3:10 דקות של זוועה: שוחרר סרטון החטיפה של התצפיתניות

בהחלטה משותפת של מטה המשפחות ומשפחותיהן של חמש התצפיתניות שנחטפו לעזה, מתפרסם סרטון שצולם מגופם של מחבלי חמאס ומתעד את רגעי האימה בהם נחטפו החיילות | נתניהו: "אני מזועזע, נמשיך לעשות הכל כדי להשיבן הביתה"

חדשות כיפה חדשות כיפה 22/05/24 18:07 יד באייר התשפד

3:10 דקות של זוועה: שוחרר סרטון החטיפה של התצפיתניות
מתוך הסרטון, צילום: צילום מסך

בהחלטת הוריהן של חמש התצפיתניות שנחטפו מבסיס נחל עוז, ועדיין נמצאות בשבי חמאס, מטה משפחות החטופים שחרר הערב (ד') לציבור ולתקשורת את סרטון החטיפה של הבנות, כפי שתועד ממצלמות הגוף של מחבלי חמאס ב-7/10.

בבסיס נחל עוז נרצחו בשבת השחורה 15 תצפיתניות ששירתו בבסיס, 7 נחטפו לעזה בעודן בחיים. אורי מגידיש חולצה על ידי כוחות צה"ל לאחר 23 ימים בשבי, נועה מרציאנו נרצחה על ידי מחבלי חמאס בעודה בשבי וגופתה הוחזרה על ידי צה"ל לקבורה בישראל. בשבי החמאס נמצאות כבר 229 ימים 5 תצפיתניות: לירי אלבג, קרינה ארייב, אגם ברגר, דניאלה גלבוע ונעמה לוי.

נתניהו: "אני מזועזע מהסרטון"

ראש הממשלה נתניהו הוציא כשעה וחצי לאחר פרסום הסרטון הודעה וכתב: "אני מזועזע מהסרטון המתעד את חטיפת התצפיתניות היקרות שלנו. נמשיך לעשות הכל כדי להשיבן הביתה. אכזריות מחבלי החמאס רק מחזקת את נחישותי להילחם בכל העוצמה עד לחיסול החמאס, כדי להבטיח שמה שראינו הערב לא יחזור על עצמו לעולם".

תיעוד חטיפת התצפיתניות בבסיס נחל עוז

תיעוד חטיפת התצפיתניות בבסיס נחל עוז, צילום: ללא

הסרטון אינו כולל חלקים קשים לצפייה

הסרטון, שאורכו 03:10 דקות, נערך וצונזר, והוא אינו כולל חלקים קשים לצפייה, הכוללים את הנרצחים הרבים בבסיס נחל עוז, את הנרצחים בתוך המיגונית ממנה נחטפו התצפיתניות, וקטעי אלימות רבים.
הוא מראה את היחס האלים, המשפיל והמבזה שעברו הבנות ביום חטיפתן, ומעיד על הפחד העצום שנשקף דרך עיניהן.

ממטה משפחות החטופים נמסר: "הסרטון הקשה הוא מציאות חייהן של אגם, דניאלה, לירי, נעמה, קרינה ו123 חטופים נוספים כבר 229 ימים. הסרטון הוא כתב אישום חריף על מחדל לאומי של הפקרת החטופות והחטופים. אין משימה גדולה יותר, אין ניצחון משמעותי יותר ואין סיכוי להחזיר את התקווה לישראל ללא השבת כולם - החיים לשיקום והנרצחים לקבורה. לממשלת ישראל אסור לבזבז אפילו רגע אחד נוסף - עליה לחזור לשולחן המו"מ עוד היום".