סגור

פייגלין מבהיר: "לעולם לא נקים ממשלת שמאל"

לאחר שבבחירות האחרונות התחמק מהשאלה אם מפלגתו תשב בממשלה בראשות בני גנץ, יו"ר זהות מבהיר: "אנחנו מפלגת ימין אמתית"

חדשות כיפה
ז בסיון התשעט
,
10 ביוני, 2019 14:36
לא יקים ממשלת שמאל | יו"ר מפלגת זהות, משה פייגלין

לא יקים ממשלת שמאל | יו"ר מפלגת זהות, משה פייגליןצילום: פלאש 90, יונתן סינדל

יו" מפלגת זהות, משה פייגלין מבהיר כי מפלגתו תלך רק עם הימין, זאת אחרי שבבחירות האחרונות לא פסל את האופציה לשבת בממשלה בראשותו של בני גנץ. "לעולם לא נקים ממשלת שמאל. נלך עם מי שייבחר העם להוביל את המחנה הלאומי", אומר פייגלין. "אך אם יישם את מדיניות השמאל, יפגע בארץ ישראל ובחירותם של אזרחיה - נקים לו אלטרנטיבה של זהות וחירות - מהאופוזיציה".

בפוסט שהעלה לדף הפייסבוק שלו, מבהיר משה פייגלין כי זהות היא מפלגה ימנית. "הוויכוח שהחל בתוככי הימין בשאלה האם נתניהו הוא נכס או נטל, סובב למעשה סביב השאלה מהו הימין? מהי זהות ימנית? האם הימין הוא נתניהו האיש, או שהימין הוא סט של ערכים מדיניים וכלכליים". כך פייגלין ומוסיף, "הנכונות של נתניהו להפקיד את ליבת מדיניות הפנים בידי אנשי שמאל קיצוניים, החלה לעורר תהיות ולהזכיר נשכחות אצל כותבי טורים ימניים (החיבוק עם ערפאת, ההצבעה בעד ההתנתקות). הם החלו להתלבט שמא שני מוקדי ההזדהות הללו – הזהות הפרסונאלית והזהות האידאולוגית – סותרים זה את זה".

פייגלין פנה למצביעיו והסביר להם מדוע דווקא המצב בו, זהות לא עברה את אחוז החסימה, טובה למצביעיו. "אם אתה איש ימין אידאולוגי והצבעת עבור מפלגה שלא עברה את אחוז החסימה, אזי בכל מקרה הרווחת פעמיים, כי גם לא הקמת ממשלת שמאל, וגם אינך נושא באחריות ל: תשלומי ה'פרוטקשן' לחמאס (לאחר עוד תבוסה משפילה), חורבנם של עוד ועוד בתי יהודים ביש"ע, העברת שיריוניות לאבו מאזן, התעלמות מהחלטת בג"צ המורה על פינוי המאחז הבלתי חוקי חאן אל אחמר", אומר פייגלין.

פייגלין מבהיר כי הימין של זהות איננו ימין פרסונאלי ולכן, לטענתו הוא אינו ימין ריכוזי שמעמיק את אחיזת המדינה באזרחיה. "הימין של זהות הוא בדיוק ההיפך מזה. הימין של זהות נובע מתוך תפיסת החירות היהודית המתורגמת בזהות, בין השאר לתפיסה השמרנית המודרנית ולליברליזם הקלאסי".

בסוף דבריו מבהיר פייגלין כי מפלגתו לעולם לא תהיה שותפה להקמת ממשלת שמאל. "נלך עם מי שייבחר העם להוביל את המחנה הלאומי. אך אם יישם את מדיניות השמאל, יפגע בארץ ישראל ובחירותם של אזרחיה - נקים לו אלטרנטיבה של זהות וחירות - מהאופוזיציה".

10.06.2019

1. פייגלין , נגמר הקנאביס? (שמעון לוי)

לך הביתה , אתה מיותר !!!!

דווח על תגובה לא ראויה
10.06.2019

2. בבחירות הקודמות הוא אמר בדיוק ההיפך. למה לא אמרת את האמת בפעם הקודמת? אתה חושב שאנחנו טיפשים?? (תמי)

דווח על תגובה לא ראויה
10.06.2019

3. פייגלין פשוט לא הפנים על מה הבחירות (אלי יוסף)

איילת שקד הבינה שמשה מטורף קרה כאן. סיימנו בחירות כדי ללכת לבחירות. והיא הסיקה מסקנה ראשונה - "יש כאן התערבות של ה" ".
למה ? למה הבלבול הזה?. מסופר במדרש - פרשת נח - " שלבנה היתה נופלת מהמגדל ,בכו. שאדם נפל - היו אדישים. ה" בלבל את השפה , לא היינו ראויים לדבר שפה אחד - כך שאין קדושת החיים. ומשה פייגלין סירב להעמיד תנאי סף - " לא נכנסים לממשלה שממשיך לחמש רבי מרצחים. ". והוא עוד לא הפנים - ברור - הוא מבולבל.

דווח על תגובה לא ראויה
10.06.2019

4. הוא לא שינה עמדה אלא "התמקדות", (מצדרביעי)

כששאלו אותו ב"מועד א'" מבחינה "פרסונלית" (כמיטב השטחיות של הפוליטיקה בישראל) עם מי ילך?
ניסה להעלות את הדיון בכמה רמות ולומר שבא לקדם רעיונות ולא אנשים- ועם זאת חזר והדגיש ש"לא ישב לרגע בממשלה המיישמת מדיניות שמאל".

מה שהשתנה בהפקת הלקחים הוא-

שנראה שלחלק גדול מהציבור הרעיון הזה מופשט ומסובך מדי בשבילו- ומושפע הרבה יותר בקלות ממסרים מניפולטיביים, ולכן אין ברירה אלא לדבר "ברחל בתך הקטנה"...


(רק כאנקדוטה- איך משחקים במוחות האנשים בעזרת מניפולציות, התקשר אלי ביום הבחירות ידיד מהעבר בישיבה שכמובן הצביע יהדות התורה, שאיכשהו שמע שברצוני להצביע זהות- וטען באוזני כשכולו בלחץ- שראה סרטון בדף הפייסבוק של "ביבי המלך" בו טוען ש"פייגלין התחייב ללכת עם המפלגה הכי גדולה"- {מה שכמובן לא קרה בשום צורה..}. ולכן "גם אם אני לא מצביע למפלגה חרדית- לפחות אצביע ליכוד")

דווח על תגובה לא ראויה
10.06.2019

5. כן טיפשים, שלא עוקבים אחרי המתרחש (אלי)

דווח על תגובה לא ראויה
12.06.2019

6. פייגלין אל תדאג (צפוני)

אתה לעולם לא תקין ממשלה עם אף אחד.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ברק הס צילום: דוד שטיין בעין טובה

מי שלא משקיע – שוקע

קרא עוד