סגור

הרב טאו בחוברת חדשה: "יש ניסיון לתכנת מחדש את החברה"

נשיא ישיבת הר המור תוקף בחוברת חדשה, היוצאת לאור לקראת יום העצמאות, את ניסיון הנחלת ערכי התרבות המערבית הפוסטמודרניסטית בחברה, וטוען כי על כל אחד לעמוד נגד התהליכים הללו בכל כוחו: "אנו נקראים לדגל, נתבעים לפעול בענין הזה ללא פחד וללא מורא, במסירות נפש"

יהונתן קליין, חדשות כיפה
ב באייר התשעט
,
07 במאי, 2019 17:29
הרב צבי טאו

הרב צבי טאוצילום: מיכאל יעקובסון, ויקיפדיה

השבוע מופצת במאות ישיבות, מכינות ובתי כנסת חוברת חדשה של הרב צבי טאו, נשיא ישיבת הר המור, ומי שנחשב לאבי תורת 'ישיבות הקו'. החוברת, הנקראת 'האומץ לעצמאות', עוסקת ביחס לעמידה מול ערכי התרבות הפוסט מודרנית.
בחוברת, שיצאה לכבוד יום העצמאות, מברר הרב טאו את היחס לתפיסות הקיימות היום בתרבות המערב וכיצד יש להתמודד איתן, האם אפשר לקבל מהן, ועל האומץ שצריכים אנשי התורה והאמונה בתקופה הזו בכדי לעמוד בפרץ.

ביחס לניסיון להנחיל ערכי תרבות חדשים כותב הרב טאו בחריפות : "יש כאן ניסיון חסר אחריות לתכנת מחדש את החברה האנושית. ניסיון זה נעשה על ידי אנשים בעלי 'צווארון לבן', שנמצאים מאחורי הקלעים, ואינם מעזים לעמוד קבל עם ולהסביר את מעשיהם".
מסקנת הרב ברורה: "אסור לנו להשתתף בכל החגיגה הזאת. אבוי למי שיפול במלכודת הזו ולא יבין שכל התופעה הזו אינה מייצגת נאמנה את רוח האומה אלא היא מעשה נוכלות של יחידים חסרי אחריות שעורכים ניסוי על התרבות האנושית כולה מבלי שיהיו להם 'קבלות' ובטחונות שלניסוי הזה יהיה סוף טוב. צריך לדחות את זה בשתי ידיים ולהמשיך את דרכנו עם השכל הישר, עם המוסריות, האנושיות, דרך הארץ שקדמה לתורה ועם התורה עצמה. יש לנו ייעודים גדולים הרבה יותר מכל אותן חלומות". 

הבנין החדש של ישיבת הר המור

ישיבת הר המור בירושליםצילום: Yonatan Sindel/Flash90

על הטענה כי תורת הרב קוק צריכה להכיל תפיסות חדשות הוא עונה "ברור לכל מי שמתבונן קצת בדברים לאשורם, ואינו מדקלם את כתבי הרב כמו תוכי חסר דעת. בדברים שלמדנו אומר הרב זצ"ל עצמו – "אל יבוא בכל עת אל הקודש" – ישנם דברים שאין שום מקום לחבר אותם אל הקודש וצריך להכריז על השקר שבהם".
ממילא, טוען הרב טאו כי חובה לפעול כנגד שינוי הערכים הזה "יש דברים בהם אדם צריך לעמוד על נפשו. איננו נאבקים כאן רק עבורנו, זו מערכה על עתיד האנושות כולה, שכרגע הולכת ומתדרדרת הרבה במורד".

עוד כותב הרב טאו כי "לא כל דבר, לא כל תפיסה תרבותית וערכית, ניתן באופן עיוור לקחת ולהשתמש בה לעבודת ה'. ישנם דברים שהם במהותם אינם כמו התורה. ישנם דברים שהם תולדה של שיבושים ותוהו ובוהו רוחני. ישנן תקופות בהן רוח האדם יכולה להיות מובלת על ידי הדמיון והחומרנות המופרזת ולהיכנס לסחרור, עד שבני האדם מקבלים עליהם תפיסות והשקפות חסרות כל בסיס, היגיון וצדק". הוא מדגיש כי "ישנם גם כאלו שמומחים באחיזת עיניים ויודעים כיצד להטעות ולהוביל אחריהם גם המונים. הם עושים שימוש בטריקים של פסיכולוגיית המונים ובכישרונם הרב מצליחים אפילו לדאוג שלא יהיה מי שיעז לפתוח את פיו כנגד דרכם. יש מי שמנהל ומנווט את התרבות והצלחתו כה רבה, עד שאפילו אנשי מדע שחולקים על תפיסתו לא מעלים על דעתם לומר את אשר על ליבם".

