חדשות כיפה

9 חודשים לא הספיקו: בפרקליטות לא החליטו האם לפתוח בחקירה פלילית נגד ב'צלם'

בחודש אפריל האחרון קראו אנשי ארגון השמאל הקיצוני לחיילי צה"ל לסרב פקודה ולא לירות במפגינים על גבול רצועת עזה. שר הביטחון באותה תקופה, ליברמן, דרש ממנדלבליט שיפתח בהליכים פליליים, אך מאז לא התקבלה כל החלטה

מנדלבליט וניצן

מנדלבליט וניצןצילום: Tomer Neuberg/Flash90

תשעה חודשים לאחר ששר הביטחון דאז, אביגדור ליברמן, דרש מהיועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה פלילת נגד ארגון 'בצלם', על שקראו ללוחמי צה"ל לסרב פקודה, ובמערכת המשפט עדיין לא הגיעו להחלטה מה לעשות בנידון.

במכתב תשובה שנשלח לשכת המשנה לפרקליט המדינה, לארגון 'בצלמו, נאמר כי הנושא נמצא בטיפולם של הגורמים הבכירים במערכת וכי עדיין לא התקבלה החלטה בעניין.

בחודש אפריל האחרון קרא ארגון השמאל הקיצוני לחיילי ומפקדי צה"ל שלא להישמע להוראות הקוראות לפגוע במפגינים ליד גדר המערכת ברצועת עזה. ליברמן כתב על כך למנדלבליט כי הוא "רואה בחומרה רבה את הניסיון לזרוע חשש ופירוד בקרב לוחמי צה"ל ומפקדיו, בעת שצה"ל מגן על גבולה הדרומי של ישראל מפעולות חבלה ומפרובוקציות המאורגנות על ידי ארגון חמאס".

מודעת בצלם שקוראת לסירוב פקודה

מודעת בצלם שקוראת לסירוב פקודהצילום: בצלם

בהמשך הוא דרש "לחקור ללא דיחוי את פנייתו של ארגון בצלם ללוחמי צה"ל ומפקדיו. בפרט אבקשך לבחון אם יש בעבירה זו משום עבירה פלילית על-פי סעיף 110 לחוק העונשין (הסתה לאי ציות), הנושאת ענישה מוגברת, בעת שהיא נעברת בתקופה שבה מתנהלת פעילות איבה נגד מדינת ישראל".

מנכ"ל 'בצלמו', שי גליק, התייחס לפרק הזמן הממושך שעבר וציין כי "שוב אנו רואים את חוסר האכיפה. אין כל ספק שבצלם קראו לעבור על החוק ולסרב. כל עו"ד מתחיל רואה זאת. ועדיין למעלה מחצי שנה היועמ"ש עדיין בודק האם לפתוח נגדם בחקירה פלילית בעוד כנגד ארגוני סרבנים מהימין הוא מעמיד לדין באופן מיידי".

עקבו אחרינו בטוויטר
עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

התפילה בבית הכנסת העתיק בבחריין צילום: צילום מסך

למרות המניין, זאת הסיבה שבבחריין לא יקראו מחר בתורה

קרא עוד