד הוסיף ניצב כהן: "המשטרה היא חלק מהחברה הישראלית על כל גווניה. אנו נמצאים בקשר רצוף עם גורמי הקהילה גם ברגעים קשים אלו ונעשה כל מאמץ להמשך הדרך המשותפת. 
הקשר שמשטרת ישראל בונה ומטפחת בשנים האחרונות עם קהילת יוצאי אתיופיה במגוון צעדים ותהליכים המתבצעים בתוך הארגון ומחוצה לו, הוא משמעותי, חשוב וחיוני לכל הצדדים ועלינו לשמר את ההישגים המשמעותיים שהושגו. אני קורא לאיפוק ולאחריות ואף להימנע משיח מתלהם. יש לאפשר לגוף החוקר (מח״ש) למצות את החקירה עד תום". 

מ"מ המפכ"ל, ניצב מוטי כהן

מ"מ המפכ"ל, ניצב מוטי כהןצילום: פלאש 90

"בנימה אישית אני פונה להנהגת קהילת הישראלים יוצאי אתיופיה, לעשות ככל יכולתם לרסן את הלהט ועוצמת הרגשות במטרה להמשיך ולקדם תהליך מרכזי וחשוב של שילוב הידיים בין הקהילה לבין השוטרים, לשם חיזוק וקירוב העשייה המשותפת והשירות המשטרתי הניתן לקהילה יקרה זו". סיים מ"מ המפכ"ל.

ח"כ לשעבר אברהם נגוסה אמר ל'כאן' בתגובה לאירוע: "אני מצטער שמשטרת ישראל לא לומדת לקח. זאת בושה למדינת ישראל ששוטר יורה באזרח ורוצח בדם קר. הוא רצח אותו בדם קר. הילד הזה היה מלח הארץ. בסביבה שלו עם חברים - איזה סכנה יש?"

עוד הוסיף נגוסה: "השוטרים לוקחים את החוק בידיים. תפקידם לקחת אזרח שלא מתנהג כראוי למשפט. העדים שהיו בסביבה מספרים שלא היה סכנה לשוטר. אפילו למחבלים יש נוהל פתיחה באש".

חבריו של טקה טוענים כי הוא נורה על ידי שוטר שרדף אחריו. במשטרה טענו הבוקר כי השוטר לא היה בתפקיד, ושהה עם אשתו וילדיו בגן שעשועים כשהבחין בקטטה ברחוב בין כמה צעירים. לפי המשטרה, הקצין ניסה להפריד בין הצדדים. לאחר שהזדהה כשוטר החלו הצעירים ליידות לעברו אבנים. הוא חש בסכנת חיים וירה. לפי המשטרה, השוטר נחבל בפלג גופו העליון ופונה לבית החולים. חוקרי מח"ש הגיעו לזירה, אספו ממצאים והחליטו הלילה לעצור את השוטר.
 

01.07.2019

1. מזל שעדיין נשארו לנו שוטרים שאינם בתפקיד ועושים את עבודתם בנאמנה (אייל )

כמה חבל שחלק מסוים מהציבור במדינת ישראל שוב נופל ברשת ומסתנוור מאלו שמחזיקים בעמדות בעל השפעה וחורשי מזימות לצורך הקריירה האישית שלהם בלבד כגון : אנשי תקשורת ,אלו שמשחקים אותה המנהגים של העדה ברשתות החברתיות ובהפגנות ,ופוליטיקאים מסרחים מבחירות . בנימת סיום בואו נשמור ביחד על קור רוח ונבדיל בין הטמא לטהור ,דהיינו שיש בעיה בחברה הישראלית וגם ביוצאי אתיופיה לבין שוטר נקי כפיים שמוסר את נפשו מכבר זמן שפעל במקרה הנוכחי כהלכה למרות שאף אחד לא חפץ במותו של אף בנאדם.

דווח על תגובה לא ראויה
01.07.2019

2. הם צודקים, עד לא מזמן רק מחבלים היו זורקים אבנים(אדל ביטון השם יקום דמה), היום גם אפריקאים זורקים אבנים והיד עוד נטויה. (שמוליק)

דווח על תגובה לא ראויה
02.07.2019

3. להתחבר, לא להילחם (מבקש שלום)

משטרת ישראל חייבת להתחבר מחדש לציבור האתיופי. צריך לערוך תכנית גיוס מקיפה להגדלה משמעותית של מספר השוטרים מן העדה האתיופית לשיטור קהילתי גם בקרב קהילתם שלהם. רק כמות משמעותית של שוטרים מציבור עולי אתיופיה ברחובות תקטין את תחושת העוינות בין הקהילה למשטרה וגם, הלוואי תקטין את מספר ההרוגים מבני העדה כתוצאה מירי משטרתי.

משטרת ישראל, בלי ציניות - תודה עמוקה על עבודתכם הקשה והמסורה למען הציבור, אבל אנא, אנא, תפסיקו להרביץ לאתיופים ולהרוג אותם. זה מחריד. זה בלתי נסבל. זה לא יכול להמשך כך.

דווח על תגובה לא ראויה
02.07.2019

4. צודקים! (נצ'ית אבל אוהבת אתיופים בנשמהההה!)

כמו בתוך כל ציבור יש נוער שאוהב לעשות שטויות רק כי אסור, וזה ממש לא מגיע רק מהאתיופים! הכי נח להפיל את כל האחריות עליהם כי אז אתה מצדיק את המשטרה ואתה בצד של 'החזקים', אבל מי שחשוב לו האמתי ורק האמת(!) יודע להגיד שהיד קלה על ההדק כשמדובר האתיופים! ואם יש לך ספק בכך, בוא תסתכל על המקרה של אלאור עזריה- לא רק שמדובר המחבל שרצח על רקע לאומני, מדובר גם בווידא הריגה מחשש למטען חבלה- ז"א שהוא כבר היה גוסס, ולא רק זה הוא לבש מעיל בשיא החום שנראה כמו מטען נפץ, בקיצור כל הסיבות ההגיוניות לחסל את החלאה הזאת, ולמרות כל זה עשו לאלאור משפט כ"כ ארוך ומסובך שבסופו גם האשימו אותו בלי הצדקה!! ובמקרה הזה- שעל קטטה בין נערים, שוטר שלא בתפקיד בכלל(!!) יורה למוות בילד! לא פחות מרוצח אותו במקום! על קטטה! שאפשר ליישב במילים! ואם לא מספיק אז ייריה באוויר שתבהיל קצת ונגמר הסיפור! אף ילד שם לא היה ממשיך להתעסק איתו! בהתייחבות. ובית המשפט על דבר כזה מזעזע, נותן לו מעצר בית לשבועיים, כי הרגיש סכנה לחייו?!?! אחי, זה שני ילדים! לא מדובר במחבל אחרי פיגוע רצח שיש חשש שרוצה להתפוצץ, לא! ילדים בני 18 שירדו לגינה, היה איזה וויכוח מסכן, וצריך להפריד בניהם.. זהו! לא יותר מזה! מזעזע כמה ההגיון במדינה הזאת פשוט הפסיק לפעול! התאים במוח שאחראים על הגיון פשוט מתו! אין הגיון, אין שיקול דעת ישר, יש פשוט מלא חוסר צדק מול מי שחלש ממך! עצוב וכואב הלב על אחינו שדמו צועק מן האדמה, ומשווע לצדק!

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

פרץ, בנט ושקד צילום: הותר לשימוש

בכיר או בינוני: איך הפך משרד החינוך לתיק של הציונות הדתית?

קרא עוד