החטופים תושאלו ב-FBI: כך ארה"ב מנסה לסגור חשבון עם חמאס

חטופים ששוחררו וקרובי נרצחים אמריקאים מה-7 באוקטובר שוחחו בחודשים האחרונים עם אנשי המודיעין האמריקאי וסיפקו להם ראיות. המטרה: לסייע לבנות תיק נגד חמאס ולבדוק מעורבות קטארית ואיראנית

חדשות כיפה חדשות כיפה 10/07/24 12:41 ד בתמוז התשפד

החטופים תושאלו ב-FBI: כך ארה"ב מנסה לסגור חשבון עם חמאס
החטופים שחולצו במבצע צבאי בחודש יוני |, צילום: דובר צה"ל

חטופים ששוחררו מהשבי וקרובי משפחה של נרצחים אמריקאים מה-7 באוקטובר נפגשו בחודשים האחרונים עם אנשי ארגון ה-FBI האמריקאי, במטרה לספק מידע מקיף ומשמעותי על האירועים, זאת על מנת לסייע לממשל האמריקאי לבנות תיק נרחב נגד ארגון הטרור חמאס. כך פורסם היום (ד') בסוכנות הידיעות בלומברג.

שיירת החטופים בתוך ישראל אמש

שיירת החטופים בתוך ישראל אמש, צילום: Yossi Aloni/FLASH90

החטופים וקרובי הנרצחים הביאו ל-FBI ראיות ממשיות על טבח ה-7 באוקטובר

לפי הדיווח, החטופים וקרובי הנרצחים העניקו ל-FBI סרטונים והודעות על מנת לעזור לסדר את אירועי ה-7 באוקטובר ולספק אודותם ראיות ממשיות. בנוסף, משרד המשפטים האמריקאי מעורב גם הוא בחקירה, על מנת לבדוק תמיכה של מדינות שממנות את חמאס, כמו איראן וקטר.

עוטף עזה לאחר ה-7 באוקטובר

עוטף עזה לאחר ה-7 באוקטובר, צילום: Gili Yaari,FLASH90

נתניהו: "ישראל תמקסם את מספר החטופים החיים שיוחזרו משבי החמאס"

הדיווח מגיע על רקע התקדמות שיחות המשא ומתן בין ישראל לחמאס. בתחילת השבוע ראש הממשלה נתניהו הבהיר את הסעיפים שבהם ישראל לא תתגמש: "כל עסקה תאפשר לישראל לחזור ולהילחם עד להשגת כל מטרות המלחמה, לא יתאפשרו הברחות נשק לחמאס מגבול עזה למצרים, לא תתאפשר חזרת אלפי מחבלים חמושים לצפון הרצועה וישראל תמקסם את מספר החטופים החיים שיוחזרו משבי החמאס".