הרב טאו מתייחס לטענה כי כפי שהרב קוק הצטרף לרוח התנועה הציונית בתקופתו, כך היום יש להשתלב ברוח התקופה: "ברוח הזמן הרווחת בימינו יש אובדן ערכים גמור – ערכי המוסר, ערכי המשפחה וערכים בסיסיים של טהרה וניקיון מטומאה וזוהמה". לדברי הרב טאו, "הם כבר הכשירו סטיות מין, ועכשיו הם עמלים על הכשרת עריות בתוך המשפחה – קשרים בין אמא ובן, אבא ובת או אח ואחות, וגם על משכב בהמה כבר מותר לדבר. קשה מאוד אפילו לשער מה עוד יש להם בקנה, לאן עוד הם מכוונים. הם מציירים את אובדן כל הערכים האנושיים הבסיסיים כדבר אידיאלי וטוב, את מחיקת ההבדל בין האדם לבהמה כקידמה ופרוגרס. כמובן שהדרך שלהם תביא את האנושות למצב נחות ממצבן של הבהמות, שאצלן אין תופעות כאלו".

הרב טאו משווה את המסרים המופצים כיום אל דרכי התעמולה של משטרים טוטליטריים בהיסטוריה: "דרכי התעמולה שבהן משתמשים כדי להנחיל את הערכים המעוותים הללו אינן שונות מדרכי התעמולה שהופעלו על ידי משטרים טוטליטריים, שהחזיקו תחתיהם המונים במשך עשרות שנים".

ההפגנה תחת גשר המיתרים

הפגנה נגד מצעד הגאווה, בקיץ האחרוןצילום: מרכז ליב"ה

בחלקה השני של החוברת מובא שו"ת של הרב טאו עם פעילים, על דרכי הפעולה ואופני ההסברה. בשו"ת עולות שאלות כמו האם נכון ששסגנון ההסברה יהיה חריף או יותר מתון ועדין, היחס בין הדגשת הרע והטוב ושאלות נוספות.
בסיכום החוברת מדגיש הרב טאו את החשיבות לפעול ולעשות ולא לשבת בחיבוק ידיים: "אנו נקראים לדגל, נתבעים לפעול בענין הזה ללא פחד וללא מורא, במסירות נפש. ישנם אנשים שמוסרים את גופם למען כלל ישראל, וישנם אנשים שנתבעים למסור את נפשם – את הכבוד שלהם. ישנם כאלה שנדרשים להקריב את היחס החיובי אליהם, למען הצלת כלל ישראל".


להורדת הקובץ

07.05.2019

1. תודה לכבוד הרב (יוספה)

דרכו של הרב קוק נגד אלילות מחשבתית הייתה דרכו של אליהו הנביא. לעומת זאת, במוזאון ארצות המקרא נערך לאליהו משפט בו נקבע שהיתה לו מחלה נפשית.

דווח על תגובה לא ראויה
08.05.2019

2. זה רב? רב ומדון זורע שנאה (נתי חתוכה)

קילל האלוהים את האשכנזים בקיצוניות מפחידה שלא ידעו אבותינו בתימן כלל ועיקר! זו לא יהדות

דווח על תגובה לא ראויה
08.05.2019

3. לזכור השנה לא הולכים לבמות-אומרים די לעושק המיסים!! (דוד)

מחר לא הולכים לבמות, וגם היום לא צריך היה ללכת. אומרים די לעושק המיסים!!! האומנים יופיעו לעצמם. שנה הבאה העירייה לא תבזבז את הכסף שלנו עליהם. נא להפיץ כמה שיותר!!! כל אחד מתבקש להפיץ לפחות ל10 אנשים.

דווח על תגובה לא ראויה
08.05.2019

4. חזק וברוך (נ)

דווח על תגובה לא ראויה
08.05.2019

5. שתיקת הרבנים בהר המור (אלי יוסף)

שתיקת הרבנים בהר המור נוכח כוונת הבית היהודי להצטרף לממשלה שמחמש מדינות רצחניות שמבצעים רצח עם. קמרון , מיאנמר , דרום סודן , קונגו , בורונדי ,פיליפינים ועוד. במקום להעמיד תנאי סף -" לא נכנסים לממשלה שמחמש ומאמן כוחות רצחניים ". במקום להשיב עם שלם בתשובה בעניין פעוט כמו קדושת החיים. מצטרפים לחילול ה'" - והרבנים שותקים

דווח על תגובה לא ראויה
08.05.2019

6. תודה רבה לכבוד הרב ! (דוד)

תודה רבה לכבוד הרב !

דווח על תגובה לא ראויה
08.05.2019

7. תודה!דברים חשובים ומאירים (.)

דווח על תגובה לא ראויה
08.05.2019

8. תודה רבה על הבאת הדברים, מומלץ לקרוא את כל המאמר (משה)

דווח על תגובה לא ראויה
08.05.2019

9. לא כל מי שמטיב לכרוך דפים ומתגדר בתואר רב - מבין אכן בגאולה (משה אהרון עו"ד)

בס"ד.

