בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

פוסל את איחוד מפלגות הימין | פייגלין: "מעוניין בחיבור עם שקד ובנט, לא עם הרב פרץ וסמוטריץ'"

יו"ר מפלגת זהות הצהיר כי מפלגתו תתמודד בכל מקרה בבחירות הקרובות, והוסיף עם מי הוא מעוניין להתחבר: "יתרונה של הפוליטיקה ה'לייטית' ('הימין החדש') הוא פתיחותה האמיתית לציבור החילוני. אנו לא חלק מהציונות הדתית"

משה ויסטוך, חדשות כיפה
ט בסיון התשעט
,
12 ביוני, 2019 20:16
לא מוכן לכל החיבורים בימין הדתי | משה פייגלין

לא מוכן לכל החיבורים בימין הדתי | משה פייגליןצילום: פלאש 90, יונתן סינדל

יו"ר מפלגת זהות, משה פייגלין, הצהיר הערב (ד') כי פניו לחיבור עם נפתלי בנט ואיילת שקד וכי הוא פוסל יצירת רשימה משותפת עם חברי הכנסת הרב רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ'.

"זהות אינה רואה עצמה חלק מהציונות הדתית או כל מגזר אחר", כתב בפייסבוק והוסיף, בנוגע לסירובו להיכנס למגעים עם איחוד מפלגות הימין, כי "חיבור בין זהות לבין החרד"ליות מאיין את בשורתה של זהות ויבריח בצדק את מצביעיה".

לדבריו, "החרד"ליות מטבעה רוצה הרבה מדינה שתאכוף את חלומה. היא אינה מסוגלת לקבל שחלק מן התמונה העתידית – חלק מן התורה – נמצאת בכיסם של החילוניים דווקא. יש לי הערכה רבה לחרד"לים ולרבניהם, אך חיבור בין זהות לבינם הוא חיבור של דבר והיפוכו שנזקו רב יהיה מתועלתו".

מתרחקים? סמוטריץ והרב פרץ

פייגלין לא מוכן לחבור אליהם. סמוטריץ והרב פרץצילום: פלאש 90. אבי דישי

לעומת זאת, הוא ציין מדוע חיבור עם הימין החדש הוא הרבה יותר ריאלי: "יתרונה של הפוליטיקה ה'לייטית' ('הימין החדש') הוא פתיחותה האמיתית לציבור החילוני. היא אינה מתייחסת אליו בפטרנליזם גאולי תוך התנערות מאחריות לחיי היום יום. שלא כחרד"לים, הימין החדש השיל מעליו את המגזריות, הוא פונה אל כלל האומה ואם אינך איש שמאל מובהק הוא אינו יוצר אצלך אנטגוניזם".

יש לציין כי במידה והימין החדש ואיחוד מפלגות הימין ירוצו במסגרת חיבור טכני, לפיגגלין עלולה להיווצר בעיה בעקבות הצהרה זו, מאחר ומפלגתו תידחק להתמודד בבחירות לבדה עם סכנה ששוב לא תעבור את אחוז החסימה. לאחרונה, כחלק מניסיונו להשיב לעצמו אוריינטציה ימנית, הצהיר יו"ר זהות כי "לעולם לא נקים ממשלת שמאל. נלך עם מי שייבחר העם להוביל את המחנה הלאומי".

13.06.2019

1. אם אתה איתם אני לא איתך. (יחיעם)

פייגלין יא פייגלין...איך התלכלכת. איפה הנקיון של זהות? האצילות שלה? אם עם שני הליצנים המגוחכים האלה אתה צועד, את קולי ואת קול חבריי איבדת.

דווח על תגובה לא ראויה
13.06.2019

2. פייגלין עזוב אותנו יא'מגלומן (ישי)

חושב שכל "הפחה" שלו מרתקת את הציבור

דווח על תגובה לא ראויה
13.06.2019

3. לצערי הגדול הוא צודק. ותגובה ל1 (שלום)

אני אברך בכולל חצי יום, יונק את תורת הרב קוק זצ"ל, ולצערי בקשר לרבנים החרד"לים הוא צודק לגמרי. בכאב גדול אני אומר את זה.

וליחיעם אני אומר - ככה זה בפוליטיקה, ובמצב שנוצר שאחוז החסימה גדול. גם אני לא הייתי רוצה חיבור עם שרת משפטים שתומכת בעינויי ילדים, ועם מי שמתיימר להיות שר ביטחון שישב בממשלה שהחריבה את עמונה, אבל אני אסתום את האף ואצביע. הבשורה של זהות לא נמחקה. אפשר לקיים אותה בעזרת חיבור עם הימין החדש. לצערי עם המפדל הישנה לא.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

יישוב בשומרון צילום: יאיר דב-cc-by-sa

חמישים אלף תושבים בשומרון: "התשובה לגירוש"

קרא עוד