בעקבות הפרסום בחדשות כיפה: הרב פרץ הוזמן להעביר שיעור מול בנות המדרשה

בעקבות הפרסום על סירובו של הרב פרץ לדבר עם תלמידות מדרשת לינדנבאום, הרב כתריאל ברנדר הזמין עם יו"ר הבית היהודי להעביר שיעור בפני בנות המדרשה- פרץ נענה בחיוב

חדשות כיפה
יד באייר התשעט
,
19 במאי, 2019 21:55
הרב רפי פרץ נואם

הרב רפי פרץ נואםצילום: מירי שמענוביץ

לאור הפרסום בחדשות כיפה כל סירובו של הרב פרץ לדבר בפני תלמידות מדרשה לפני גיוס בשל התנגדותו לגיוס נשים, נשיא רשת רשת אור תורה סטון הרב כתריאל ברנדר, ברר את הנושא עם יו"ר הבית היהודי, שהסביר שהייתה אי הבנה. בסיום השיחה הרב ברנדר הזמין את הרב פרץ לתת שיעור לבנות המדרשה, והרב פרץ נענה בחיוב.

בשבת האחרונה התארחו תלמידות מדרשת לינדנבאום ביישוב אלעזר. במקרה הרב פרץ התארח שם עם משפחתו בשל אירוע משפחתי. אב של אחת התלמידות ביקש מפרץ לתת לבנות 'טיפים' לקראת הגיוס אך פרץ סירב.

מלשכת פרץ נמסר כי  לרב היה אירוע משפחתי שלא יכל לבטל ולכן הבקשה לא הייתה רלוונטית: "כרבצ״ר לשעבר, הרב רפי מאמין שברגע שהבת התגייסה לצה״ל היא צריכה חיזוק ותמיכה רוחנית כמו בנים שמתגייסים". 

מרשת לינדנבאום נמסר: "במדרשה מכשירים את הבנות גם ללימוד תורה וגם לתרום למדינה. הכנת הבנות לשירות הצבאי מתוך לימוד תורה אמיתי ומשמעותי, ואפשרותן להתגייס במסלול ייעודי המאפשר שמירה על אורח חייהן, מאפשר להן לשרת שירות משמעותי ולתרום בצורה הראויה ביותר לצה"ל ובמקומות החשובים ביותר בו. אנו רואים במסירותן של הבנות והתחייבותן הן לתורה והן למדינה, קידוש שם שמיים שראוי להערכה".

19.05.2019

1. מתברר שהשמצות של אתר כיפה מועילות (מר פ)

תלמידות המדרשה זכו בשיעור. סחתיין.

דווח על תגובה לא ראויה
19.05.2019

2. אז מבתרר שתפסו את הרב רפי באמצע שבת בלי הכנה (דני)

ומישהו רץ לרכל בתקשורת. אני מניח שרבנים ומרצים רבים היו מסרבים לדבר בסיטואציה כזו, אבל לוותר על רכילות טובה? לא יעלה על הדעת.
(ואחר כך יטיפו לחרדלי"ם, אתם מקפדים על צניעות, כשרות וכדו' ומה עם לשון הרע, זו לא מצווה בתורה)

דווח על תגובה לא ראויה
20.05.2019

3. זכרונות מאבא (נבואה)

דת הגמרא לא מושכת האכותיים והצעירונים לא נימשכים אליה. החלל כה עצום. והאמונה היא יפהפיה ניפלאה מרהיבה. לאהוב את אבא להאמין בו. אני כל יום שרה לו מאהבה מחפשת את שירי השייק הרוק הטוויסט כדי לשיר לו כי הוא אבא שלי. זה מהתנך. שש אל תספרו אבל הוא נורא מצחיק התנכי הזה איזה שעשועים וכמה צחקנו איתו על אויבנו איך היתעלל בפרעה וסיסרא. כמה צחקנו איתו במילחמות שלנו. איך שאליהו ידע מה שקורה לאויב והלך לספר למלך שלא יעבור פה גם לא שם והם הישתגעו איך זה. זה לא מצחיק בטח שכן. הוא מצחיק ומקסים הוא כועס באיזי הנעלב ונעלם הוא שלם וקוסם. הוא מרנין וישר הגון ואכותי סולח וגפ מרשים אהוב הנשמה ומקסים.כזה היה המנהיג הכי גדול שלנו בעולם בהחלט אבא של העולם כולו.

דווח על תגובה לא ראויה
20.05.2019

4. מדרשת לינדבאום מכשירה בנות לזלזל בדת (אודי)

חלק גדול מהן לא נשאר דתי מהסיבה הפשוטה שמלמדים אותן שהן יכולות לזלזל בהלכה שאוסרת גיוס בנות, שאוסרת לימוד תושב"ע לנשים והן עושות מה שבא להן.
פלא שאלו הפירות???

דווח על תגובה לא ראויה
20.05.2019

5. מקווה שיתן להן שיעור באיסור להתגייס לצבא (יעל)

בושה של מקום

דווח על תגובה לא ראויה
23.05.2019

6. לחרדים יש היום 3 מפלגות: ש"ס, יהדות התורה והבית היהודי (יעקב דינור)

מי שלא הבין זאת עד עכשו כדאי שיפנים

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרב אברהם סתיו צילום: מרים צחי

ליל הסדר - הזדמנות להתנתק מהחששות והפחדים

קרא עוד