לא הרב הזה ולא דומיו מבינים באמת בעת ובמכמני זו הגאולה.
לא בכדי ביכרה ההשגחה להביא עלינו את האתחלתא באמצעות גופים חילוניים. יש ערכים תורניים שקפאו על שמריהם באשר לא פותחו במשפט עברי חי ותוסס.
ובשביל להגיע לימות המשיח צריך שילוב ערכים גם חלק מאותם הנקראים "מערביים" בבחינת :"הכותל המערבי"
מי שמדשדש ומביא עלינו רוח של גלות אלפיים ימיט עלינו לבסוף גם אסון של פילוג ושסעים וירבה עלנו חבלי גאולה קשים.
בס"ד

מדינת ישראל כסא ה' בעולם.

בס"ד.וכיצד מדינת ישראל מהווה כסא ה' בעולם.שהתורה כרכה והסמיכה בין ידו המונפת של עמלק על העם, לבין אותה היד המונפת על "כס - יה".

והנה משעלתה בידו של עמלק לזנב בנו - בלב. בהכחדת חלק גדול מעמנו, נעורה מיד יד ה' לעצור בידו לעד ולעולמי עולמים בבחינת "מחו אמחה את זכר עמלק" .

וכיצד ?

ראשית בקימום ויסוד כסא יה בארץ ישראל . בדמות מדינת ישראל - כאתחלתא .

להתחיל את דרך הגאולה השלמה ולהתמודד סופית עם עמלק בעולם .

על מנת להכחידו סופית מעל פני אדמה ובדרך לגאולת העולם

בדמות : "ה' אחד ושמו אחד".

ועתה צא וראה אם לא מתייחסים למדינת ישראל ככס יה ממש ממש .

ועל כל המשתמע מכך..........

למעשה יוצאים בעזות מצח והחוצפה כנגד תהליכי הגאולה

והמלכת ה' בעולמו .................

דווח על תגובה לא ראויה
08.05.2019

10. הידעת כב' הרב טאו את סודה של הצפירה [וכדרך משל] (משה אהרון עו"ד)

בס"ד.
לא זה לא עוד ריטואל מערבי....
ההצפירה הינה שחזור אותה התרכובת הגאולית של שניים.
מחד שופרו של סיני ומאידך שופרו של משיח.
מי שלא מסוגל לידום ולכייל אוזנו ונשמתו לאותם הקולות
להיותו של עם ישראל בבחינת "אחד" אל מול ה' אחד
יאבד כל עולמותיו ולא יזכה להתעורר או לקום בימות המשיח
הסחת הדעת בתהילים או משניות זה יותר מעבודת אלילים
וחילול שם שמים

דווח על תגובה לא ראויה
09.05.2019

11. אכן דברי הרב נכונים במערכת החינוך של החמ"ד זה כבר שנים כך - אחד מבפנים (עשב )

דווח על תגובה לא ראויה
12.05.2019

12. אויש טעיתי בתגובהי מספר 1 (יוספה)

במוזאון ארצות המקרא בהכרעת הדין על אליהו הנביא נקבע שהוא רוצח.. טענת הסנגור שיש לו בעיה נפשית לא התקבלה בשלב הכרעת הדין.

דווח על תגובה לא ראויה
27.05.2019

13. מי שמסתיר פדופילים הוא לא המגזר החילוני (צחי)

הרב מפזר שקרי אימה.

דווח על תגובה לא ראויה
15.07.2019

14. מי זה הדפוק הזה? (יובל)

מי זה הדפוק הזה?

דווח על תגובה לא ראויה
15.07.2019

15. חולה נפש מסוכן!!!! (נ)

דווח על תגובה לא ראויה
15.07.2019

16. איש חשוך ופרימיטיבי (אילן)

זה לא רב זה שטן

דווח על תגובה לא ראויה
18.07.2019

17. עלילת דם יהודית (ניר)

כאילו לא למדנו כלום מהשואה. פשוט עלילת דם יהודית נגד חילוניים. איש לא חשוך. איש פשוט מסוכן מאוד. כמעט מעודד רצח.

דווח על תגובה לא ראויה
15.08.2019

18. טאו נשמע כמו מנהיג כת מוכה פרנויה (המצליף)

.

דווח על תגובה לא ראויה
09.09.2019

19. בושה לכל מי שנושא את התואר רב (רחל אימנו)

הכל מותר להגיד על החילונים? למה זה לא נחשב הסתה? למה לא מעמידים אותו לדין? רב או לא רב, האיש מטומטם ומתוקף מעמדו - מאוד מסוכן

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרב שלמה אבינר צילום: באדיבות המצלם

הרב אבינר משיב: לאיזו מפלגה יש להצביע בבחירות?

קרא עוד