תמר פוגל תובעת את המחבלים שרצחו את משפחתה

שבע שנים לאחר הטבח באיתמר, שבו נרצחו ההורים ושלושה מילדיהם, בני המשפחה ששרדו תובעים את האחראים לפיגוע בסך של 400 מיליון שקל. גם הרשות הפלסטינית נתבעת, בשל עידוד הטרור ותשלום המשכורות למחבלים

חדשות כיפה 27/02/18 09:12 יב באדר התשעח

תמר פוגל תובעת את המחבלים שרצחו את משפחתה
תובעת את רוצחי משפחתה. תמר פוגל, צילום: פלאש 90. אביר סולטן

תמר פוגל ומשפחתה תובעים 400 מיליון שקלים מהמחבלים ומהאחראים לרצח ההורים ושלושה מילדיהם ביישוב איתמר לפני כשבע שנים. אתמול (ב') הגישה משפחת פוגל כתב תביעה לבית המשפט המחוזי בירושלים, באמצעות ארגון "שורת הדין", רגע לפני תקופת ההתיישנות. בין היתר תובעת המשפחה את אש"ף, הרשות הפלסטינית וארגון החזית העממית.

"עד לימים אלו המחבלים מקבלים משכורות מנופחות מהרשות הפלסטינית, דבר המנוגד לכל היגיון וצדק. בהגשת תביעה זו אנחנו מבקשים לשלוח מסר בשם כל מי שלב אדם לו", צוטטה המשפחה ב-ynet.

התביעה הוגשה גם נגד מבצעי הטבח, חכים ואמג'ד עוואד שנשפטו ל-130 שנות מאסר כל אחד, ונגד חמישה פלסטינים נוספים שסייעו להם. עם זאת, בעיני התובעים חלה אחריות מיוחדת על ארגון החזית העממית המשויך לאש"ף, על אש"ף ועל הרשות הפלסטינית יחד, כמי שעודדו והסיתו לרצח, ועל הרשות הפלסטינית בפרט כמי שמשלמת משכורות למחבלים היושבים בכלא עד היום.

בכתב התביעה נאמר כי "אש"ף והרשות הפלסטינית ידעו, או היה עליהם לדעת, כאשר העבירו ומעבירים לכל מחבל שרצח יהודים, שסייע ברצח יהודים, שהסיע רוצחי יהודים, שביצע ניסיונות רצח ביהודים ועוד, וישב על כך בכלא הישראלי, משכורת חודשית על פי חוק... ומדיניות זו הביאה ללא כל ספק לתקיפת אנשים כדוגמת המנוחים ולרציחתם".

הלוויית בני משפחת פוגל

הלוויית בני משפחת פוגלצילום: קובי גדעון/פלאש 90

העותרים גם נימקו את הסכום הגבוה שנתבע: "הפסיקה קובעת כי על בתי המשפט לבטא את קדושת ערך החיים, והיא הבחינה לשם כך בין הפיצוי הכספי שמבטא את ערך הנזק שנגרם לתובעים לעומת הפיצוי העונשי שתכליתו ביטוי לסלידת בית המשפט ממעשי הנתבעים. 

"בשנים האחרונות אף התחדדה פסיקה זו באופן ספציפי בנוגע למעשי טרור. במקרה זה בוצע במנוחים, אהוד ורות, וילדיהם יואב, אלעד והדס, מעשה טבח, מהנוראים ביותר שידעה ישראל מאז היותה למדינה, מעשה רצח במלוא מובן המילה, מעשה נפשע שכל מילה על אודותיו רק עלולה לגמדו, ואין מקרה הולם יותר להטלת פיצויים עונשיים כבדים ביותר כמקרה זה".

"מבחינתנו התביעה מבקשת להעביר מסר, שכל אחת מן הידיים הארורות שביצעו את הטבח בבני משפחתנו האהובים לא תצא נקייה, ותשלם מחיר כבד", צוטט ב-ynet אליחי בן-ישי, אחיה של האם רותי ז"ל.

נשיאת ארגון "שורת הדין" ניצנה דרשן לייטנר אמרה כי "גם אם חלפו כמעט שבע שנים מאז הטבח הנורא והמראות המזעזעים, אנחנו לא נשכח ולא נסלח. תדע הרשות הפלסטינית שאין היא יכולה להמשיך לשלם כספים לרוצחי תינוקות ולצאת נקייה".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר