3 שנים לפטירתו של מנהיג ש"ס הרב עובדיה יוסף

היום יערכו באולם ה'ארנה' בירושלים, אירוע לזכרו של הרב עובדיה יוסף זצ"ל, שנפטר לפני 3 שנים. השר דרעי: "כולם הם בניו הרוחניים של מרן". ביתו של הרב עתיד להפוך לאתר מורשת

משה ויסטוך 03/11/16 12:15 ב בחשון התשעז

יחצ, צילום: יחצ
יחצ, צילום: יחצ

שלוש שנים חלפו מאז פטירתו של הרב הראשי לשעבר ומנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס, הרב עובדיה יוסף זצ"ל. היום (חמישי) יתקיים לזיכרו אירוע זיכרון בהיכל 'ארנה' בירושלים, בהשתתפות אלפי אנשים, מתוכם תחמידים ותלמידות רשת החינוך 'בני יוסף'.

יו"ר המפלגה השר אריה דרעי התייחס לאירוע ואמר: "מרגש לראות את הפריחה העצומה של תלמידי ותלמידות רשת החינוך המונים כיום 57,000 בנים ובנות אשר כולם הם בניו הרוחניים של מרן זי"ע שמסר את נפשו עבור הקמת הרשת מתוך דאגתו כנה לדורות הבאים. העצרת לבנות ביום חמישי היא שיא היסטורי נוסף של הדור הספרדי החדש המתחנך בדרך ישראל סבא וזוקף את קומתו".

יו"ר סיעת ש"ס בכנסת, ח"כ יואב בן צור, אמר: "היום נציין שלוש שנים לפטירתו של מר"ן, הרב עובדיה יוסף זצוק"ל. קטנות המילים מלתאר את גדולתו והשפעתו של מר"ן על החברה הישראלית, מי שדגל והותיר מורשת של ערכים נעלים, חינוך וחשוב לא פחות אחדות ועשייה למענה. הרב עובדיה יוסף הנחיל בתנועת ש"ס את הנכונות לפעול ולעשות למען הציבור הישראלי כולו ללא כל קשר לשיקולים פוליטיים, הוא שהוביל פסיקות חברתיות וביניהן התרת נשים עגונות בסוגיות מורכבות וכמובן שרבים עוד מעשיו. לשמחתי זכיתי להכיר, לשהות במחיצתו של מר"ן וללמוד מחכמתו. הגעגועים אליו רבים אך מורשתו עמנו לעד".

ח״כ דוד אמסלם מהליכוד, אמר בראיון ל׳קול ברמה׳ כי הוא מתכוון לסייע בהגשת החוק להנצחת מורשתו של הרב יוסף: "פנו אלי מתנועת ש״ס וביקשו להצטרף להצעה, חשבתי שזה מהלך ראוי ושם זה נתקע. אני מתחייב להגיש את הצעת החוק במושב הכנסת הקרוב בכל מחיר". אחת ההנצחות המשמעותיות לרב עובדיה יוסף, מגיעה מכיוון משפחות שצפויה להפוך את ביתו של הרב ,בשכונת הר נוף בירושלים, לאתר מורשת ומרכז רוחני שמטרתו להפיץ את כתביו, ספריו ומורשתו של מנהיגה הרוחני לשעבר של תנועת ש"ס.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר