נתניהו: "הקרב ברפיח הוא קריטי ומכריע"

ראש הממשלה נתניהו שוחח עם לוחמים לאחר סקירה אווירית על הפעילות במרחב רפיח: "הקרב ברפיח הוא קריטי. הוא קרב שמכריע הרבה דברים במערכה הזאת"

חדשות כיפה חדשות כיפה 16/05/24 20:16 ח באייר התשפד

נתניהו: "הקרב ברפיח הוא קריטי ומכריע"
נתניהו עם הלוחמים, צילום: מעיין טואף, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים היום (ה') סיור אווירי על רצועת עזה, עם סגן הרמטכ"ל האלוף אמיר ברעם ומפקד אוגדה 162 תא"ל איציק כהן. במהלך הטיסה קיבל רה"מ נתניהו סקירה אווירית על הפעילות ברצועת עזה, תוך מיקוד והעמקה בעשייה המבצעית של אוגדה 162 במרחב רפיח ממפקד האוגדה.

נתניהו: "הקרב ברפיח הוא קריטי"

"אנחנו פה ביום קשה", אמר נתניהו ללוחמים, "יום בו אנחנו מתבשרים על חמישה מהלוחמים שלנו שנפלו. זה לא ירפה את רוח הלחימה שלנו. אתם דור הניצחון. אתם נלחמים בצורה נפלאה, עם הקרבה ועם המשכיות גדולה של חודשים ארוכים. עם ישראל גאה בכם, אני גאה בכם. אנחנו ממשיכים עד הניצחון.

"הקרב ברפיח הוא קריטי. זה לא רק שארית הגדודים שלהם, זה גם צינורות החמצן שלהם אחורה למילוט ולהספקה. הקרב הזה, שאתם חלק אינטגרלי ממנו, הוא קרב שמכריע הרבה דברים במערכה הזאת".

לאחר מכן ביקרו ראש הממשלה וסגן הרמטכ"ל בגדוד 55 של תותחנים בבסיס בני נצרים, שם קיבלו סקירה מבצעית ממג"ד 55 סא"ל מור גורביץ על פעילות הגדוד מתחילת המלחמה והעשייה בעת האחרונה במרחב רפיח. כמו כן, נפגש רה"מ נתניהו עם מפקדי, לוחמי ולוחמות הגדוד ושמע מהם על הפעילות המבצעית בגזרה הדרומית.