סגור
חדשות כיפה

הקלות מיוחדות לתלמידי עוטף עזה

בתי ספר הממוקמים במרחק של עד 40 קילומטר מגבול רצועת עזה יזכו ל- 25% תוספת זמן בבחינת הבגרות במתמטיקה. "מצב של בחינה נושא מטבעו תחושות של חרדה ולחץ"

אילוסטרציה

אילוסטרציהצילום: מיכאל ארנבורג

במסגרת בחינת הבגרות במתמטיקה שתתקיים היום (ב') יזכו אלפי תלמידים בבתי ספר הממוקמים במרחק של עד 40 קילומטר מגבול רצועת עזה 25% תוספת זמן מיישובי העוטף ועד קו יבנה וגדרה, כאשר ההחלטה התקבלה על ידי שר החינוך היוצא נפתלי בנט בעקבות המצב הביטחוני המורכב עמו מתמודדים תלמידי הדרום.

לאחר בדיקת גורמי המקצוע במשרד החינוך, הוחלט כי ההטבה תוענק לכל שעת בחינה (שהם 15 דק׳ לכל שעת בחינה, בהתאם למשך הבחינה) לתלמידים בישובים הרלוונטיים. לאה קוזמינסקי, נשיאת המכללה האקדמית על שם קיי בבאר שבע אמרה: "מצב של בחינה נושא מטבעו תחושות של חרדה ולחץ, כאשר עבור ילדים שחוו את המתח הביטחוני בדרום, הרגישות למצבי מתח גבוהה עוד יותר. לכן אני מברכת את משרד החינוך על ההחלטה לאפשר לתלמידים הנבחנים היום הארכת משך הבחינה ב-25%".

ראש מועצה אזורית חבל יבנה משה ליבר אמר על ההחלטה: "אנו מברכים את משרד החינוך על החלטה ראויה ומוצדקת לאפשר תוספת זמן בבחינה במתמטיקה עבור תלמידי בתי ספר עד קו 40 קילומטרים הכוללים גם את אזור חבל יבנה. זאת לאחר שתושבי האזור וילדיהם חוו בסבב הלחימה האחרון תקופה מאתגרת מאוד מבחינה מנטלית ונפשית. אני מאחל לכלל התלמידים במועצה הצלחה רבה בבחינה היום".

גם מנכ"ל המכללה האקדמית לחינוך חמדת הדרום ליד נתיבות קובי ויצמן התייחס להקלות ואמר: "אני מברך על מימוש החלטת משרד החינוך להעניק תוספת זמן בבחינות הבגרות לתלמידי עוטף עזה, שעברו תקופה קשה במהלך האירועים הביטחוניים האחרונים בגבול עזה. בהצלחה רבה בבחינות לכלל תלמידי ישראל ולתלמידי הדרום בפרט. שתזכו לשנות לימודים בהן הריצה למרחבים הממוגנים תהיה לצורכי תרגול בלבד".

בואו לבחור את אנשי השנה שלכם
עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

"אי השלום" בנהריים צילום: יעקב לדרמן/פלאש 90

אי השלום בנהריים יוחזר לירדן

קרא עוד