מתחת לאף: הרשות הפלסטינית בונה עיר חדשה במדבר יהודה

בלי לשים לב: הרשות הפלסטינית ממשיכה בבניית עיר חדשה בשמורה ההסכמית, שם אסור באופן מפורש לבנות בעקבות הסכמי אוסלו. המהלך של הרשות עובר ללא התערבות של גורמי אכיפה

חדשות כיפה חדשות כיפה 19/05/24 08:53 יא באייר התשפד

מתחת לאף: הרשות הפלסטינית בונה עיר חדשה במדבר יהודה
מתחם הנופש בשמורה ההסכמית, צילום: דוברות גוש עציון

בחסות המלחמה: הרשות הפלסטינית בונה עיר חדשה בשמורה ההסכמית במדבר יהודה. בשבועות האחרונים נבנה מתחם נופש חדש בשמורה, למרות האיסור המפורש לבנות בה בעקבות הסכמי אוסלו. כל המהלך של הרשות עובר ללא שום התערבות של גורמי האכיפה.

בניית הרשות הפלסטינית

בניית הרשות הפלסטינית צילום: דוברות גוש עציון

הצעד הבא - בניית מתחם צימרים לתיירות פלסטינית

צעד נוסף שמובילים כעת מתכנני העיר, הוא בניית מתחם צימרים לתיירות פלסטינית. הפרויקט והכבישים אליו נבנים במהירות שיא בכדי להמשיך לקבוע עובדות בשטח שיהיה קשה מאוד להרוס בהמשך. זאת תוך ניצול המחסור החמור של כוחות הביטחון בכוח אדם בחודשים האחרונים, עקב המלחמה.

השמורה ההסכמית ממוקמת במזרח גוש עציון בסמוך לתקוע, כפר אלדד ונוקדים. בניית העיר עלולה להביא לפגיעה אנושה במדבר יהודה ולסכנה ביטחונית חמורה. מעבר לכך, כבר עכשיו מקשה העיר על הגישה למדבר, קושי שיחריף ככל שתמשך הבניה. העיר תבודד את יישובי גוש הרודיון שיהפכו למובלעת בין ערים וכפרים ערבים.

ראש מועצת גוש עציון, ירון רוזנטל: "אם לא נעצור את הבניה הבלתי חוקית המשתוללת בשמורה ההסכמים היום, בעוד מספר שנים נתמודד כאן עם אירוע ביטחוני מהחמורים ביותר. המחדל החמור הזה הוא סכנה בטחונית למדינת ישראל".