מטה המשפחות: היום ב-18 יתפרסם סרטון חדש של חטיפת התצפיתניות

הערב בשעה 18 מטה משפחות החטופים יפרסם סרטון ממצלמת הגוף של מחבלי הנח'בה ביום הטבח בשבעה באוקטובר, בו רואים את היחס האלים המשפיל והמבזה כלפי התצפיתניות ביום חטיפתן

חדשות כיפה חדשות כיפה 22/05/24 09:19 יד באייר התשפד

מטה המשפחות: היום ב-18 יתפרסם סרטון חדש של חטיפת התצפיתניות
מתוך הסרטון, צילום: צילום מסך

הוריהן של חמש התצפיתניות שנחטפו מבסיס נחל עוז, ועדיין נמצאות בשבי חמאס, החליטו לשחרר היום (ד') בשעה 18:00 לציבור ולתקשורת את סרטון החטיפה של הבנות, כפי שתועד ממצלמות הגוף של מחבלי חמאס ב-7/10.

הסרטון, שאורכו 03:10 דקות, נערך וצונזר, והוא אינו כולל חלקים קשים לצפייה, הכוללים את הנרצחים הרבים בבסיס נחל עוז, את הנרצחים בתוך המיגונית ממנה נחטפו התצפיתניות, וקטעי אלימות רבים, אלא מראה את היחס האלים, המשפיל והמבזה שעברו הבנות ביום חטיפתן, ומעיד על הפחד העצום שנשקף דרך עיניהן.

מתוך הסרטון שיתפרסם הערב

מתוך הסרטון שיתפרסם הערב צילום: מתוך הסרטון

מטה משפחות החטופים: "הסרטון הוא כתב אישום חריף"

ממטה משפחות החטופים נמסר: "כל עדות נוספת המגיעה מהחטופים זועקת את אותה אמת עצובה - חייבים להחזיר את כולם הביתה. הסרטון הוא כתב אישום חריף על מחדל לאומי של הפקרת החטופות והחטופים. אין משימה גדולה יותר, אין ניצחון משמעותי יותר ואין סיכוי להחזיר את התקווה לישראל ללא השבת כולם - החיים לשיקום והנרצחים לקבורה. לממשלת ישראל אסור לבזבז אפילו רגע אחד נוסף - עליה לחזור לשולחן המו"מ עוד היום!".

בבסיס נחל עוז נרצחו בשבעה באוקטובר 15 תצפיתניות ששירתו בבסיס, ו-7 נחטפו לעזה בעודן בחיים. אורי מגידיש חולצה על ידי כוחות צה"ל לאחר 23 ימים בשבי, נועה מרציאנו נרצחה על ידי מחבלי חמאס בעודה בשבי וגופתה הוחזרה על ידי צה"ל לקבורה בישראל. בשבי החמאס נמצאות כבר 229 ימים 5 תצפיתניות: לירי אלבג, קרינה ארייב, אגם ברגר, דניאלה גלבוע ונעמה לוי.